בית המשפט העליון ביוון: "שחיטה כשרה מנוגדת לחוקי האיחוד האירופאי"

יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה, הרב מנחם מרגולין: "חופש הדת ליהודים נמצא תחת מתקפה ישירה ברחבי אירופה ע"י אותם מוסדות שנשבעו להגן על הקהילות שלנו"

בית המשפט העליון ביוון: "שחיטה כשרה מנוגדת לחוקי האיחוד האירופאי" פרות לפני השחיטה

בית המשפט העליון היוון פסק היום כי פרקטיקת השחיטה הכשרה מנוגדת לחוקי האיחוד האירופי. הפסיקה ביוון הגיעה בעקבות פסיקת בית המשפט האירופי לצדק בדצמבר האחרון לפיה מדינות האיחוד האירופי רשאיות לאסור על שחיטה כשרה על מנת לקדם רווחת בעלי חיים, מבלי לפגוע בזכויות של קבוצות דתיות.

הפסיקה מדצמבר ציינה כי תקנת שחיטת בעלי חיים של האיחוד האירופי אינה מונעת מהמדינות החברות להטיל חובה להימום בעלי חיים לפני שחיטתם כנהוג בשחיטה דתית. במקביל עודדה הפסיקה של בית המשפט האירופי לצדק את המדינות החברות למצוא איזונים בין שני הנושאים. כעת ברור שמספר מדינות חברות מיישמות בקנאות את הראשון תוך התעלמות מהאחרון.

בהיוודע פסיקת בית המשפט ביוון ציין יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה, הרב מנחם מרגולין: "עוד בדצמבר שעבר הזהרנו לגביי ההשלכות המסוכנות של פסיקת בית המשפט האירופי לצדק, ועכשיו אנחנו רואים את התוצאה. חופש הדת היהודי נתון להתקפה ישירה. זה התחיל בבלגיה, עבר לפולין וקפריסין ועכשיו תורה של יוון".

עוד הוסיף: "ההתקפות הישירות הללו מגיעות מרבות מאותן ממשלות ומוסדות שנשבעו להגן על הקהילות היהודיות שלהם. הרב מרגולין הוסיף וציין כי: "מה שאנו עדים לו הוא צביעות ממדרגה ראשונה. כשזה מגיע לאנטישמיות, ממשלות ומוסדות עומדים מאחורינו בצדק. אבל כאשר אמונתנו ומנהגנו מותקפים מימין ומשמאל על ידי חוקים, הם לא נשמעות בשום מקום!".

לסיום אמר: "אנו נפעל באופן מיידי על מנת לדרוש תשובות מהדרגים הגבוהים ביותר של ממשלת יוון לשאלה הפשוטה אך הבסיסית: איך יכולים לחיות יהודים באירופה אם תמשיכו לחוקק חוקים נגדנו?"

"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"
דרמטי: שני בני אדם נהרגו בעיר פרזבודו שפולין מפגיעת טיל רוסי
פרשת מות העיתונאית: ה- FBI האמריקני פתח בחקירה פלילית נגד ישראל
"תמונות מחרידות": התיירים הישראלים המומים מהפיצוץ באיסטנבול
פיגוע במרכז טורקיה: לפחות ששה הרוגים ו-53 פצועים