סיכום חדשות השבת: הרוגים בתקיפה בסוריה, בולען בנתיבי איילון

ישראל עומדת מאחורי התקיפה בסוריה באזור שהכיל מחסני נשק, מערכת נ"מ ומל"טים בפיקוח חיזבאללה ומיליציות האיראניות • • נסראללה שיגר איומים לעבר ישראל

סיכום חדשות השבת: הרוגים בתקיפה בסוריה, בולען בנתיבי איילון

כלי התקשורת הרשמיים בסוריה טענו כי לפחות חמישה חיילים מצבא אסד נהרגו הלילה (אור ליום שבת) בתקיפה ישראלית ממזרח ומדרום לבירה הסורית. כך דווח ב'ישראל היום'.

בסוכנות הידיעות הממלכתית "סאנא" נכתב: "כוחות ההגנה האווירית התמודדו עם תוקפנות ישראלית מצפון מזרח ומדרום לבירה דמשק. מערכות ההגנה האווירית יירטו את רוב הטילים שירה האויב וכתוצאה מהתוקפנות, חמישה חיילים מתו מות קדושים".

כלי תקשורת אחרים בסוריה דיווחו כי התקיפה התרחשה בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק וכי היעד היה משלוח נשק איראני שהגיע למקום. התיאור תואם למיקום שצוין על ידי סוכנות הידיעות הממלכתית בסוריה.

בהמשך, המרכז הסורי לזכויות אדם המזוהה עם האופוזיציה למשטר אסד דיווח על שבעה הרוגים, ביניהם שניים מהמיליציות האיראניות. מנהל המרכז טען כי התקיפה התמקדה גם באזור א-סיידה זיינב. עוד דווח כי באותו אזור נמצאים מחסני נשק, מערכת נ"מ ומל"טים בפיקוח של אנשי חיזבאללה והמיליציות האיראניות.

במהלך בוקר שבת משרד התחבורה הסורי הודיע כי "אין שינוי בטיסות הצפויות לנחות בנמל התעופה דמשק והוא פועל כרגיל כדי לשרת את הנוסעים בהתאם לתנועה הרגילה".

נשיא איראן, עלי חוסייני ח'אמנאי

אם אכן יעד התקיפה היה שדה התעופה הבינלאומי של דמשק, מדובר בתקיפה ראשונה באזור מזה לפחות כמה שבועות, לאחר שאיראן החלה להעביר את משלוחי הנשק משדה התעופה של הבירה הסורית לזה של העיר חלב בצפון המדינה.

בולען ענק נפער בנתיבי איילון

במהלך השבת, נפער בולען במרכז נתיבי איילון, סמוך למחלף השלום. לא דווח על נפגעים. נתיבי איילון עדכנו על חסימה ביציאה מדרך השלום לכיוון דרום.

המנהיג הרוחני עדיין חי

על רקע הפרסומים על מצבו הרפואי הקשה של מנהיג איראן, סוכנות הידיעות האיראנית "אירנא" פרסמה הבוקר תמונות של אייתוללה עלי חמינאי שהגיע לטקס עם קבוצת סטודנטים וסטודנטיות במדינה. השליט נראה עוטה מסיכה ומנופף לקהל. כזכור, אתמול בערב דווח ב"ניו יורק טיימס" כי מנהיגה העליון של הרפובליקה האסלאמית, עלי חמינאי, נמצא במצב קשה ומאושפז בהשגחה רפואית.

נסראללה: "הפקת הגז מכריש - קו אדום"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נאם הבוקר בתום טקס זיכרון שיעי - ושיגר איומים לעבר ישראל על רקע התחלת הפקת הגז הצפויה באסדת כריש. "עבורנו - הקו האדום הוא תחילת ההפקה משדה כריש" הוא איים. "לבנון עומדת בפני הזדמנות פז שלא תחזור בהפקת הגז כדי לטפל במשבר שלה, שלחנו מסר עוצמתי מאוד לגבי כל הפקת גז משדה כריש לפני שלבנון משיגה את דרישותיה".

תקיפה, אילוסטרציהנסארללה מזכ''ל ארגון הטרור חיזבאללהסכנת נפשות: בולען נפער באחד מנתיבי איילון
דיווחים: הצבא הרוסי קורס במחוז חרסון
דרמה ברוסיה: דיווחים על הדחת מפקד בכיר הודח בצבא רוסיה
לראשונה זה חמש שנים: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מעל יפן
"איאן" באמריקה: ההוריקן נחלש, אבל הסכנה נשארה
ביידן בתקרית מביכה: חיפש בקהל חברת קונגרס שכבר לא בחיים
ההוריקן מאיים למוטט את מפרץ מקסיקו: מיליונים מפונים בפלורידה
בדרך לאסון הומניטרי: רוסיה צפויה לאסור יציאת גברים משטחה
ישראל נגד רוסיה: "לא נכיר בתוצאות משאלי העם בשטחים הכבושים"
אוקראינה מורידה את דרג היחסים הדיפלומטיים עם טהרן
לצד הלחימה: רוסיה פתחה ב"משאלי עם" בשטחים הכבושים באוקראינה