ראש עיריית שדרות לבנט: "תקצב את החלפת חלונות הממ"דים"

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שלח היום (ב') מכתב לראש הממשלה, נפתלי בנט, בנושא החלפת חלונות הממ"דים בשדרות. כזכור, בעקבות הרצחו של הילד עידו אביגל במבצע...

ראש עיריית שדרות לבנט: "תקצב את החלפת חלונות הממ"דים" ראש עיריית שדרות אלון דוידי

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שלח היום (ב') מכתב לראש הממשלה, נפתלי בנט, בנושא החלפת חלונות הממ"דים בשדרות.

כזכור, בעקבות הרצחו של הילד עידו אביגל במבצע "שומר החומות" מפגיעת רסיס רקטה שחדר את חלון הממ"ד בו שהה, המליץ מפקד פיקוד העורף, האלוף אורי גורדין, להחליף את חלונות הממ"דים בבתים בעוטף עזה (טווח 7 ק"מ) הפונים לכיוון הרצועה לעובי של 32 מ"מ. עד כה, הפרויקט לא תוקצב ובוודאי שלא יצא לפועל, מלבד מספר בתים בודדים, בהם הבית בו נהרג עידו ז"ל.

"האירוע הטרגי הזה, שהעציב את כולנו ובוודאי גם אותך, טלטל את תושבי שדרות ועוטף עזה, שעד אותו אירוע הרגישו בטוחים כששהו בממ"ד", כתב דוידי לבנט.

דוידי גם הזכיר את פגישתו של ראש הממשלה עם שני ואסף אביגל, הוריו של עידו ז"ל. "אני משוכנע שדיברתם גם על הנושא של תחושת הביטחון בממ"ד והעובדה שעידו נהרג על-אף ששהה בממ"ד ומילא אחר ההנחיות", כתב דוידי.

לפני כחודש, בפגישה של ראש הממשלה עם ראשי רשויות העוטף במרכז ההפעלה בשדרות, ביקש דוידי מבנט לתקצב באופן מיידי את הפרויקט על מנת שעשרות אלפי התושבים יוכלו להחליף את החלונות ולהשיב את תחושת הביטחון המינימלית בזמן שהם נכנסים לממ"ד בעת אזעקה.

"לצערי שום דבר לא התקדם מאז אותה פגישה. אני קורא לך לא להתעלם מפנייתי זו, לתקצב באופן מיידי את החלפת חלונות הממ"ד ולדאוג להצלת חיי תושבי העוטף ושדרות", סיכם דוידי את מכתבו.

אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים
פיגוע במחסום קלנדיה: חייל נדרס • תיעוד מהזירה
ראשוני: תקיפת סייבר על המרכז הרפואי הלל יפה
האחים הותקפו: ביהמ"ש שחרר את החשוד למעצר בית
המשפחה התנגדה: הוועדה דחתה את שחרור המחבלים
בנט: "תכנית הגרעין האיראנית היא בנקודה המתקדמת ביותר שלה אי פעם"
הכאת השוטרים בכפר קאסם: כך התרחשה התקרית
למרות התיעוד: במשטרה "לא זיהו" את מכת האגרוף
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
ראש מועצת בנימין לבנט: להבהיר כי לא יאפשרו שיבה מארצות ערב ליו''ש