הלם: איימן עודה תקף את בן גביר

היום הגיע חבר הכנסת בן גביר לבית החולים קפלן לבדוק תנאי מחבל, איימן עודה שעודכן על כך מראש הגיע למקום במטרה להתעמת איתו ותקף אותו באלימות רבה. ח"כ איתמר...

הלם: איימן עודה תקף את בן גביר

היום הגיע חבר הכנסת בן גביר לבית החולים קפלן לבדוק תנאי מחבל, איימן עודה שעודכן על כך מראש הגיע למקום במטרה להתעמת איתו ותקף אותו באלימות רבה.

ח"כ איתמר בן גביר הגיב לתקיפה: "הגעתי לבית החולים קפלן, כדי להבין איך המחבל קוואסמה זוכה לתנאים וכבוד מלכים, ואיך אחרי 90 יום בצום הוא עוד לא מת. ומי הגיע להגן עליו ולתקוף אותי? כמובן, איימן עודה. אל תדאגו, לא נשארתי חייב. 2 מחבלים במכה אחת".

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, מבית החולים קפלן: ״הטרוריסט המורשע בן גביר רצה לפגוע במקדאד אל קואסמי, ששובת רעב כבר 91 יום כמחאה על מעצרו ללא משפט. חסמתי אותו. הכהניזם לא יעבור".

יו״ר הכנסת ח״כ מיקי לוי סוף סוף גינה את אלימות חברי הכנסת הערביים ועוזריהם כנגד בן גביר: “אני מגנה בתוקף את האלימות שבה נקט היום ח"כ איימן עודה בבית החולים קפלן כלפי ח״כ בן גביר. הרמת יד של ח״כ על ח״כ אחר היא חצייה של כל הקווים האדומים. הזהרתי לכל אורך הדרך שאם האופוזיציה לא תאפשר את הקמת ועדת האתיקה אנחנו נדרדר מאלימות מילולית לאלימות פיזית כפי שראינו היום".

יו''ר הכנסת דרש מחברי הכנסת להתנהג יפה. מיקי זוהר אמר: "אני קורא לחברי האופוזיציה להתעשת ולאפשר את הקמת ועדת האתיקה כדי שכנסת ישראל תוכל לתפקד באופן ראוי וממלכתי וניתן יהיה לנקוט בסנקציות כנגד מי שמתנהג באופן שלא יאה לחבר בכנסת ישראל”.

בעקבות התקיפה, שיגר שי גליק מנכ"ל בצלמו תלונה בהולה לוועדת האתיקה בתלונה נכתב בין היתר: "לקללות, גידופים, השחתת רכוש כבר התרגלנו, אבל אלימות פיזית? לאן הגענו? באיזה חברה בעולם שני קולגות דוחפים אחד את השני? אני דורש ממכם להתכנס באופן מידי ולהשעות את עודה לתקופת הזמן המקסימלית חצי שנה, בנוסף אני דורש להטיל עליו קנס כספי של שלילת משכורת".

עוד אמר: "ככל שהוועדה לא תגיב מעמד ושם הכנסת וודאי מעמד ושם הוועדה שגם ככה לא חזק מאוד יקרוס ואנשים יעדיפו לצפות בנשיונל גיאוגרפיק מאשר בערוץ הכנסת. שגם שם רואים בעלי חיים מתעמתים. שמה וכבודה של הכנסת מונחים לפתחכם!"

איימן עודה דוחף את בן גביר
דרעי: "כהנא ואחרים, נהפכים להיות כלי שרת של לפיד וליברמן"
"לא הייתה שום התערבות מדינית": פרייס מכחישה שיקולים זרים בהגבלות
בחמאס כועסים על מצרים: '"מסייעת לישראל לנקוט בסחבת במו"מ"
נציב תלונות הציבור חפץ לדחות את הראשון לציון מתפקידו
אייכלר: "קיום העם היהודי תלוי ב"יבנה וחכמיה"
מקלב: "זו גזירה שנועדה להפסיק את לימוד התורה בארץ ישראל"
חוק החשמל: עם מה נשארנו בכלל?
אושר בקריאה ראשונה: הגבלת כהונת ראש הממשלה לשמונה שנים
בוסו: "איפה אתם כשבגין זעק למען קדושת השבת?"
מליאת הכנסת דחתה את הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה