הילולת צדיקים: הגאון הרב שמואל אוירבך זצ''ל

הגאון הרב שמואל אוירבך זצ''ל היה ראש ישיבת מעלות התורה בירושלים וחבר נשיאות ועד הישיבות • היה חבר במועצת גדולי התורה של דגל התורה • תיעודים ייחודיים מחייו

הילולת צדיקים: הגאון הרב שמואל אוירבך זצ''ל

הגר''של אוירבך זצ''ל נולד בשכונת שערי חסד בירושלים, בנם הבכור של הרב שלמה זלמן אוירבך וחיה רבקה. הסנדק בברית המילה שלו היה האדמו"ר רבי מנחם נחום טברסקי מרחמסטריווקה. למד בישיבת עץ חיים ואצל אביו. היה מקורב לרבי מטשיבין.

בצעירותו כיהן כראש ישיבת "שם עולם" של אמשינוב. בשנות ה-70 התמנה בידי הרב מרדכי אליפנט לר"מ בישיבת איתרי, שם לימד עד שנת ה'תשל"ז. לאחר מכן לימד תקופה קצרה בישיבת קול תורה במטרה להקים "קיבוץ" בישיבה. עמד בראש "כולל שם" של משפחת מוסאיוף בשכונת הבוכרים. בשנות הנהגתו של הגאון הרב שך זצ''ל, היה מקורב אליו.

בראש חודש אייר ה'תשמ"ב הקים הגר''ש אוירבך את ישיבת מעלות התורה בשכונת שערי חסד בירושלים ועמד בראשה. הישיבה מתאפיינת בגילם הבוגר של תלמידיה, המצטרפים אליה בדרך כלל לאחר שנות לימוד בישיבות אחרות. בישיבה גם כולל ובו כמה עשרות אברכים.

הגר''ש אוירבך זצ''ל עסק גם בקבלה, ולמד גם עם המקובל הרב מרדכי שרעבי זצ''ל. בשנת ה'תשס"ג צורף למועצת גדולי התורה ובשנת ה'תשס"ח מונה כחבר נשיאות בוועד הישיבות. ושימש כנשיא של מוסדות תורה וחינוך.

היה נשוי לרחל, בת הרב פנחס אליעזר פקשר מירושלים שנפטרה בי"ד בטבת ה'תש"ן. על שמה נקראים חלק מספריו, וכן סמינר לבנות "אהל רחל".

לצערנו לגר''ש אוירבך לא היו ילדים. תחילה התגוררו ברחוב "גשר החיים", לאחר פטירת רעייתו הוא התגורר בצמוד לישיבה. הגאון הרב שמואל אוירבך זצ''ל, נפטר מדום לב ב-ט' באדר, תשע''ח ונטמן למחרת בהר המנוחות.

יהי זכרו ברוך.

רבי שמואל אוירבך שליט"א בשמחת בית השואבה - סוכות תשע"ב.

הצדיק הגאון הרב שמואל אוירבך בוכה על הגזירות והאנטי דת שעושה מדינת ישראל

מרן הגאון הרב שמואל אוירבך בסעודת פורים ע"ה שר בדבקות

הרב שמואל אוירבך בהבדלה במוצאי שבת

הגר''ש אוירבך פוסע בפשיטות לכותל המערבי

שידור חוזר: מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א
אבל בארה''ב: גאב"ד קארלסבורג התמוטט
פנינה יקרה: מה זה קרני רשעים
אבל כבד: רבי משה גרמה זצ"ל לאחר חיסון
ברכת האילנות - הגרי"ח אוהב ציון • צפו
שמחת בית תולדות אהרן - מישקולץ • גלריה
מה המטרה של ברכת האילנות • הלכה יומית
גיור צה"לי? פניה אישית במיוחד אליך! • צפו
הדף היומי מסכת פסחים דף קו
צפו: שיעורו של הגר"י רצאבי למוצש"ק כי תשא התשפ"א