בן גביר: "למשטרה לא ברור שאת האמצעי מפעילים רק במצב אין ברירה"

הוועדה לבטחון פנים בראשות ח"כ מירב בן ארי קיימה הבוקר דיון בנושא "שימוש המשטרה בבואש בהפגנות במאה שערים". ח"כ בן גביר הזכיר את כי בדיון שהופיע בבית משפט...

בן גביר: "למשטרה לא ברור שאת האמצעי מפעילים רק במצב אין ברירה" בואש על חרדים

הוועדה לבטחון פנים בראשות ח"כ מירב בן ארי קיימה הבוקר דיון בנושא "שימוש המשטרה בבואש בהפגנות במאה שערים". ח"כ בן גביר הזכיר את כי בדיון שהופיע בבית משפט העליון בטענה שהמשטרה פועלת בניגוד לנוהל שלה. השופטים דחו אמנם את העתירה, אך קבעו כי המשטרה פעלה בניגוד לנוהל שלה, כפי שנצפה בסרטונים ורק בהתפרעויות מדרג ג' ניתן להשתמש בבואש במידה ורק במצבי אין ברירה.

בן גביר הדגיש כי בהפגנה שהשתתף על גרימת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, המשטרה לא פעלה מאין ברירה והשפריצה לכיוונו ולעבר המפגינים בואש: "אמרו לי תלך, תזוז אנחנו מתחילים להשפריץ, אמרתי לא, אני לא זז, אם לחטוף, אני ראשון, אני נציג ציבור, עמדתי וחטפתי בואש, סירחון אימים, שקלתי להביא את החליפה לכנסת יום למחרת, זה מגעיל מצחין, הייתי צריך כל כך הרבה מקלחות באותו היום".

בן גביר הדגיש בסיום דבריו כי לא מדובר רק בחרדים אלא אנשים שגרים באותו אזור והם אינם אשמים ופנה לנציגי המשטרה שהשתתפו בדיון: "מה שלא ברור כל כך למשטרה שאת האמצעי הזה מפעילים רק במצב אין ברירה ולא לכל עבר, זה לא משרת את המשטרה".

ח''כ בן גביר
הוגש כתב אישום נגד ליצמן
בוסו: "לפיד וליברמן מתי בפעם האחרונה ביקרתם בסופרמרקט?"
דרעי: הדבר הראשון שנעשה כשנחזור הוא לבטל את המיסים על מוצרי המזון
לפיד: "כשהציבור חושב שהמערכת מושחתת וכל הפוליטיקאים מושחתים"
ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה"
יו''ר ש''ס הגיש את התפטרותו מהכנסת
הרב לאו: "הכנסת לא תכריע מיהו יהודי"
משלחת ישראלית נועדה עם מנהיג סודאן
סקר: למרות המגעים לעסקת טיעון - התמיכה בנתניהו נשארת גבוהה
סקר: 48% מהציבור חושבים שטיפול הממשלה בקורונה גרוע