בנט על הכנסת: "מפה התגלגלה לעם רוח של מחלוקות"

מליאת הכנסת מקיימת בשעה זו ישיבה מיוחדת לציון 73 שנים לכינון הכנסת. נשיא המדינה יצחק הרצוג אשר אמור היה לשאת דברים באירוע חגיגי זה, ניעדר השנה נוכח פטיר...

בנט על הכנסת: "מפה התגלגלה לעם רוח של מחלוקות"

מליאת הכנסת מקיימת בשעה זו ישיבה מיוחדת לציון 73 שנים לכינון הכנסת. נשיא המדינה יצחק הרצוג אשר אמור היה לשאת דברים באירוע חגיגי זה, ניעדר השנה נוכח פטירתה של אימו אורה הרצוג.

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס בנאומו לשיח ולקיטוב בכנסת ואמר: "בשנים האחרונות פה בבית הזה, ומפה התגלגלה לעם, רוח של מחלוקות לא לשם שמיים. לא לשם שמיים זה במילה אחת- סתם. סתם מחלוקת על כלום. שנאה אוטומטית, עמדות אוטומטיות, העמדות בכלל נקבעות לפי הצדדים ולא הפוך".

בנט ניסה להצדיק את הברית עם יושב הארץ, רע''מ: "יכול שאדם מסוים, איש פוליטי מסוים, מנהיג פוליטי יגיד ככה אז כולם יגידו ככה אלף, ואם אחר כך הוא משנה לבית אז כולם יגידו מה פתאום בית על אותו נושא. האם ראוי לשבת עם רע"ם בממשלה? כשמישהו אומר כן ראוי זה הסכמי אברהם אז כולם אומרים כן זה כמו הסכמי אברהם רק בבית, ואז ברגע שאותה דמות מחליטה שזה לא טוב אז משנים כל הצייצנים מה פתאום, מה שאמרנו אתמול לא רלוונטי כי הוא אמר הפוך".

בנט טען כי מעוניין לישראל תהיה אור לגויים: "מחלוקת שלא לשם שמיים היא צעקות של שנאה נטולות יסוד. הפצת קיטוב, מה שבסוף מביא לשיתוק. כמדינת ישראל אנחנו צריכים להיות אור לגויים לא רק בווייז, לא רק בהייטק, לא רק בחיל האוויר שלנו, לא רק במערכות השקיה מתקדמות אלא גם באיך בשנת 2021 מנהלים מדינה דמוקרטית רוויה ויכוחים בצורה נכונה".

יו"ר הכנסת מיקי לוי נשא דברים בפתח הדיון, ואמר כי לבני המיעוטים יש מקום בכנסת: "לכולם יש מקום, גם למיעוטים שחיים במדינה".

למרות ההסתה נגד הציבור החרדי במשך השנים יו''ר הכנסת 'נזכר' לגנות את השיח האלים בכנסת: "בכל בית יש ויכוחים. בבית הזה הוויכוחים הם חלק אינטגרלי ממהות קיומו. היכולת שלנו לנהל את הוויכוחים באופן ענייני, באופן מכבד ככל האפשר, הוא מה שמאפשר להחלטות יותר טובות להתקבל עבור הציבור. השיח המוקצן, הרעיל והאלים לא משרת את הבית הזה ולא עושה שירות טוב לאף אחד מאיתנו".

ח"כ אופיר אקוניס נאם במקומו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, והתייחס ליחסים בין הרשות המחוקקת לרשות השופטת כאשר נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות נוכחת ביציע האורחים. ח"כ אקוניס אמר: "גם אם לעתים יותר מן נדמה שהרשות השופטת בשל סמכויות חוקתיות שניתנו לה כאן בוועדותיה של הכנסת ובאולם המליאה עצמו, ברוב מקרי, לא ברוב של 61, ברוב קטן, היא עצמה מבטלת חוקים שנחקקו כן ע"י רוב, מחייבת את הכנסת בחקיקתם של אחרים, ההתערבות בסדר יומה של הכנסת בסדר היום היה דבר הוא היה מבחינתי קו אדום שנחצה. אני אומר כרן לנשיאת בית המשפט בעליון, שמרו על כבודנו, אנחנו מכבדים אתכם, תכבדו אתם אותנו."

ראש הממשלה בנטיו''ר הכנסת, מיקי לויח''כ אופיר אקוניס
"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"
קארה לכסיף: "צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך"
"מכרו את נשמתם לשטן": קרעי על הנהגת המדינה
פרוש בפנייה דחופה לבנט: "ישנה תחושה שאין בעל הבית"
ליברמן: "להחרים פגישות עם אבו מאזן, אסור להפוך אותו ללגיטימי"
"שוב באת להבטיח הבטחות?": ראש מועצת בית אל על ביקור בנט באלקנה
כהנא על הילולת רשב''י: "לא כל אחד יוכל לחגוג בדיוק כפי שהיה חולם"
הוגשה עתירה לבג״ץ על הפיכת ביתו הפרטי של בנט למעון רשמי
סגן השר קארה מחתים ח"כים על מנת להדיח את ח"כ כסיף
האזהרה של גנץ: "מדינה יהודית - בין גדרה לחדרה"