ברכת כהנים שנייה התקיימה ברחבת הכותל

אלפים השתתפו במעמד ברכת הכהנים המסורתי שהתקיים גם הבוקר (ג) ברחבת הכותל המערבי בפעם השנייה בחג הפסח תשפ"א בהשתתפות מאות כהנים מרחבי הארץ ובמתכונת מיוחדת

ברכת כהנים שנייה התקיימה ברחבת הכותל ברכת כהנים בכותל

המוני בית ישראל פקדו את הכותל המערבי במהלך ימי ברכת הכהנים, השנה כאמור הוחלט לחלק את ברכת הכהנים לשני מועדים נפרדים. האחד נערך אתמול והשני הבוקר (ג) על מנת להקל על הציבור.

השנה מציינים יובל למעמד ברכת הכוהנים שהחל לפני כמעט 50 שנה מיסודו של רבי מנחם מנדל גפנר זצוק"ל, ומאורגן מזה שנים בימי חול המועד פסח וסוכות, בו מברכים מאות כהנים את הקהל בברכה המשולשת הכתובה בתורה ואליה נוהרים רבבות משתתפים. על מנת לעמוד בצפי הגעתם של מתפללים רבים מרחבי הארץ, השנה פוצלה ברכת הכהנים המסורתית לשני מעמדים שונים, שהתקיימו יום אחר יום ובכך אפשרו לקהל רב לעלות לרגל לירושלים אתמול והיום.

המעמד התקיים בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף, והרב דוד לאו, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, שר הדתות הרב יעקב אביטן, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ושגריר ארה"ב לשעבר דויד פרידמן שהינו כהן.

בסיום תפילה זו נערך מעמד "קבלת עול מלכות שמים" ותפילות ע"י הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב הראשי לישראל הרב דוד לאו. עם סיום המעמד התקיימה גם הבוקר תפילה מיוחדת של הודיה ותפילה לשלום העולם כולו ע"י רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ: "שנה בלבד מאז אותם ימים בהם עשרה כהנים בלבד בירכו את עם ישראל כולו, זוכים אנו לשוב למנהג ברכת הכהנים. אמנם – תחת הגבלות משרד הבריאות ומתוך שמירה עליונה על שלומם ובריאותם של באי הכותל, אך בסימן "מזמור לתודה", מזמור של שבח והודיה לה' יתברך, שזיכה את עמו ברפואה מן המגפה הנוראה, שסופה, בע"ה, הולך וקרב. מעטים הם הרגעים בחייו של אדם בהם יכול הוא לראות במו עיניו את תנועתה של ההיסטוריה בעולם. אין ספק כי השנה האחרונה הייתה שנה שכזו. בסיומה של שנה זו, יותר מתמיד, אני שב אל הפסוקים העתיקים של ברכת הכהנים, אשר נשמעו היום ברחבת הכותל לאזני אלפי מבקרים ומיליוני הצופים מרחוק, ושואב מהם נחמה ותקווה. לשנה הבאה בירושלים הבנויה."

ברכת כהנים בכותלברכת כהנים בכותלברכת כהנים בכותל
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב