פיצול נוסף: אביר קארה 'ברח' מסיעת ימינה

כזכור, ביום י"ח באב תשפ"ב 15 באוגוסט 2022, ועדת הכנסת אישרה את התפצלות סיעת ימינה לשלוש סיעות. וביום 6 לספטמבר 2022 הוועדה אישרה את בקשת ח"כ נפתלי בנט ל...

פיצול נוסף: אביר קארה 'ברח' מסיעת ימינה

כזכור, ביום י"ח באב תשפ"ב 15 באוגוסט 2022, ועדת הכנסת אישרה את התפצלות סיעת ימינה לשלוש סיעות. וביום 6 לספטמבר 2022 הוועדה אישרה את בקשת ח"כ נפתלי בנט למיזוג סיעתו סיעת "ביחד" עם סיעת ימינה.

לאחר ההחלטה היום, בסיעת "ימינה" חברים חברי הכנסת נפתלי בנט, ניר אורבך, יום טוב כלפון, ואורנה שטרקמן. סיעת ימינה מייצגת בכנסת את מפלגת צל"ש.

סיעת "המחנה הממלכתי" מונה את חברי הכנסת מתן כהנא, ושירלי פינטו קדוש. ואילו בסיעת "חופש כלכלי" חבר ח"כ אביר קארה אשר ייצג את מפלגת "שחר כלכלי חדש".

יו"ר הוועדה ח"כ ניר אורבך אמר לח"כ קארה, היה לי העונג לעבוד איתך, יש לך לב גדול. אורבך ציין כי אין להתפלגות השפעה על מימון מפלגות, וכי מפלגת ימינה תהיה זכאית להמשיך ולקבל שבע יחידות מימון. אולם ההתפלגות תפחית את המימון השוטף של סיעת ימינה לחודשיים ימים לטובת סיעת שחר כלכלי חדש. מאחר וסיעת שחר כלכלי חדש, הינה סיעת יחיד, הסיעה אינה זכאית למימון הוצאות סיעה.

ח"כ אביר קארה אמר, כי הבקשה שלו נועדה למנוע מהכרזה עליו כפורש מסיעתו גם בהיבט הציבורי. ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) התנגד לבקשה מאחר והוועדה טרם קיבלה החלטה על בקשת ח"כ לשעבר עידית סילמן להתפצל מסיעת ימינה. התנגדותו גרמה לח"כ קארה לבקש התייעצות סיעתית על מנת לגייס חברי כנסת שיתמכו בבקשת ההתפלגות. לאחר שהוועדה אישרה את ההתפצלות, פינדרוס ביקש לקיים הצבעה חוזרת (רביזיה).

כאמור, הוועדה אישרה היום את בקשת ח"כ אביר קארה להתפצל מסיעת סיעת ימינה ולעמוד בראשות סיעת שחר כלכלי חדש. ארבעה ח"כים תמכו במיזוג וח"כ אחד התנגד.

ח''כ אביר קארה מתפצל
לראשונה מזה עשור: ישראל והאיחוד האירופי מחדשות את הדיאלוג הכלכלי
סקר מנדטים: גוש נתניהו עם 59 מנדטים, הבית היהודי לא עובר
לראשונה במועצת העיר בני ברק: חבר המועצה יעקב וידר עורך פיליבסטר
בן גביר ליועמ"שית: עצרי באופן מיידי את ההסכם של לפיד עם לבנון
"מצטט פרסומים של משפחת נתניהו": חשוד סווג לפי דעה פוליטית
סמוטריץ': "אני אהיה שר חינוך מצוין - אטפל בהסתה"
לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל
מחריפים את המאבק: "בני גנץ משבש את חיי המתיישבים ביו"ש"
מסתמן: לפיד יציע את ''פתרון'' שתי המדינות
ח"כ אשר: "ליברמן לא מבדיל בין קנייטש לכובע עגול"