הלם: איימן עודה תקף את בן גביר

היום הגיע חבר הכנסת בן גביר לבית החולים קפלן לבדוק תנאי מחבל, איימן עודה שעודכן על כך מראש הגיע למקום במטרה להתעמת איתו ותקף אותו באלימות רבה. ח"כ איתמר...

הלם: איימן עודה תקף את בן גביר

היום הגיע חבר הכנסת בן גביר לבית החולים קפלן לבדוק תנאי מחבל, איימן עודה שעודכן על כך מראש הגיע למקום במטרה להתעמת איתו ותקף אותו באלימות רבה.

ח"כ איתמר בן גביר הגיב לתקיפה: "הגעתי לבית החולים קפלן, כדי להבין איך המחבל קוואסמה זוכה לתנאים וכבוד מלכים, ואיך אחרי 90 יום בצום הוא עוד לא מת. ומי הגיע להגן עליו ולתקוף אותי? כמובן, איימן עודה. אל תדאגו, לא נשארתי חייב. 2 מחבלים במכה אחת".

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, מבית החולים קפלן: ״הטרוריסט המורשע בן גביר רצה לפגוע במקדאד אל קואסמי, ששובת רעב כבר 91 יום כמחאה על מעצרו ללא משפט. חסמתי אותו. הכהניזם לא יעבור".

יו״ר הכנסת ח״כ מיקי לוי סוף סוף גינה את אלימות חברי הכנסת הערביים ועוזריהם כנגד בן גביר: “אני מגנה בתוקף את האלימות שבה נקט היום ח"כ איימן עודה בבית החולים קפלן כלפי ח״כ בן גביר. הרמת יד של ח״כ על ח״כ אחר היא חצייה של כל הקווים האדומים. הזהרתי לכל אורך הדרך שאם האופוזיציה לא תאפשר את הקמת ועדת האתיקה אנחנו נדרדר מאלימות מילולית לאלימות פיזית כפי שראינו היום".

יו''ר הכנסת דרש מחברי הכנסת להתנהג יפה. מיקי זוהר אמר: "אני קורא לחברי האופוזיציה להתעשת ולאפשר את הקמת ועדת האתיקה כדי שכנסת ישראל תוכל לתפקד באופן ראוי וממלכתי וניתן יהיה לנקוט בסנקציות כנגד מי שמתנהג באופן שלא יאה לחבר בכנסת ישראל”.

בעקבות התקיפה, שיגר שי גליק מנכ"ל בצלמו תלונה בהולה לוועדת האתיקה בתלונה נכתב בין היתר: "לקללות, גידופים, השחתת רכוש כבר התרגלנו, אבל אלימות פיזית? לאן הגענו? באיזה חברה בעולם שני קולגות דוחפים אחד את השני? אני דורש ממכם להתכנס באופן מידי ולהשעות את עודה לתקופת הזמן המקסימלית חצי שנה, בנוסף אני דורש להטיל עליו קנס כספי של שלילת משכורת".

עוד אמר: "ככל שהוועדה לא תגיב מעמד ושם הכנסת וודאי מעמד ושם הוועדה שגם ככה לא חזק מאוד יקרוס ואנשים יעדיפו לצפות בנשיונל גיאוגרפיק מאשר בערוץ הכנסת. שגם שם רואים בעלי חיים מתעמתים. שמה וכבודה של הכנסת מונחים לפתחכם!"

איימן עודה דוחף את בן גביר
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"