לאחר שהבלש הכה את החרדי - המשטרה מערערת על המעצר האסור

בעקבות המעצר האלים של הבחור החרדי אשר נעצר והוכה ללא רחמים על ידי בלשי המשטרה, כעת המשטרה מערערת על שחרורו של הבחור חיים מזרחי. האירוע התרחש כאשר הבחור ...

לאחר שהבלש הכה את החרדי - המשטרה מערערת על המעצר האסור

בעקבות המעצר האלים של הבחור החרדי אשר נעצר והוכה ללא רחמים על ידי בלשי המשטרה, כעת המשטרה מערערת על שחרורו של הבחור חיים מזרחי.

האירוע התרחש כאשר הבחור חיים מזרחי הבחין ברכב אזרחי אשר חבט ברכב חונה וגרם לו לנזק. בעקבות הערתו יצא מהרכב בלש משטרתי והכה ללא רחמים את הבחור החרדי חיים מזרחי על ההערה העניינית. הבחור הוחזר במעצר וסבל ושבר בצלעות כאשר המשטרה הוסיפה להפליל את החרדי בעברות לא לו.

בבית המשפט הבחור יצא זכאי מכל התיקים התפורים לו אולם המשטרה לא אמרה נואש ומערערת על התיק במקום לחקור את אלימות השוטרים. בעקבות האירוע המחריד, שלח חבר הכנסת יצחק פינדרוס מכתב לחברי הכנסת בקריאה להפגין נגד האלימות המשטרתית במיוחד נגד בעלי החזות החרדית.

פינדרוס כתב במכתבו: "בית המשפט המחוזי בירושלים, ידון ביום שלישי הקרוב בערעור שהגישה משטרת ישראל, על החלטת בית המשפט השלום לשחרר את הבחור חיים מזרחי שנעצר, נכבל, הוכה ועבר התעללות קשה, בעקבות כך שסייע לאישה שרכבה נשרט בעקבות נהיגה פרועה של רכב בלשי משטרה לא מזוהה. חיים העיר לבלשים כי שרטו את הרכב ובתגובה, נעצר תוך אלימות פיזית".

עוד הוסיף: "המקרה כולו תועד על ידי מצלמות אבטחה ועדי ראיה. למרות זאת, במשטרה ביקשו להאריך את מעצרו תוך טענות שקריות על אלימות מצדו נגד שוטרים. שופטת ביהמ"ש השלום עדי בר-טל מתחה בפסק דינה ביקורת נוקבת על המשטרה, הורתה לשחרר את חיים והוסיפה כי שמורה לו הזכות לפנות לערכאות המתאימות לצורך קבלת פיצוי".

עוד זעם: "במקום לקבל את פסק הדין, להתנצל, לפצות את חיים ולהעמיד את השוטרים העבריינים לדין, מחלקת התביעות של המשטרה הגישה ערעור על פסק הדין!".

לסיום קרא לכל חברי הכנסת לבוא להפגין נגד העבריינות המשטרתית: "לכן, כולנו, כל מי שחשובה לו משטרה חזקה, אך לא אלימה! משטרה שעושה סדר, שומרת על החוק ומשרתת את אזרחי ישראל ולא פועלת נגדם! נתייצב ביום שלישי הקרוב (11.01) בשעה 10 בבית המשפט המחוזי בירושלים ברחוב סלאח א-דין 40, נתמוך בחיים, נדרוש פיצויים עבורו, העמדה לדין של הבלשים העבריינים ושימת סוף לעבריינות המשטרתית".

בעקבות האלימות המשטרתית ח"כ הרב ישראל אייכלר יגיש לנשיאות הכנסת הצעה דחופה לסדר היום, לדון באלימות השלטונית, המסכנת חיי אזרחים תמימים.

אייכלר אמר: "בעדותו המטלטלת סיפר חיים על המכות וההתעללות שעבר בניידת הסמויה ובתחנת המשטרה. "תפסנו עוד כלב" אמרו. הבחור לא ידע שהם שוטרים, אבל הם ידעו שהוא חרדי. "קו ישיר מחבר בין ההתייחסות של יאיר גולן על המתנחלים כ"תתי-אדם שצריך לגרשם בכוח" ואמירותיו של שר האוצר איווט ליברמן ״לקחת את החרדים במריצות אל המזבלה״, לבין מה שקורה בשטח בכל מפגש בין שוטר אלים לבין מתנחל או חרדים חסרי זכויות האדם".

"הדיבורים האלו מתירים את דמם של המתנחלים והחרדים, כשהם נופלים לידים של זרועות השלטון". הוסיף לסיום ח"כ אייכלר.

הפצוע מהאלימות המשטרתית חיים מזרחי
הנה באה השמש: טיפים ורעיונות לריענון הבית לקראת הקיץ
שנה לאסון מירון: אושר חוק לפיצוי נפגעי אסון
בית הדין לעבודה קבע: מחלת הפרקינסון תוכר כתאונת עבודה
בית שמש: ילד נפגע מרכב
יצא לטבול בערב שבת - ונכלא לשבת
להשקות צמאי חסדך: בל"ג בעומר יחולקו רבבות בקבוקי מים לעולי מירון
אושרה העברת 22.5 מיליון ₪ עבור משפחות נספי אסון מירון
ונשמרתם: מהפכה למניעת שכחת ילדים ברכב
נקברו נרצחי הפיגוע באלעד
הותר לפרסום: שמות הנרצחים בפיגוע באלעד