בית שמש: 323 מיליון שקלים נוספים יוקצו לתחבורה הציבורית ועוד

בהמשך לתקצוב של חצי מיליארד ש''ח לעיר בית שמש, ו-315 מיליון לתחבורה הציבורית, המשרד להגנת הסביבה יקצה 8.7 מיליון שקל לשיפור הטיפול בפסולת בעיר ובאזור

בית שמש: 323 מיליון שקלים נוספים יוקצו לתחבורה הציבורית ועוד בית שמש

במסגרת החלטת ממשלה רחבה לעיר בית שמש שעברה היום בממשלה, הקצה משרד התחבורה והבטיחות בדרכים תקציב משמעותי של כ-315 מיליון ש"ח לתוכניות פיתוח נרחבות. בין התוכניות יקודמו נתיבי העדפה חדשים לתחבורה הציבורית, יוקמו מסופים לתחבורה הציבורית, יותאמו תשתיות התחבורה ברחובות לאוטובוסים מפרקיים, יורחב משמעותית שירות התחבורה הציבורית בעיר ותסלל רשת שבילי אופניים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ח"כ מרב מיכאלי בירכה על ההחלטה ש-60% מתקציבה הכולל מושקע בפיתוח התחבורתי ובקידום התחבורה הציבורית בעיר, כמרכיב משמעותי לפיתוח דיור ושיפור איכות החיים.

משרד התחבורה צפוי להרחיב את שירות התחבורה הציבורית באופן משמעותי, בעיקר בנסיעות בתחום העירוני-מטרופוליני, במטרה להעלות ב-5% את מספר המשתמשים בו. כמו כן, ישקיע המשרד 15 מיליון שקלים בתיקון כיכרות ותשתיות כבישים, כדי לאפשר מעבר של אוטובוסים מפרקיים ולהרחיב את השירות גם לשכונות החדשות.

השירות שינתן יהיה מהיר יותר, זאת באמצעות סלילת שלושה נתיבי העדפה חדשים לתחבורה ציבורית, ברחוב נהר הירדן, לוי אשכול ויגאל אלון, בעלות של 240 מיליון שקלים. פעולות אלה צפויות להעלות את המהירות הממוצעת של האוטובוסים בעיר, ל-25 קמ"ש.

כמו כן, הקצה המשרד 30 מיליון שקלים לתכנון וביצוע של מסופי תחבורה ציבורית בעיר. המשרד יסלול רשת שבילי אופניים, בעלות כוללת של 20 מיליון שקלים ויקדם תכנון מפורט של מחלף "ביג בית שמש" בהשקעה של 10 מיליון שקלים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ח"כ מרב מיכאלי: בית שמש היא עיר מובילה בשימוש בתחבורה הציבורית, והאחריות שלנו היא לדאוג לשמר ולשפר ככל הניתן את השירות והתדירות ולהגביר באופן מאסיבי את אחוז המשתמשות והמשתמשים בתחבורה הציבורית. הממשלות הקודמות לצערי לא הרחיבו את התשתיות והשירות הנדרשים בהתאם לגידול העצום של העיר וכעת אנחנו מתחילות לצמצם את הפער. יחד עם ראש העיריה, ד"ר עליזה בלוך, אני שמחה להוביל תוכנית משמעותית והכרחית כדי להעלות את רמת התחבורה הציבורית בעיר כמה שיותר.

המשרד להגנת הסביבה יממן תכנון והקמה של מתקן מתקדם למיון וטיפול בפסולת הנוצרת בעיר בית שמש וברשויות הסמוכות, וכן מתקנים נוספים לטיפול בזרמי הפסולת הממוינת, בהשקעה של כ-2.5 מיליון שקל. בהתאם לתכנון שיתבצע, בצוות משותף של המשרד להגנת הסביבה, עיריית בית שמש ומשרד האוצר, תוגש לממשלה תוכנית ליישום והקמת המתקנים המתקדמים שיובילו את בית שמש להיות בין הערים המובילות בתחום הטיפול בפסולת.

כמו-כן יתמוך המשרד בהיקף של 200 אלף שקל בהכנה של תוכנית כוללת לייעול ניהול משק הפסולת העירוני, והתאמתו לאסטרטגיית הטיפול המתקדמת שמתווה המשרד להגנת הסביבה, כל זאת במטרה לצמצם את כמויות הפסולת המועברות להטמנה ולהגדיל את כמות הפסולת הממוחזרת.

מתוך הסכום, 2 מיליון שקל יושקעו בהקמה של מרכז קיימות עירוני, אשר יתנהלו בו פעילויות לטובת הקהילה, לרבות הפעלת מרכז לוגיסטי לשימוש חוזר במוצרים איכותיים אשר יצאו משימוש בחברות גדולות וייאספו במרכז לטובת חלוקה לשימוש מחדש לתושבי בית שמש.

4 מיליון שקל נוספים יושקעו לטובת יישום של תוכניות לחינוך סביבתי במערכת החינוך בעיר ובקהילה בארבע השנים הבאות.

תכנית זו מצטרפת לאישור הממשלה היום לתכנית רב-שנתית בהיקף של חצי מיליארד ש"ח לפיתוח העיר בית שמש.

התכנית הוגשה ע"י ראש הממשלה, נפתלי בנט, ושר המשפטים, גדעון סער, וגובשה בשיתוף עם שרי הפנים, הבינוי והשיכון, התחבורה, הכלכלה והתעשייה, החינוך, הרווחה ושירותים חברתיים, הבריאות, פיתוח הפריפריה הנגב והגליל, התרבות והספורט, ביטחון הפנים, הגנת הסביבה, שירותי דת, העלייה והקליטה, התיירות והחדשנות, מדע וטכנולוגיה.

עיקרי ההחלטה:

• תגבור קווי תחבורה ציבורית שיתנו מענה לגידול באוכלוסיית העיר - 300 מיליון ש"ח.

• בניית מוסדות ציבור והרחבת תשתיות - 82 מיליון ש"ח.

• חיזוק העירייה לטובת פיתוח שירותים לתושב - כ-50 מיליון ש"ח,

• הכשרות תעסוקתיות וחיזוק מנהלת תעסוקה בעיר - 34 מיליון ש"ח.

• חיזוק שירותי הרווחה בעיר - 31 מיליון ש"ח.

• הגברת הביטחון האישי וקידום אורח חיים בריא לתושבים - 10 מיליון ש"ח.

• "תרבות" ופנאי לתושבים - 10 מיליון ש"ח.

מסתמן: אירופה תקנה גז מישראל כדי להשתחרר מהתלות ברוסיה
שר האוצר: הפחתה במס למוצרים רבים
נשיא התעשיינים מזהיר: "אזרחי ישראל יעמדו מול מדפים ריקים"
פיגועי הטרור האחרונים פוגעים בענף הנדל"ן • מאמר מיוחד
‏הממשלה אישרה מתווה סיוע לעסקים
"סין פועלת נמרצות על מנת לתחזק את יציבות שרשרת האספקה העולמית"
הישג לחרדים: מענק עבודה יינתן מגיל 21
אושר: ''יופחת'' מס הדלק
ליברמן אישר: הדואר יופרט
לראשונה זה שנתיים: בנק ישראל צפוי להעלות היום את הריבית במשק