"המצב במעברים ובמחסומים ביו''ש בחודשים האחרונים הפך לבלתי נסבל"

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ הגיע הבוקר (ד') למאהל ראשי רשויות ביו"ש ליד ביתו של שר הביטחון בני גנץ במאבק במצב הפקקים ביו"ש

"המצב במעברים ובמחסומים ביו''ש בחודשים האחרונים הפך לבלתי נסבל" מעבר תאנים לאחר פיגוע

המאבק של ראשי רשויות ביו"ש על מצב הפקקים בכבישי יהודה ושומרון שנפתח אמש פותח את יומו השני. לאחר השהייה במאהל במשך הלילה, הגיע הבוקר (ד') יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' לתמוך במאבק וחזק את ראשי הרשויות, ונפגש במקום עם מוביל המאבק ראש המועצה האזורית מטה בנימין ישראל גנץ, יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן ויו"ר מועצה אזורית שומרון יוסי דגן.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר במאהל: "באנו הבוקר לחזק כאן את ראשי המועצות האזוריות ביהודה ושומרון שיצאו לאחת המחאות הצודקות ביותר. המצב במעברים ובמחסומים ביהודה ושומרון בחודשים האחרונים הפך לבלתי נסבל. אנשים עומדים חצי שעה, שעה ולפעמים למעלה מזה בשורה שלמה של מחסומים. זה פתיר. צריך להוסיף עוד עמדות בידוק או לאייש עמדות בידוק קיימות. זו שאלה של תשתית, וקצת כסף ותשומת לב. תושבי יהודה ושומרון הם לא אזרחים סוג ד', ואנחנו קוראים לשר הביטחון בני גנץ: תתעשת בזמן הקצר שנשאר לך ותנחית הוראה לפתור את זה, ואם אתה לא תעשה את זה אנחנו נעשה את זה בעז"ה ברגע שנחזור לממשלה".

מוביל המאבק, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר: "לתושבים ביהודה ושומרון יש דרישה בסיסית מאוד : חיים נורמליים. לא יכול להיות שילדים עם צרכים מיוחדים צריכים לעשות צרכים בהסעה כי הם עומדים מעל שעה בפקקים בדרך לכביש ראשי ורק אז הם יחלו את דרכם לבית הספר. לא יכול להיות שגברים ונשים בדרכם לעבודה יבלו שעות ארוכות בלי שום יכולת אחרת גם מחמש וחצי בבוקר. הדרישה היא מאוד פשוטה משר הביטחון. אתה אחראי על כוח האדם, אתה אחראי על המעברים, אתה אחראי על התשתיות, תיקח אחריות ותחזיר לתושבי יהודה ושומרון את החיים הבסיסיים שמגיעים להם".

יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן אמר כי :"כמו שהסרתם את המחסומים בין בית לחם לחברון, בין שכם לרמאללה כי זה פגע במרקם החיים של הערבים. גם ליהודים יש מרקם חיים! גם ליהודים מגיע לנסוע בכבישים. פגעתם בביטחון המדינה, פגעתם בביטחון חיילים, הכל בשביל מרקם חיים. לנו יש מרקם חיים, לנו יש הורים וילדים שעומדים במחסומים ובהסעות שעות, לא בגלל תשתיות הכבישים אלא בגלל שהמחסומים לא מתפקדים וזו פגיע בביטחון ובמרקם החיים. אנו דורשים משר הביטחון לטפל במיידי במעברים".

--

ישראל גנץ,שלמה נאמן ובצלאל סמוטריץ
ברגע האחרון: נמנע פיגוע ירי בשכם
במהלך השבת: מחבל ניסה לדרוס שוטר
לאחר שני פיגועים: שוטר נדרס במהלך קטטה
שני פיגועים תוך שעות ספורות: צומת שילת וחווארה
דרישה מהמשטרה: עצרו את המחבל שתקף חרדי בבקבוק זכוכית
חריג: מסתנן פרץ מחסום בנתב''ג וכמעט דרס מאבטחים
גנץ: "ישראל לא קיבלה ולא תקבל תכתיבים מאיראן ושלוחיה בלבנון"
דרישה: פתחו בחקירה על המשיכה בפאותיו וזקנו של תושב עוז ציון
גנץ: "עצרנו ופגענו במעל לאלף טרוריסטים"
מיליוני שקלים יוחרמו ממחבלים: "נלחמים בצינור הכסף לטרור"