זכריא זביידי על מות אחיו: "דאוד שאהיד עכשיו, זו גאווה עבורנו"

האסיר הביטחוני הביע את צערו על מות אחיו, אך סיפר כי הוא שמח על מקום קבורתו • "מנחם אותי שגופתו נמצאת בפלשתין. חיפה היא חלום של כל פלשתיני חי או מת", אמר...

זכריא זביידי על מות אחיו: "דאוד שאהיד עכשיו, זו גאווה עבורנו" זכריא זביידי ובנו מוחמד

האסיר הביטחוני הביע את צערו על מות אחיו, אך סיפר כי הוא שמח על מקום קבורתו • "מנחם אותי שגופתו נמצאת בפלשתין. חיפה היא חלום של כל פלשתיני חי או מת", אמר לעורכת דינו • הוא טען כי מות האח "מגביר את כוחנו ונחישותנו להמשיך בדרכנו". כך פורסם ב'ישראל היום'.

מפקד גדודי אל-אקצא בג'נין, האסיר הביטחוני זכריא זביידי, התייחס לפטירתו של אחיו לאחר שנפצע בשבוע שעבר במהלך חילופי אש עם צה"ל. לאחר פציעתו, הועבר אחיו לטיפול רפואי בישראל לפי בקשה מהצד הפלשתיני, שם מת מפצעיו. "מות קדושים הוא שאיפה של כל פלשתיני. מה שמנחם אותי הוא שדאוד שאהיד עכשיו. מה שהוא ביקש - השיג, זו גאווה עבורנו. מנחם אותי שגופתו נמצאת בפלשתין, באדמה שלנו בחיפה. חיפה היא חלום של כל פלשתיני - חי או מת", מסר זביידי דרך עורכת דינו שביקרה אותו בכלא.

"לא נפרדתי מכל מי שאיבדתי ולא קברתי אותם. אבי נהרג כשהייתי בכלא, שמעתי על זה מהרמקול של המסגד. אמי נהרגה במערכה במחנה, ובגלל העצימות של הקרב לא יכולנו להגיע אליה. את אחי טה קברו כשאני תחת הריסות הבתים במחנה, והיום דאוד" הוא סיפר על מות יקיריו. "עם מותו של אחי, נפתח דף חדש של יהירות וברבריות מצד הכיבוש, והוא רק מגביר את כוחנו ונחישותנו להמשיך את הדרך עד העצמאות והחופש".

לפני כמה ימים נשמע זביידי משוחח בהקלטה מהכלא עם בני משפחתו בעקבות מות אחיו, אז אמר: "אללה ירחמו דאוד, אללה עם אלה שיש להם סבלנות, תודו לכל מי שניחם אותנו על האבדה הכבדה". הדברים נאמרו על רקע דבריו המצולמים של אחיו דאוד, שבהם סיפר עוד כשהיה בחיים כי ברצונו להיות שאהיד.

זביידי נמנה עם ששת אסירי כלא גלבוע, שברחו באמצעות מנהרה מהכלא בספטמבר בשנה שעברה ונלכדו כעבור כמה ימים.

סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל
בנט: "הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם"
חסר תקדים: בלון תצפית של צה''ל נפל בעזה
נסיון לינץ': "סינוורו אותנו עם לייזר, ופתאום חטפנו מטר אבנים"