בית המשפט העליון ביוון: "שחיטה כשרה מנוגדת לחוקי האיחוד האירופאי"

יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה, הרב מנחם מרגולין: "חופש הדת ליהודים נמצא תחת מתקפה ישירה ברחבי אירופה ע"י אותם מוסדות שנשבעו להגן על הקהילות שלנו"

בית המשפט העליון ביוון: "שחיטה כשרה מנוגדת לחוקי האיחוד האירופאי" פרות לפני השחיטה

בית המשפט העליון היוון פסק היום כי פרקטיקת השחיטה הכשרה מנוגדת לחוקי האיחוד האירופי. הפסיקה ביוון הגיעה בעקבות פסיקת בית המשפט האירופי לצדק בדצמבר האחרון לפיה מדינות האיחוד האירופי רשאיות לאסור על שחיטה כשרה על מנת לקדם רווחת בעלי חיים, מבלי לפגוע בזכויות של קבוצות דתיות.

הפסיקה מדצמבר ציינה כי תקנת שחיטת בעלי חיים של האיחוד האירופי אינה מונעת מהמדינות החברות להטיל חובה להימום בעלי חיים לפני שחיטתם כנהוג בשחיטה דתית. במקביל עודדה הפסיקה של בית המשפט האירופי לצדק את המדינות החברות למצוא איזונים בין שני הנושאים. כעת ברור שמספר מדינות חברות מיישמות בקנאות את הראשון תוך התעלמות מהאחרון.

בהיוודע פסיקת בית המשפט ביוון ציין יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה, הרב מנחם מרגולין: "עוד בדצמבר שעבר הזהרנו לגביי ההשלכות המסוכנות של פסיקת בית המשפט האירופי לצדק, ועכשיו אנחנו רואים את התוצאה. חופש הדת היהודי נתון להתקפה ישירה. זה התחיל בבלגיה, עבר לפולין וקפריסין ועכשיו תורה של יוון".

עוד הוסיף: "ההתקפות הישירות הללו מגיעות מרבות מאותן ממשלות ומוסדות שנשבעו להגן על הקהילות היהודיות שלהם. הרב מרגולין הוסיף וציין כי: "מה שאנו עדים לו הוא צביעות ממדרגה ראשונה. כשזה מגיע לאנטישמיות, ממשלות ומוסדות עומדים מאחורינו בצדק. אבל כאשר אמונתנו ומנהגנו מותקפים מימין ומשמאל על ידי חוקים, הם לא נשמעות בשום מקום!".

לסיום אמר: "אנו נפעל באופן מיידי על מנת לדרוש תשובות מהדרגים הגבוהים ביותר של ממשלת יוון לשאלה הפשוטה אך הבסיסית: איך יכולים לחיות יהודים באירופה אם תמשיכו לחוקק חוקים נגדנו?"

דיווח: הפשיטה על אחוזת טראמפ נועדה לאתר מסמכים קשורים לנשק גרעיני
אחותו של קים ג'ונג און סיפרה שחלה - והקהל פרץ בבכי
‏תיעוד מארה"ב: מטוס התרסק באמצע כביש מהיר בקליפורניה ועלה בלהבות
טילים שוגרו מאודסה לחצי האי קרים ותקפו את חיל האוויר הרוסי בקרים
סיבה לדאגה: רוסיה שיגרה לוויין צבאי עבור איראן
ביידן הכריז: מצב חירום לאומי במאבק באבעבועות הקוף
סמוך לבית הלבן: ארבעה אנשים במצב קשה לאחר שנפגעו מברק
התלקחות בקווקז: לחימה עזה בין אזרבייג'ן וארמניה
תביעות ענק נגד מטא: "השתמשה במידע רפואי ללא ידיעת החולים"
הוצאה להורג בירי: כך חמאס בונה הרתעה