זכריא זביידי על מות אחיו: "דאוד שאהיד עכשיו, זו גאווה עבורנו"

האסיר הביטחוני הביע את צערו על מות אחיו, אך סיפר כי הוא שמח על מקום קבורתו • "מנחם אותי שגופתו נמצאת בפלשתין. חיפה היא חלום של כל פלשתיני חי או מת", אמר...

זכריא זביידי על מות אחיו: "דאוד שאהיד עכשיו, זו גאווה עבורנו"

האסיר הביטחוני הביע את צערו על מות אחיו, אך סיפר כי הוא שמח על מקום קבורתו • "מנחם אותי שגופתו נמצאת בפלשתין. חיפה היא חלום של כל פלשתיני חי או מת", אמר לעורכת דינו • הוא טען כי מות האח "מגביר את כוחנו ונחישותנו להמשיך בדרכנו". כך פורסם ב'ישראל היום'.

מפקד גדודי אל-אקצא בג'נין, האסיר הביטחוני זכריא זביידי, התייחס לפטירתו של אחיו לאחר שנפצע בשבוע שעבר במהלך חילופי אש עם צה"ל. לאחר פציעתו, הועבר אחיו לטיפול רפואי בישראל לפי בקשה מהצד הפלשתיני, שם מת מפצעיו. "מות קדושים הוא שאיפה של כל פלשתיני. מה שמנחם אותי הוא שדאוד שאהיד עכשיו. מה שהוא ביקש - השיג, זו גאווה עבורנו. מנחם אותי שגופתו נמצאת בפלשתין, באדמה שלנו בחיפה. חיפה היא חלום של כל פלשתיני - חי או מת", מסר זביידי דרך עורכת דינו שביקרה אותו בכלא.

"לא נפרדתי מכל מי שאיבדתי ולא קברתי אותם. אבי נהרג כשהייתי בכלא, שמעתי על זה מהרמקול של המסגד. אמי נהרגה במערכה במחנה, ובגלל העצימות של הקרב לא יכולנו להגיע אליה. את אחי טה קברו כשאני תחת הריסות הבתים במחנה, והיום דאוד" הוא סיפר על מות יקיריו. "עם מותו של אחי, נפתח דף חדש של יהירות וברבריות מצד הכיבוש, והוא רק מגביר את כוחנו ונחישותנו להמשיך את הדרך עד העצמאות והחופש".

לפני כמה ימים נשמע זביידי משוחח בהקלטה מהכלא עם בני משפחתו בעקבות מות אחיו, אז אמר: "אללה ירחמו דאוד, אללה עם אלה שיש להם סבלנות, תודו לכל מי שניחם אותנו על האבדה הכבדה". הדברים נאמרו על רקע דבריו המצולמים של אחיו דאוד, שבהם סיפר עוד כשהיה בחיים כי ברצונו להיות שאהיד.

זביידי נמנה עם ששת אסירי כלא גלבוע, שברחו באמצעות מנהרה מהכלא בספטמבר בשנה שעברה ונלכדו כעבור כמה ימים.

זכריא זביידי ובנו מוחמד
האבטחה על יוסי דגן - יותר משר בממשלה
הג׳יפ הממוגן הקל שיהווה תחליף לרכב ה'קרקל' הוותיק
כתב אישום נגד פלסטיני קטין שיידה אבנים על מכוניות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר בצה"ל
שמונה מבוקשים נעצרו הלילה באוגדת יהודה ושומרון
מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם
כתב אישום נגד מחבלים שהשליכו מטעני נפץ על כוחות הביטחון
לוחם מג"ב נפצע ממטען שהושלך לעבר הכוחות הביטחון
יהודה ושומרון: אשה נפצעה כתוצאה מיידוי אבנים
כוחות הביטחון עצרו בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי