סיכום חדשות השבת: הלווית שר התורה תתקיים מחר

השר לביטחון הפנים בר-לב ממליץ לדחות את פתיחת שנת הלימודים • טורקיה: עשרות הרוגים בשיטפונות • אפגניסטן: הטליבאן על סף השתלטות על המדינה

סיכום חדשות השבת: הלווית שר התורה תתקיים מחר מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי זצ''ל

אבל בעולם התורה

שר התורה נפטר בערב שבת קודש, כעת ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א הורה כי למסע הלויית רשכבה"ג מרן שר התורה זללה"ה בעיר בני ברק: תלמודי תורה בתי ספר וישיבות אין לימודים כלל.

ברחבי הארץ: מעל גיל 9 לא יתקיימו לימודים ויצאו הילדים עם הוריהם להלויה. עד גיל 9 מי שיתאפשר יצרף כיתות ויקיים לימודים בתי ספר לבנות: כפי שיפורסם ע"י החינוך העצמאי.

סמינרים: בכל רחבי הארץ לא יתקיימו לימודים. חובת ההורים לשמור על הילדים שלא יתקרבו למקומות הצפופים מחמת פיקוח נפש.

כל דהוי באשכבתיה דרבי מזומן לחיי העולם הבא. וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'.

השר לביטחון הפנים בר-לב ממליץ לדחות בחודש את פתיחת שנת הלימודים

על פי הפרסום ב'ישראל היום, בר-לב אמר הבוקר תוך חילול השבת כי בישיבת קבינט הקורונה האחרונה, הוא המליץ לחבריה לדחות את פתיחת שנת הלימודים בחודש, מ-1 בספטמבר ל-1 באוקטובר. לדברי בר-לב, העובדה שבספטמבר יהיו רק שישה ימי לימוד, ועל רקע העלייה בתחלואת הקורונה: "אין היגיון להתחיל את הלימודים ב-1 בספטמבר". הוא טוען כי הדחייה "תסייע לכופף את עקומת התחלואה במהלך ספטמבר". עוד הוא אמר בנושא: "קבינט הקורונה טרם קיבל את המלצתי, אך אני מעריך שזו לבסוף תתקבל".

השר לביטחון פנים עמר בר לב

אסון לאומי בטורקיה: שיטפונות קטלניים הציפו את צפונה

לפחות 44 בני אדם מתו בשיטפונות וממפולות בוץ שפוקדים בימים האחרונים את צפון טורקיה, כך נמסר בשבת מסוכנות החירום ואסונות של המדינה. הגשמים העזים שפוקדים את אזור הים השחור הציפו מאז יום רביעי את המחוזות בארטין, קאסטאמונו וסינופ. בתים רבים נהרסו ולפחות חמישה גשרים נפגעו, דבר שהביא לכך שרכבים רבים נסחפו עם המים הגועשים. על פי דיווחים במדינה, יש לפחות 330 נעדרים באסון השיטפונות בטורקיה בסופ"ש האחרון. יותר מ-2,200 בני אדם פונו מבתיהם בצפון המדינה. ארדואן ביקר באחת הערים שנפגעו מהשיטפונות וממפולות הבוץ: "נעשה כל מה שנוכל, נקום מהעפר". לפי הערכות, האסון נגרם בשל צמצום גדות נהר מ-400 ל-15 מטרים בלבד.

באפגניסטן השליטה מתהדקת: הטליבאן כבש את העיר השנייה בגודלה במדינה

המורדים כבשו את הערים קנדהאר בדרום והראט במערב, השנייה והשלישית בגודלן באפגניסטן - וכעת הם שולטים בכשני שליש מהמדינה, שבועות ספורים לפני שארה"ב מתכננת להחזיר משם את כוחותיה האחרונים. לפי הערכות: הבירה קאבול בשלב הזה אינה תחת איום, אך המגמה המדאיגה עלולה לשנות זאת.

קרבות באפגניסטאן

סופה בטורקיה

האם יכולה היבמה לידור הנאה מן היבם? • דף היומי
פנינה יקרה: להיות מחובר באמונה
האם יכולה היבמה לידור הנאה מן היבם? • דף היומי
שידור חי: מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א
הדף היומי מסכת יבמות דף קי
מסר קצר לפרשת קרח • הרב אשר וייס
כשהסוס הרתום לעגלה משתולל • פרשת קרח • צפו
מהי הדרך להתמודד מול עוקרי התורה? חבר המועצת מגלה
הדף היומי מסכת יבמות דף קט
פרשת קרח תשפ"ב • הרב אשר וייס