לאחר שביזה את ש''ס: כהנא משבח את המשרד לשירותי דת

דרעי: "בזמן שכהנא מספר לכולם מעל כל במה, כמה המשרד לשירותי דת תחת ש״ס היה מסואב ולא פעיל. באותה נשימה, בהודעת דוברות שיצאה ממשרדו, הוא מברך את המשרד"

לאחר שביזה את ש''ס: כהנא משבח את המשרד לשירותי דת שר הדתות מתן כהנא

מובילים בשירות ובחדשנות כך עולה מעיון בדו"ח השנתי של היחידה לשיפור השירות הממשלתי לציבור ברשות התקשוב הממשלתי, שפורסם בסוף השבוע. הדו"ח משקף את שביעות רצון הציבור מהשירות הניתן לו מכלל הגופים הממשלתיים בשנת 2020.

המחקר מבוסס על מדידת ערוצי השירות: טלפוני, אינטרנטי ופרונטלי. מבין 23 הגופים שנסקרו ממוקם המשרד לשירותי דת במקום השלישי באיכות השירות הניתן לציבור, ובציון גבוה.

מניתוח הדו"ח עולה כי באופן כללי חלה ירידה במדד איכות השירות שניתן לציבור מכלל הגופים הממשלתיים. ירידה זו מיוחסת לפרוץ משבר הקורונה, שמחד, הקשה על מתן שירות פרונטלי, ומאידך, יצר עומס על ערוצי השירות הטלפוניים והאינטרנטיים. על רקע זה בולט השיפור במדד איכות השירות הניתן במשרד לשירותי דת. בשנת 2019 זכה המשרד לציון 73 ואילו בשנת 2020 הוא זוכה לציון 80, בפער קטן מהמקום הראשון (82 – הרשות לזכויות ניצולי השואה) ובפער גדול מהמקום הרביעי (76 - רשות האוכלוסין וההגירה).

בתחום שביעות הרצון מהמענה הפרונטלי זוכה המשרד לשירותי דת לציון גבוה גם כן (74), ולמקום רביעי בדירוג כלל הגופים. כמו כן, בודק הדו"ח את רמת האמון שרוחש הציבור לגופים הממשלתיים וגם בתחום זה מככב לטובה המשרד לשירותי דת, במקום החמישי מבין כלל הגופים.

את המשרד לשירותי דת מייצגות במדד זה המועצות הדתיות הפרוסות ברחבי הארץ ומעניקות שירותים רבים ומגוונים לאזרח. נושאי הפנייה שנבדקו במחקר במסגרת טיפולו של המשרד לשירותי דת כללו: פתיחת תיק נישואין, עדים המגיעים להעיד על בני זוג, העתק תעודת נישואין, כשרות, מקוואות, קבלת תעודות קבורה ותמיכות.

יו''ר ש''ס אריה דרעי

השר לשירותי דת, מתן כהנא, רואה בנושא השירות לאזרח את הגורם המרכזי בעבודת המשרד המועצות הדתיות וגופי הקבורה. "הדו"ח שהוצג לי מלמד כי עובדי שירותי הדת והמועצות הדתיות שוברים את הסטיגמה והם מסבירי פנים ונותני שירות מעולים", אמר השר כהנא.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת, שמעון (מוני) מעתוק, אמר: "הדו"ח מלמד על העבודה המבורכת המתבצעת בשירותי הדת בישראל. נותני השירות ובהם עובדי המועצות הדתיות עושים עבודת קודש ורואים בעבודתם שליחות והדברים באם לידי ביטוי בדו"ח. אני שואב עידוד ממגמת השיפור שהוצגה בדו"ח".

מר שלמה תנעמי, יו"ר חבר המועצות הדתיות, אמר: "נתוני הדו"ח מספרים את סיפורם של עובדי המועצות הדתיות הפועלים במסירות אין קץ ודואגים להשיב לכל פניה ולטפל בכל אזרח בצורה הרצינית. עובדי המועצות הדתיות הם חוד החנית של עובדי שירותי הדת בישראל והתוצאות הן תעודת כבוד עבורם".

יו''ר ש''ס, ח''כ אריה דרעי הגיב לפרסום: ״בזמן שכהנא מספר לכולם מעל כל במה, כמה המשרד לשירותי דת תחת ש״ס היה מסואב ולא פעיל. באותה נשימה, בהודעת דוברות שיצאה ממשרדו, הוא מברך את המשרד, על כך שלשנת 2020 הוא נבחר למוביל בשירות לאזרח, ושום מילה על השרים הקודמים, הרב דוד אזולאי ז״ל, הרב יצחק וקנין, הרב יעקב אביטן, שאחראים למהפכה החיובית הזאת, יחד עם המנכ״ל המסור עו״ד עודד פלוס".

לסיום אמר: "במשך 4 שנים המשרד בשליטתנו נבחר למוביל בשירות מתן לאזרח. הגיע הזמן שכהנא יבקש סליחה מעובדי המשרד ונציגי המועצ״ד המסורים שגרם להם עוול גדול״.

"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל