לא ליפול למלכודת: רבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגים

כחודש לפני חג הסוכות: רבנים ומורי הוראה מעוררים בימים אלו את הציבור להיות זהירים בבחירת האתרוג לחג הסוכות, ולא ליפול למלכודות של זייפנים או מוכרי אתרוגי...

לא ליפול למלכודת: רבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגים

כחודש לפני חג הסוכות: רבנים ומורי הוראה מעוררים בימים אלו את הציבור להיות זהירים בבחירת האתרוג לחג הסוכות, ולא ליפול למלכודות של זייפנים או מוכרי אתרוגים שאינם מקפידים על קלה כבחמורה.

בשיחה עם משגיחי כשרות הם מדגישים כי הזהירות צריכה להיות גדולה יותר שבעתיים, לנוכח שנת השמיטה וייבוא אתרוגים ממרוקו, במטרה לספק מענה הולם לציבור בני התורה המדקדקים בהלכות שביעית, ושרבים מהם מקפידים לברך על אתרוג שאין בו שום חשש של קדושת שביעית.

אותם רבנים ומשגיחים קוראים לציבור לפקוח עין ולוודא שהאתרוגים המרוקאיים המוצעים למכירה, אכן ייבאו מחו"ל, ושכל תהליך הייצור והאריזה שלהם היה תחת השגחתם הצמודה של מפקחים ומשגיחים יראי השם.

כזכור, רק בשבועות האחרונים, רבנים מומחים בתחום הכשרות המריאו למרוקו במטרה לבדוק מקרוב את טיב הכשרות והדקדוק בהלכות שביעית וארבעת המינים, בבית האריזה של אתרוגי 'בענעדיקט' במדינה. בין הרבנים שסיירו במתחם 'בענעדיקט' היו רבי יוסף אפרתי, מי שהיה מקורבו של הרב אלישיב זצ"ל, הרב דוד בן שמעון מכשרות 'נוה ציון', משגיחים מטעם רבי שמואל אליעזר שטרן ורבי צבי ובר מבד"ץ 'שארית ישראל' ומשגיחים מטעם 'התאחדות הרבנים' שפיקחו על כל תהליך הקטיף, המיון והאריזה.

כמו כן, הרבנים בארה"ק התעסקו בעניין וקיבלו במעונם את מגדלי אתרוגי 'בענעדיקט'. ביניהם - רבי דוב לנדו, רבי מאיר צבי ברגמן, רבי ברוך מרדכי אזרחי, רבי משה הלל הירש, רבי ברוך דוב פוברסקי, הגה"ג רבי יעקב מאיר שכטר, רבי עזריאל אוירבך, רבי חיים פיינשטיין, רבי נפתלי נוסבוים ועוד.

רבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגיםרבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגיםרבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגיםרבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגיםרבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגיםרבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגיםרבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגיםרבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגיםרבנים ומשגיחים מזהירים את הציבור בבחירת אתרוגים
הדף היומי מסכת נדרים דף מ
תזהר לא להרוס לילד את החיים! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף לח
חסדי השם: ראש הישיבה שוחחר אחר אשפוז ארוך
הדף היומי מסכת נדרים דף לז
המתחזקים ובעלי הבתים בראשון לציון ולוד סיימו מסכתות
המפתח האמיתי לשלוות הנפש - הרב אליהו רבי
הילולת הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זיע"א בפולין
מסע השתפכות הנפש בגליל לאלמנות זקני ירושלים בראשות הרבנית מסאטמאר
ראש הישיבה חיזק את רכזי האיחוד בירושלים: "אתם ההצלה של הדור"