הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר

נשיא המדינה הרצוג התקבל בטקס קבלת פנים ממלכתי על ידי משמר כבוד בארמון יורש העצר, ארמון אל-קודאיביה שבמנאמה, בירת בחריין ולאחר מכן קיים פגישה עם מלך בחריין

הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר הרצוג ומלך בחריין

נשיא המדינה יצחק הרצוג נחת הבוקר (ראשון) בממלכת בחריין, במסגרת ביקורו הממלכתי הראשון בבחריין, את פני הנשיא קיבל משמר כבוד בראשות שר החוץ של ממלכת בחריין, עבד א-לטיף א-זיאני.

בפתח פגישתם אמר הנשיא: "ביקורי כאן בבחריין, מביא מסר של שלום, חיבה וידידות מעם ישראל לעם הבחרייני ולהוד מלכותו. אתה בעצמך, שר החוץ, חתום על הסכמי אברהם, שהם תרומה עצומה לשלום ולשגשוג במזרח התיכון וצעד היסטורי בפני עצמו. אני חושב שמה שאנחנו עושים היום זהו צעד היסטורי נוסף לקראת שדרוג מערכת היחסים שלנו והבאת ידידות ושותפות בהרבה תחומים נוספים. אני בטוח שביקור זה ישפר מאוד את שיתוף הפעולה בין העמים שלנו, והאזור כולו, תודה רבה".

מאוחר יותר התקבל הנשיא הרצוג בטקס קבלת פנים ממלכתי על ידי משמר כבוד בארמון יורש העצר, ארמון "אל-קודאיביה" שבמנאמה ולאחר מכן קיים פגישה עם מלך בחריין.

בפתח הטקס התקבל נשיא המדינה על ידי מלך בחריין המלך חמד בן עיסא אל ח'ליפה. בהמשכו, נוגנו ההמנונים הלאומיים.

לאחר מכן בפתח פגישתם של השניים העניק נשיא המדינה מתנה מיוחדת למלך בחריין- מזוזה העשויה מכסף. המזוזה עוצבה בהשראת כתרים של ספרי תורה ומסמלת את הכתרת ה׳ כמלך. נהוג להעניק מזוזה בכדי לבטא ברכה ורצון לשמור על שלומם של מקבליה.

בפגישתם, דנו הנשיאים בחשיבות שמייחסות המדינות ליחסים הבילטרליים, ובהרחבת שיתוף הפעולה בין המדינות.

נשיא המדינה הודה למלך חמד בן עיסא אל ח'ליפה, פתח את דבריו בערבית ואמר: "הוד מלכותך, מלך בחריין, אני מודה לך על קבלת הפנים בממלכת בחריין המכובדת, כנשיא מדינת ישראל הראשון המבקר בממלכת בחריין".

הנשיא המשיך את דבריו: "הוד מלכותך, זהו רגע גדול ואני מתכבד להיות כאן בממלכת בחריין. אתה עומד בחזית עשיית ההיסטוריה באיזור, באיזור בו יהודים ומוסלמים יכולים לגור ביחד, בני אברהם, ולנוע קדימה בדרכי בשלום. זהו תהליך ארוך, אך ניתן לחלום עליו ולראות אותו. עמינו הצטרפו לדרך השלום וממלכת בחריין היא באמת אחת החלוצות בתהליך הזה, בכך שהצטרפה לעוד אומות הממשות שלום לטובת ורווחת כל העמים והאומות באיזור, והעולם כולו.

הוד מלכותך, באתי הנה עם משלחת נכבדת של ראשי המגזר העסקי בישראל, שנלהבים להתחבר ולעשות עסקים עם אזרחי בחריין. זהו מסר של רצון טוב וידידות בין העם בישראל לעם הבחרייני. אז תודה רבה לך על האירוח, על המנהיגות שלך, על הידידות שלך. אני סבור ובטוח כי ביקור זה ישדרג את היחסים בנינו לטובת עמינו".

המלך חמד בן עיסא אל ח'ליפה אמר: "אנחנו מברכים אותך כבוד הנשיא בביקורך בממלכת בחריין, ואנו סבורים כי לביקור זה תפקיד חשוב בהידוק היחסים בין שתי המדינות שלנו ובתמיכה בשאיפותנו המשותפות במובן של חיזוק השלום ופיתוח בר-קיימא, באיזור ובעולם. הביקור מהווה הזדמנות עבורך להיחשף ליופי של המגוון הדתי והתרבותי במדינתי ולרוח הידידות, הסובלנות ודו הקיום השליו בין חברי העם שלנו מכל הדתות והעדות ולשוב ולהדגיש את אמונתנו בערכי השלום, האחווה ושיתוף הפעולה בין בני אדם".

הרצוג ומלך בחריין
נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו
סיכום חדשות השבת: מסר מהפכני מארצות הברית לרוסיה
בהובלת "מרכז רבני אירופה": המהפכה היהודית בקזחסטן בעיצומה
ראש ממשלת אוקראינה במכתב מיוחד לרבה של קייב
סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה
נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון
זלנסקי מאשר: "בדרכי לארה"ב"; בערב ינאם בפני הקונגרס
הפליט מאוקראינה הדליק את החנוכיה המרכזית במולדובה
"נגועה בשחיתות": דרישה להקפיא את הוועדה האירופית בהצבעה נגד ישראל
הממשל האמריקני משתמש ברוגלה ישראלית