ח"כ מעוז בנאום "נתניהו ובנט – המקור והחיקוי"

ח''כ מעוז תקף את בנט: "לא הפריע לו להצמיד אקדח לרקה של מדינת ישראל, ובסחטנות ובמרמה שלא מביישת מאפיונרים, הציב אולטימטום"

ח"כ מעוז בנאום "נתניהו ובנט – המקור והחיקוי"

חה"כ אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת הציונות הדתית, נשא דברים בכנסת במסגרת דיון בהצעת אי האמון בממשלה. בנאומו אמר כי בנט הוא החיקוי של המקור - נתניהו.

בדבריו חה"כ מעוז "מעבר לאי האמון שיש להביע בממשלה בגלל הפגיעה בזהות היהודית, הפקרת הביטחון, הנזקים ביחסים בינלאומיים, המאבק הכושל בקורונה ועוד ועוד, אני רוצה לדבר על עוד נקודה אחת", פתח חה"כ מעוז.

"לראש הממשלה בנט יש דמות לחיקוי, שהוא מנסה בכל דרך להיות העתק שלו – דמות של מי שנכנס לפוליטיקה בגיל צעיר, נואם כריזמטי, עם אנגלית רהוטה וראש יזמי. זהו כמובן ראש הממשלה לשעבר, ובע"ה בעתיד הקרוב – בנימין נתניהו.

לפני 34 שנים, בגיל 38 בערך, הוציא נתניהו את ספרו הראשון – 'הטרור: כיצד יוכל המערב לנצח'. נשמע מוכר? החיקוי כתב ספר, או שמא 'העתיק ספר', שנקרא 'כיצד לנצח מגיפה'. והנה כעת, התממש חלומו של החיקוי, וגם הוא הצליח להגיע לכס ראש הממשלה"

מעוז עמד על ההבדל בין הגעת נתניהו לראשות הממשלה, לבין כיצד בנט הגיע "אבל מעבר להבדל המשמעותי בין כישרונות הנאום והרטוריקה של השניים, ומעבר לפער האדיר בין היכולות האנליטיות וכישורים המדיניים ביניהם, יש עוד הבדל מהותי. נתניהו הגיע לראשות הממשלה, לאחר שהתמודד בבחירות ישירות מול שמעון פרס, מנהיג השמאל דאז, ומי שהוביל בפער גדול בסקרים בעקבות רצח ראש הממשלה רבין".

"למרות זאת, נתניהו הצליח לנצח את פרס, וקיבל את אמון העם, שבחר בו באופן אישי, לעמוד בראשות ממשלת ישראל. בנט לעומת זאת, הציב את עצמו כמועמד לראשות ממשלה, וכמו בכל מערכות הבחירות שבהן הוא התמודד, התוצאות הסופיות היו הרחק למטה מדמיונות הסקרים, והוא סיים הפעם עם 7 מנדטים", הוסיף מעוז.

לדברי מעוז "העם אמר את דברו והביע בצורה הכי מפורשת שיכולה להיות אי אמון באפשרות שהוא יכהן כראש ממשלה".

עוד הוסיף: "כזכור, בנט עצמו הדגיש בראיונות שאין לגיטימציה לדרוש רוטציה עם 10 מנדטים. אבל זה לא הפריע לו להצמיד אקדח לרקה של מדינת ישראל, ובסחטנות ובמרמה שלא מביישת מאפיונרים, הציב אולטימטום – או שאני ראש הממשלה הראשון או שהולכים לבחירות".

"הנקודה הזאת היא אי האמון הכי מהותי, כי זהו אי האמון של העם. אין לממשלה הזו שום לגיטימיות, ודינה לעבור מן העולם", סיים מעוז.

ח''כ אבי מעוז
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית