סוכלה הברחת הנשק הגדולה בהיסטוריה מגבול הצפון

שלושת החשודים שנעצרו, תושבי טובא זנגריה, נלכדו על ידי המשטרה כשברשותם 61 כלי נשק וסמים בשווי כולל של כשלושה וחצי מיליון שקלים • מפקד מחוז צפון במשטרה: "...

סוכלה הברחת הנשק הגדולה בהיסטוריה מגבול הצפון אילוסטרציה

שלושת החשודים שנעצרו, תושבי טובא זנגריה, נלכדו על ידי המשטרה כשברשותם 61 כלי נשק וסמים בשווי כולל של כשלושה וחצי מיליון שקלים • מפקד מחוז צפון במשטרה: "אנחנו הצלנו כאן חיים של כמה עשרות תושבים, חלקם בוודאי אזרחים תמימים ואף ילדים שהיו עלולים להיפגע". כך פורסם ב'ישראל היום'.

כוחות משטרה של מחוז צפון, בשיתוף כוח של צה"ל, סיכלו את הברחת הנשקים הגדולה בהיסטוריה של מחוז צפון. שלושה חשודים, תושבי טובא זנגריה, נלכדו על ידי המשטרה כשברשותם 61 כלי נשק וסמים בשווי כולל של כ-3,500,000 שקלים.

החשודים נעצרו לאחר מרדף של בלשי היחידה המרכזית של מחוז צפון בסמוך לצומת המוביל. הם נהגו ברכב מסוג סקודה ונעצרו לאחר ששוטרי היחידה המרכזית של מחוז צפון חסמו את דרכיהם. בחיפוש ברכבם נתפסו בשני תיקים 61 נשקים: 58 אקדחים, שלושה רובים מסוג m16. נוסף על כך נתפס חומר החשוד כסם במשקל של חצי קילו.

מתחילת השנה, בתקופה של שלושה חודשים בלבד, סיכלה היחידה ארבע ניסיונות הברחה ובמהלכם נתפסו 120 כלי נשק.

מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא, התייחס לתפיסת הנשק והסמים המשמעותית ואמר: "יש שמעריכים את השווי של 61 כלי הנשק שתפסנו בשלושה וחצי מיליון שקלים, אבל אני מבקש שתסתכלו על זה אחרת, הנשקים האיכותיים והחדשים האלו, אם היו מגיעים לרחובות המגזר הערבי, היו יורים! מי שרוכש נשק בלתי חוקי ברמה שכזו, קונה אותו כדי לעשות בו שימוש".

מפקד מחוז הצפון עוד הדגיש כי "אז זה לא שתפסנו 61 נשקים ששווים שלושה וחצי מיליון שקלים, אנחנו הצלנו כאן חיים של כמה עשרות תושבים, חלקם בוודאי אזרחים תמימים ואף ילדים שהיו עלולים להיפגע. אנחנו לקחנו כאן כוח מהגורמים שמחוללים פשיעה בחברה הערבית. והפעילות הזאת, כמו כל הפעילויות שלנו, יום יום, שעה שעה, נועדה להקנות לתושבים את הביטחון האישי שכולנו, כל תושבי המדינה, זכאים לו".

מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו
בית המשפט הרשיע את המחבל מעאד חאמד שרצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד
שרת הפנים שקד שללה את תושבותו של המחבל סלאח חמורי