מרד בימינה: ח"כ שקלי הודיע כי יצביע נגד ממשלה עם לפיד

מכה לנפתלי בנט: חה"כ עמיחי שיקלי ממפלגתו הודיע כי יצביע נגד ממשלה יחד עם לפיד והשמאל. "מה לנו ולדגלים השחורים, מה לנו ולשנאה" כתב שיקלי

מרד בימינה: ח"כ שקלי הודיע כי יצביע נגד ממשלה עם לפיד עמיחי שיקלי , נפתלי בנט

ראש ממשלה עם 7 מנדטים? חבר הכנסת עמיחי שיקלי מימינה הודיע הבוקר (רביעי) ליושב ראש מפלגתו שיצביע נגד ממשלה עם לפיד ומפלגות השמאל.


במכתב נוקב שחושף הבוקר עמית סגל N12 הוא כתב: "מה לנו ולדגלים השחורים, מה לנו ולשנאה?". הוא הוסיף שממשלה כזו תפגע אנושות בקשר עם "אחינו, בוחרי הליכוד".


רק לפני יומיים הכחיש שקלי את הדיווח של כתבת גלובוס, שירית אביטן לפיו ח"כ עמיחי שיקלי מימינה מתנגד נחרצות לממשלת בנט-לפיד. מאיים בפרישה.


"כמו רבים וטובים בעם ישראל אני מאמין שהליכה לבחירות חמישיות היא אפשרות רעה מאוד, מוצא אחרון", כתב ח"כ שיקלי, "כמו רבים וטובים אני מאמין שריענון ההנהגה והכוחות הפוליטיים חיונית, אך לא בכל מחיר".


"אני מתנגד לממשלה המסתמנת בשלושה מישורים: בצד האתי – אני מתקשה להשלים עם הפרה סיטונאית של התחייבויות מפורשות שלנו לבוחרינו: התחייבנו להקים ממשלת ימין טובה, רחבה שתוציאה אותנו מהבוץ. התחייבנו 'שלא נשב עם מרצ שראשיה מצדדים בתביעת קציני ולוחמי צה"ל בהאג'. התחייבנו ש'לא נכתיר את יאיר לפיד לראשות הממשלה, לא בצורה רגילה, לא ברוטציה ולא בשום דרך'. אפשר ולא נוכל לממש את מלוא התחייבותינו לבוחר וזה אכן מובן, אך אין לנו את המנדט להפר את כולן. הקמת ממשלה כזו משמעה סתירה מובהקת לזהותה הבסיסית של מפלגת ימינה.


"בציר הדמוקרטי – ימינה היא למוטב ידיעתי חלק בלתי נפרד מהמחנה הלאומי, אל לנו לתת יד לשלילת הצבעתם של למעלה ממיליון מצביעי ליכוד, אחים, שותפים לדרך. אין לנו מנדט ליטול מהם את בחירתם הדמוקרטית. במפלגת הליכוד ובעומד בראשו. מה לנו ולרוחות השנאה, מה לנו ולדגלים השחורים?


בציר הלאומי – המחשבה לפיה הממשלה הצפויה תוכל לחמוק מעיסוק בסוגיות לאומיות נפיצות, בטעות מרה יסודה, ואינה מתכתבת עם המציאות המדינית והבטחונית". שקלי הוסיף במכתב: "יש לי אמון בטוהר כוונותיך ולכן בשמם של רבים מאוד מבוחרינו אני מבקש ממך לשקול שנית את המהלך".


רק לפני יומיים הכחיש שקלי את הדיווח של כתבת גלובוס, שירית אביטן לפיו ח"כ עמיחי שיקלי מימינה מתנגד נחרצות לממשלת בנט-לפיד. מאיים בפרישה.


שקלי הגיב וכתב: "דמיון פורה יש במסדרונות הכנסת אני עם נפתלי ומאחוריו במאמצים להקמת ממשלה - ממשלת ימין תחילה !!!!! ואם זה לא מסתייע אז ממשלת אחדות. סומך על נפתלי ומהלכיו מלא-מלא. בקיצור - אנחנו אגרוף אחד. נקסט".


ב'ימינה' הגיבו לדבריו של שיקלי: "מכבדים את עמדתו של ח"כ עמיחי שיקלי, שהייתה ידועה לנו. ימינה מחוייבת לעשות הכל כדי להקים ממשלה יציבה ומתפקדת כדי למנוע הידרדרות לכאוס של בחירות חמישיות, וכך תעשה".

ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"
הסתה חמורה ברשת נגד בן גביר • קצין הכנסת מתנער מהאחריות
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"