אזעקות נשמעו בקייב, לביב ואודסה; זלנסקי אופטימי בנוגע למו"מ

רה"מ אוקראינה: המדינה ספגה הפסדים של יותר מ-500 מיליארד דולר מאז הפלישה, וכי רוסיה תשלם עבור השיקום • הסנאט האמריקני הצביע לגינוי פוטין וקרא לבית הדין בהאג

אזעקות נשמעו בקייב, לביב ואודסה; זלנסקי אופטימי בנוגע למו"מ

המלחמה באוקראינה נכנסת היום (רביעי) ליומה ה-21 כאשר אזעקות נשמעו במספר ערים באוקראינה, בהם קייב, לביב ואודסה, בעוד האו"ם דיווח כי יותר משלושה מיליון בני אדם נמלטו מאוקראינה.

כמו כן, המאמצים הדיפלומטיים לסיום המלחמה נמשכים. בנאום שפורסם בלילה אומר נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי כי העמדות של אוקראינה ורוסיה בשיחות המו"מ להפסקת הלחימה מציאותיות יותר. נוסף על כך, ראשי ממשלות פולין, צ'כיה וסלובניה הגיעו לאוקראינה כדי להיפגש עם זלנסקי, שצפוי לנאום בפני חברי כנסת בזום בשבוע הבא.

08:57: הכוחות המזוינים באוקראינה טענו כי השמידו שלושה מטוסי מלחמה רוסיים, מסוק, שלושה כלי טיס בלתי מאוישיים, תוך הפלת שני טילים. עוד הוסיפו כי החיילים הרוסיים לא הצליחו להתקדם בכמה חזיתות, כולל דונmק, לוהאנסק ומיקולייב, אך הצבא מוסיף להפציץ אזורים מאוכלסים בצפיפות. "הצלחנו להנחית מכות הרסניות על הכוחות הכובשים, והאויב ממשיך לשאת בהפסדים בנסיגות באזורים מסוימים".

08:24: מזכיר מועצת העיר זפוריז'יה, אנטולי קורטב, דיווח בטלגרם כי פיצוץ פגע בתחנת הרכבת.

08:20: בניין מגורים בן 12 קומות בקייב נפגע בהפגזות. שני אנשים נפצעו ואילו 35 בני אדם פונו מהבניין. גם בניין סמוך בן תשע קומות ניזוק. כזכור, תושבים ברחבי העיר מרותקים במקלטים תת-קרקעיים ובבתיהם, על רקע עוצר של יומיים. גורמים רשמיים הזהירו כי זהו רגע "קשה ומסוכן" עבור הבירה.

08:08: פקיסטן שלחה סיוע הומניטרי לאוקראינה, הכולל אוהלים, שמיכות, שקי שינה, גנרטורים, סבון, שטיפת ידיים, תרופות וקופסאות שימורים.

07:50: קבוצת שבע המדינות המתועשות (G7) תקיים פגישה מקוונת כדי לדון בפעולות רוסיה באוקראינה, אמר שר האוצר היפני שוניצ'י סוזוקי.

07:11: מחירי הנפט עלו ביותר מדולר וחזרו לאחר ירידות קודמות.

06:07: אזעקות נשמעו בקייב, לביב, איבנו-פרנקיבסק, אודסה ודניפרו.

05:55: ראש ממשלת אוקראינה, דניס שמיהל, אמר כי אוקראינה ספגה הפסדים של יותר מ-500 מיליארד דולר מאז הפלישה וכי רוסיה תשלם עבור שיקום המדינה בתום המלחמה.

05:00: הסנאט האמריקני הצביע פה אחד לגנות את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ולהכריז עליו כפושע מלחמה. ההצבעה קראה לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לחקור את החלטת פוטין לפלוש לאוקראינה.

02:20: הנשיא האמריקני ג'ו ביידן צפוי להכריז על סיוע ביטחוני נוסף של 800 מיליון דולר לאוקראינה היום, כך אמר גורם בבית הלבן.

01:46: בנאום שפורסם אומר נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי כי העמדות של אוקראינה ורוסיה בשיחות המו"מ להפסקת הלחימה מציאותיות יותר. "הפגישות נמשכות, נאמר לי שהעמדות במו"מ נשמעות מציאותיות יותר. עם זאת, עדיין נדרש יותר זמן כדי שההחלטות יהיו תואמות לאינטרסים שלנו".

טיל שבנס לא התפוצץ
הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"
דרמטי: שני בני אדם נהרגו בעיר פרזבודו שפולין מפגיעת טיל רוסי