רוסיה על אוקראינה: "הספירה לאחור מתחילה"

שליח מוסקבה לשיחות עם נאט"ו איים כי "הזמן אוזל, אם לא נגיע להסכמה עם המערב – נאלץ לפעול בדרכים אחרות להבטיח את ביטחוננו" • ביידן: " רוסיה תפעל צבאית"

רוסיה על אוקראינה: "הספירה לאחור מתחילה" חייל אוקראיני, אילוסטרציה

רוחות המלחמה במזרח אירופה התחזקו משמעותית הלילה (אור ליום חמישי) כששליח רוסיה לשיחות עם חברות ברית נאט"ו, קונסטנטין גברילוב, איים כי הזמן לפתרון דיפלומטי למשבר בין רוסיה ואוקראינה אוזל ורמז כי ארצו תיערך לפעולה צבאית, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

"מתקרב רגע האמת שבו המערב יצטרך לקבל את ההצעות שלנו או שאנו נצטרך למצוא דרכים אחרות על מנת להשיג את הערובות הדרושות לביטחוננו. אנו מאמינים כי אפשר למצוא דרך להגיע לפתרונות מוסכמים הדדית, אך הזמן הולך ואוזל. הספירה לאחור החלה", הבהיר השליח הרוסי.

בד בבד, נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, ענה הלילה לשאלות כתבים בבית הלבן והזהיר מפני פעולה צבאית רוסית בשטחה של אוקראינה: "אני מאמין שפוטין יפעל באוקראינה. שהוא יכנס לשם. הוא חייב לעשות משהו. אך הוא לא ראה שום דבר כמו הסנקציות הכלכליות שאנו מתכננים במקרה של פלישה".

"זה דבר אחד אם יהיה מדובר בפעולה צבאית קטנה וזניחה או שנאלץ למצוא את עצמנו חושבים מה אנחנו צריכים או לא צריכים לעשות", הוסיף הנשיא, בניסיון למתוח קו ברור לתגובה האמריקנית לפעולה רוסית בשכנתה ממערב.

במקביל, גם דוברת הבית הלבן ג'ן סאקי התייחסה הערב למתיחות בגבול רוסיה-אוקראינה ואמרה שאם מוסקבה תפעל היא תפגוש בתגובה "מהירה, עוצמתית ומאוחדת", מארה"ב ובעלות בריתה.

גם מזכיר המדינה האמריקני, אנטוני בלינקן, שמבקר באוקראינה, התייחס לאפשרות של פלישה רוסית ואמר: "אני מאמין כי רוסיה תוכל לפעול במהירות מפתיעה. הרוסים יוכלו להכפיל את כוחותיהם בגבול במהירות חסרת תקדים".

מזכיר המדינה היהודי של ארצות הברית, אנתוני בלינקן
זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז
נראה אתכם: ג'אגלינג וסידור שלוש קוביות הונגריות בו זמנית
ארה"ב תוציא ארגונים אסלאמיים ויהודיים מרשימת ארגוני הטרור
בעקבת פינלנד: שבדיה הצהירה כי בכוונתה להצטרף לנאט"ו
"אפס מקרי הדבקה": הסגר הגדול ביותר בסין הגיע לסוף המיוחל
דו"ח מודיעין: צבא רוסיה איבד שליש מכוחותיו באוקראינה
רוסיה מאיימת על שבדיה ופינלנד: "הן יהפכו לאויבות שלנו"
במלאות 77 ל'חג הנצחון': מוסקבה אומרים תודה ל'וֶטֶרָנִים' היהודים
באודסה מתכוננים לגרוע מכל: "חבל מאוד שאין לנו כיפת ברזל":
בעקבות טביעת ספינת מהגרים לבנונית: המופתי בטריפולי הותקף