ראשי הרשויות ביו"ש לממשלה: "תתעשתו, אל תקפיאו את היישובים"

ראשי רשויות ביו"ש הגיעו גם היום (א') למשמרת מחאה מול משרד ראש הממשלה במחאה על ייבוש הבנייה בהתיישבות. הם קראו לראש הממשלה בנט להפסיק את ההקפאה, כאשר גם ...

ראשי הרשויות ביו"ש לממשלה: "תתעשתו, אל תקפיאו את היישובים"

ראשי הרשויות מוחים נגד בנט

דוברות מטה בנימין

ראשי רשויות ביו"ש הגיעו גם היום (א') למשמרת מחאה מול משרד ראש הממשלה במחאה על ייבוש הבנייה בהתיישבות. הם קראו לראש הממשלה בנט להפסיק את ההקפאה, כאשר גם לאחר הביקור בארה"ב, ראש הממשלה בנט ממשיך לייבש את הבניית התיישבות ביהודה ובשומרון.

בעקבות כך, ראשי רשויות מיהודה ושומרון ממשיכים את המחאה בדרישה לשחרר את 4,000 יחדות הדיור המוקפאות. גם מזכ"ל מועצת יש"ע זאב חבר זמביש השתתף במחאה. ראשי הרשויות מחו גם על האישורים התקדימיים הצפויים לבנייתן של כ-1000 יחידות דיור לפלסטינים בשטחי c באופן המנוגד לאינטרס הישראלי.

ראשי הרשויות מפצירים בראש הממשלה בנט לשנות באופן חד וברור את המדיניות בה החלה ממשלתו ביחס ליהודה ושומרון.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר כי: "יש מספר צעדים מדאיגים מאד ביחס הממשלה ליהודה ושומרון. גם הקפאת בנייה נרחבת, גם הצהרה של ראש הממשלה על בנייה רק לפי גידול טבעי, גם הריסות תקדימות של בתי קבע ביוזמת המדינה ופעולות נוספות שמצירות את צעדי ההתיישבות בכל היישובים. לא יקנו אותנו ביחידה אחת או שניים. אם המצב לא ייפתר, אנחנו נחזור לכאן אחרי החגים בכוחות גדולים יותר של מחאה".

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "אמירה שלנו היא לא פוליטית. הדבקות שלנו היא לא פוליטית. אנחנו כאן לילדינו. כל יום שאין בנייה ביו"ש, אומרת שהילדים שלנו לא יכולים להישאר ביהודה ושומרון. מעבר לאמירה אידאולוגית שפיתוח יו"ש זה ערך, זה חייב להתרחש. אל תספרו לנו סיפורים ודיבורים על בנייה ושיווקים"

ראש מועצת אלקנה אסף מינצר אמר כי: "באנו להגיד לממשלה שאנחנו לא נרפה ולא נוותר. דורשים את הבנייה ביהודה ושומרון. לא הגיוני שממשלה שהיא עשר מעלות ימינה לא שיווקה בנייה ליישובים. ראש ממשלה שהיה מנכ"ל מועצת יש"ע צריך לבנות ביו"ש. זה צורך קיומי וצריך לראות מעשים".

ראש מועצת בית אריה-עופרים יהודה אלבוים אמר כי: "אי אפשר לעצור את יהודה ושומרון. זה לא ייפסק. אם מת"ע לא מתכנסת ובנט מדבר על גידול טבעי, זה חצי הריון ואין חצי הריון. תחליטו אם אתם לא רוצים את יהודה ושומרון תגידו זאת".

ראש מועצת בית אל שי אלון הוסיף גם הוא ואמר: "הממשלה תיבחן במעשיה כי דיבורים שמענו הרבה בתקופה האחרונה. אנחנו באפס בנייה ושיווק ביהודה ושומרון והפלסטינים ממשיכים להשתלט על שטחי C באין מפריע. הגענו במיוחד בערב ראש השנה כי באנו להעביר מסר בפתחה של השנה החדשה. אני מבטיח לתושבים כי לא נרפה, יהודה ושומרון תמשיך לשגשג ולפרוח גם בתקופה הנוכחית".

ראש היישוב היהודי בחברון, הרב הלל הורוביץ אמר במאהל כי: "יש לראשי הרשויות ערבות לכלל יו"ש כדי לעשות משימה היסטורית שראש הממשלה היה שותף בה: להביא מיליון יהודים ליהודה ושומרון.המשימה הזאת תעשה ואנחנו מחויבים אליה. קוראים מכאן לממשלה להיות שותפים ולחזור אלינו כדי להגיע ליעד ולחזק את ההתיישבות".

ראשי תנועת נריבונות נדיה מטר ויהודית קצובר אמרו כי: "הכאב של ראשי המועצות הוא הכאב של כולנו ואי אפשר לחיות בלי בנייה. הריבונות צריכה לחול על כל השטח. ראש הממשלה ושרת הפנים מהראשונים שדיברו על ריבונות. מה קרה לכם? אמרתם שאתם לא עוזבים דברים באמצע. איפה הבטחת הריבונות?".

מחאת ראשי הרשויות
נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?
בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ
בנט: תוקם ועדת בדיקה ממשלתית לבריחה מכלא "גלבוע"
מקומם: ה"הסבר" של השרה להדרת החרדים מאתרי הטבע הציבוריים
לפיד: "ההתקדמות של איראן ליכולת גרעינית היא לא רק בעיה ישראלית"