ביזיון: ראש הממשלה לשעבר הוציא הודעה רשמית בעצם יום השבת

יו"ר ש"ס זעם: ‏״ההודעה שהוציא יו״ר האופוזיציה נתניהו בעיצומה של שבת קודש פגעה בהמוני יהודים שומרי השבת"

ביזיון: ראש הממשלה לשעבר הוציא הודעה רשמית בעצם יום השבת ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו

ביזיון חמור: ראש הממשלה לשעבר ביזה בפרהסיה את קדושת השבת כאשר שיבח את ניצחונה של מתעמלת מישראל לינוי אשרם, אשר זכתה במדליית זהב באולימפיאדת טוקיו, ורמס בכך את הערך הביסי של כל יהודי בעולם.

יו"ר השדולה למען השבת, ח"כ הרב משה אבוטבול (ש"ס) מחה על רמיסת השבת: "כיו״ר השדולה למען שמירת השבת בכנסת, אני מזכיר לראש האופוזיציה החדש חבר הכנסת מר בנימין נתניהו, שהוא נחשב במדינת ישראל היהודית כאחד משבעת סמלי השלטון - הנדרשים לשמירת השבת בפומבי… בפרט שרוב שותפיו לדרך מכבדים ושומרים שבת ומצפים גם ממנו לכבד את ערכי המורשת היהודית!"

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני זעם: "המשחקים האולימפיים הם לא פיקוח נפש, ראש האופוזיציה הוא תפקיד ממלכתי, ואסור היה להוציא הודעה עם חילול שבת. אני שמח שהנשיא ורה"מ המתינו לצאת השבת, כך היה צריך לנהוג גם מר נתניהו".

ח״כ בצלאל סמוטריץ' שיבח את המתעמלת אשר חיללה את השבת, ובאותה נשימה התעצב על חילול השבת: "‏שמח על הזהב של לינוי, עצוב על חילול השבת"

סמוטריץ' החמיא לבנט על כך שלא חילל את השבת בשבחים לזוכה: "שמח שרה"מ והנשיא המתינו לצאת השבת עם הברכות".

מנגד ניצל את העיתוי לתקוף את נתניהו: "עצוב שנתניהו הוציא הודעה בעיצומה של השבת, שמח שיותר ויותר יהודים שומרים שבת, עצוב שיש כאן מי שמנצלים את המדליה לצחוק על השבת ושומריה, שמח שכמו לאורך כל ההיסטוריה השבת ושומריה ינצחו".

ח״כ יעקב ליצמן זעם: "מצערת מאד העובדה שיו״ר האופוזיציה נתניהו לא מצא לנכון להמתין לצאת השבת כדי לברך על ההישג האולימפי בטוקיו, ובחר לחלל שבת בפרהסיה, ללא צורך אמיתי. מצופה ממי שנושא בתואר ממלכתי לכבד את יום השבת, כפי שעשו במקרה זה, הנשיא ורה״מ".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי זעם: ‏״ההודעה שהוציא יו״ר האופוזיציה נתניהו בעיצומה של שבת קודש פגעה בהמוני יהודים שומרי השבת, ופגעה בשותפיו הנאמנים ששבת קודש יקרה מאד לליבם. מר נתניהו, השבת שמחלה על כבודה - אין כבודה מחול!״

ח״כ ינון אזולאי מחה: ״ח״כ נתניהו. יותר מששמרו ישראל את השבת השבת שמרה על ישראל. מצופה שגם מדליית זהב תסבול דיחוי לצאת השבת״.

הדף היומי מסכת ראש השנה דף ז
הגרי"ח אוהב ציון: זרע שמשון פרשת לך לך
קריאה אישית מאלוקים • פרשת לך לך • צפו
הדף היומי מסכת ראש השנה דף ו
שבע ברכות וסיום מסכת ביצה אצל הגרמ"מ קלוגר • גלריה
כמעט שני מיליון שקלים גויסו לבית הכנסת בהפתעה • גלריה
ימי האהבה והשנאה – המדריך • צפו
פנינה יקרה: המקום של השכינה
אילו חגים טעונים לינה בירושלים? • דף היומי
מסר קצר לפרשת לך לך • הרב אשר וייס