הנקמה הפלשתינית: הכריזו על "רגבים" ו־"NGO MONITOR" כארגוני טרור

בתגובה להכרזת גנץ: האיגודים המקצועיים והעממיים של אש"ף נקטו צעד זהה - כלפי הארגונים שחקרו אותם • הנימוק: "פועלים בשיתוף פעולה עם השב"כ והממשלה"

הנקמה הפלשתינית: הכריזו על "רגבים" ו־"NGO MONITOR" כארגוני טרור טרוריסטים אמיתיים מעזה

אחרי ההכרזה בסוף השבוע שעבר של שר הביטחון בני גנץ על שישה ארגונים ומוסדות של החזית העממית כעל ארגוני טרור, מגיעה התשובה של הפלשתינים, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

בהודעה שהוציאו האיגודים המקצועיים והאיגודים העממיים של אש"ף, ואשר הופצה ברשת, הם הודיעו על החלטתם לראות בארגונים "רגבים" ו־"NGO MONITOR" ארגוני טרור אשר פועלים בניגוד לדין הבינלאומי.

בהודעה קוראים האיגודים לכל המוסדות והגופים הבינלאומיים לנתק את היחסים עם שני הארגונים, אשר פועלים, כך על פי ההודעה של האיגודים, בשיתוף פעולה עם שב"כ ועל פי הנחיות "ממשלת הכיבוש". ספק אם להצהרה הזאת תהיה השפעה אופרטיבית, אולם היא ללא ספק ממחישה את הכעס והתסכול בקרב הפלשתינים בעקבות ההחלטה של גנץ.

תנועת רגבים היא תנועה אשר מבצעת מעקב, מחקר ופעילות משפטית וציבורית כנגד הבנייה הפלשתינית הבלתי חוקית ביו"ש, בעיקר בשטח C, וכנגד הבנייה הבלתי חוקית של ערביי ישראל בדרום ובצפון.

בדו"ח "מכים שורשים" שהוציאה התנועה כבר ב־2018 היא הציפה את הקשר שבין ארגון ה־UAWC (אחד מששת הארגונים שהוצאו מחוץ לחוק) הפועל להשתלטות על שטחי C באופן לא חוקי, לבין ארגון הטרור החזית העממית. לאחר הצגת הדו"ח למערכת הביטחון ולחברי הממשלה והכנסת, הדו"ח הוצג על ידי רגבים הן לשגריר ארה"ב והן לנציגי ממשלות אירופיות בישראל.

NGO MONITOR הוא מכון מחקר אשר מנתח את הפעילות של ארגונים לא־ממשלתיים וארגוני זכויות אדם פרו־פלשתיניים. הארגון פעיל מאוד באו"ם, ובין השאר חקר את מקורות המימון של כל ששת הארגונים שהוצאו מחוץ לחוק.

ברגבים אמרו בתגובה כי "אנו גאים להיות ארגון המכונה 'ארגון טרור' על ידי הרשות הפלשתינית". לדבריהם, "רצח הנערה רנה שנרב, ותשלום משכורות למחבלים מורשעים שרצחו מאות גברים, נשים וטף, הם פעולות טרור. פעילות משפטית, תקשורתית ופרלמנטרית במטרה לחשוף את פעילות ארגוני הטרור הללו, ומעורבותם בהשתלטות לא חוקית על קרקעות של מדינת ישראל, זו פעילות אזרחית".

ברגבים הדגישו כי "נמשיך להתריע בפני מדינת ישראל ומדינות העולם על ההשתלטות הלא חוקית שמבצעת הרשות על שטחי C בעזרת ארגונים המבצעים פעולות של רצח אזרחים תמימים, וכל זאת במימון מדינות אירופה".

מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו
רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב בנתב"ג
מזג האוויר: מעונן חלקית ייתכן גשם מקומי בחוף בבוקר