מסורת של שמחה: אלפים השתתפו בהקפות שניות בכפר חב"ד • גלריה

מכל הארץ נהרו אמש לכפר חב"ד להשתתף בשמחת ההקפות השניות שמתקיימות כבר למעלה מ-70 שנה • יו"ר ועד כפר חב"ד: "גם תחת הגבלות הבריאות הצלחנו לאחד את עם ישראל"

מסורת של שמחה: אלפים השתתפו בהקפות שניות בכפר חב"ד • גלריה

"אשור אשירה לכבוד התורה". בשטח פתוח תחת כיפת השמים במרכז כפר חב"ד, התקיימו במוצאי שמחת תורה ההקפות השניות הגדולות בישראל. ששת אלפים אנשים, נשים וטף, מכל רחבי הארץ הגיעו לשמוח בשמחתה של תורה, לצד רבנים חשובים, חברי כנסת, אישי ציבור ובכירים בכוחות ההצלה והבטחון.

הפיקוח קפדני של משטרת ישראל, הנחיות הבריאות של התו הירוק והגבלות בטיחות מחמירות בעקבות אסון מירון, לא מנעו מהאלפים להביע את אהבתם לתורה ולרקוד יחד עם ספרי התורה עד השעות הקטנות של הלילה. לאור החשש הגדול על קיום האירוע ועל מנת לעמוד מתנאי התו הירוק, החליטו במועצה האזורית שדות דן בראשות מר דוד יפרח וסגנו ר' בנימין ליפשיץ, מנכ"ל המועצה מר שאול צבעוני וקב"ט המועצה מר אילן קרני יחד עם ועד כפר חב"ד בראשות הרב שמעון רבינוביץ להעביר את האירוע המסורתי שמתקיים בתוך בית הכנסת 'בית מנחם', אל תחת כיפת השמים ברחבת החניה הגדולה שמחוץ לשטח בית הכנסת.

הקפות שניות בכפר חב''דהרב שמעון רבינוביץ באמירת פסוקי אתה הראת

בין החוגגים היו גם אח"מים רבים, ביניהם גם ראש עיריית ירושלים לשעבר חבר הכנסת ניר ברקת, וחברי הכנסת יואב גלנט, דוד ביטן, שלמה קרעי, ראש המועצה האזורית שדות דן מר דוד יפרח ואישי ציבור רבים נוספים. נבחרי הציבור התקבלו במקום על ידי יו"ר ועד כפר חב"ד הרב שמעון רבינוביץ, שעמד מאחורי ההפקה המורכבת וניצח על האירוע יחד עם המועצה האזורית שדות דן וחברי ועד כפר חב"ד.

את המוני החוגגים הקפיץ הזמר החב"די ר' נמואל הרוש יחד עם תזמורתו של בני לאופר, שהרקידו והלהיבו את קהל האלפים במוזיקה חסידית מאחדת.

סגן יו"ר המועצה האזורית שדות דן ר' בנימין ליפשיץ הודה לכוחות הבטחון, לראש המועצה האזורית שדות דן מר דוד יפרח, למנכ"ל המועצה, קב"ט המועצה ולכל מי שטרח לטובת קיום האירוע ואמר כי: "אירוע הקפות שניות בכפר חב"ד, הפך למותג כלל ישראלי ולסמל של הפצת מעיינות היהדות והחסידות במאור פנים ובשמחה. אלפי החוגגים שהשתתפו גם השנה הוכיחו, כי לא ניתן לעצור את המסורת היפה הזאת שמאחדת את כל גווני הקשת של עם ישראל, בלי הבדלים בין עדות ומנהגים. רק שמחה אמיתית לכבודה של התורה".

יורבני בית ההוראה של כפר חבד וחברי כנסת מהליכוד נושאים ספרי תורההקפות שניות בכפר חב''ד
בבני ברק חגגו שבע ברכות לנכדת המרא דאתרא
שמחת הווארט בחצרות מודזיץ- שידלובצא- ערלוי בני ברק
רה"י נגד שרת התחבורה היוצאת: "את ואלף כמוך ילכו לאבדון"
הדף היומי מסכת נדרים דף לג
מצפון נקי? יש רק דרך אחת! - הרב אליהו רבי
גם אבא, גם חבר וגם מורה לכל החיים! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף לב
צפו בשידור חוזר: הלווית הגאון רבי חנוך הכהן ארנטרוי זצ"ל
הדף היומי מסכת נדרים דף לא
מעשה שלך יכול להרוס לך, לילדיך ולנכדיך! | הרב אליהו רבי