מאמר הכפירה של נפתלי בנט

ח"כ נפתלי בנט בדברי התרסה נגד תפיסת עולמם של הציבור החרדי - היהודי שהם מכירים זה לא היהודי האמיתי. בדבריו אמר יו"ר מפלגת ימינה ח"כ נפתלי בנט: "יהודי-ישר...

מאמר הכפירה של נפתלי בנט בנט עם בנו יוני ביום הבר מצווה

ח"כ נפתלי בנט בדברי התרסה נגד תפיסת עולמם של הציבור החרדי - היהודי שהם מכירים זה לא היהודי האמיתי. בדבריו אמר יו"ר מפלגת ימינה ח"כ נפתלי בנט: "יהודי-ישראל איננו קשור לרמת ההקפדה על מצוות, אלא לתפיסת העולם במדינה שלנו. זו דרך להסתכל על החיים. מעין ״משקפיים״ למציאות".


בנט טוען כי "יהודי-ישראלי" כלשונו, יכול להיות דתי, מסורתי, חילוני, חרד״לי או חרדי.


"יהודים ישראלים הם יהודים שמחוברים לשורשים שלנו שכמעט בני 4000 שנה. מאברהם אבינו ועד ימינו אלו" התחיל בנט את דבריו והוסיף "יהודים ישראלים לא שופטים אחד את השני על פי מידת הקפדנות במצוות"


לטענתו של בנט על מנת להיות "יהודי-ישראלי" מספיק להתגורר בארץ ישראל, "יהודים ישראלים מבינים שכל יהודי שגר בארץ מקיים מצווה מרכזית אחת ענקית—חיים במדינה יהודית בארץ ישראל!"


בתוקף דבריו הסביר כי עיקר היהדות מסתכמת בלהתרגש מיום העצמאות ולעמוד דום בצפירה של יום הזיכרון "יהודי ישראלי רואה ביום העצמאות חג לאומי, ומתרגש מטקס המשואות ולבו מתפוצץ מגאווה" המשיך בדברי שטות והבל. "יהודי ישראלי עומד דום בצפירה ביום הזיכרון ומרגיש שאלו שתי הדקות הקדושות בשנה".


בנט גם התייחס לצה"ל כדבר הקדוש בעולם בהוסיפו גם את הדרוזים והמוסלמים כקדושי העם "יהודי ישראלי יודע שכל חייל צה"ל שנלחם למעננו הוא הדבר הכי קדוש בעולם, ללא קשר לדעותיו, צבע עורו, או דתו. לוחם צה״ל דרוזי או מוסלמי שנלחם למען ביטחון ישראל הוא קדוש ואהוב".


בדבריו מנסה לשייך את הטכנולוגיה ההרסנית ולימודי הליבה בתורת ישראל: "יהודי ישראלי לא רואה שום סתירה בין הקידמה של אומת הסטרט-אפ לבין שורשינו. הצטיינות במתמטיקה לא באה על חשבון פרקי אבות".


בדבריו גם מזלזל בכל מסורת אבותינו ובזכותם עליה אנו נשענים - "יהודי ישראלי זוכר שאנו בני-מזל בצורה בלתי נתפשת, לעומת אבותינו שחיו בגלות העלובה."

סופי: נתניהו מינה את ח''כ מיקי זוהר ליו"ר הועדה המסדרת
סמוטריץ' מגונן על ח''כ מהרשימה המשותפת
רוב הירידה בהצבעה ל-ג': מחוץ לריכוזים החרדיים
בעקבות האמירות: נשללו זכויות מחברי המשותפת
ח"כ מהציונות הדתית מציע: חוק לביטול ממשלת החילופים
ח''כ ממרצ על הח''כים מהציונות הדתית: אצא בכל פעם שינאמו
בן גביר: "הוזלת השואה ואמירות כגון אלה אסור שיהיו בכנסת ישראל"
ישראל משיבה לבית הדין בהאג: אין לכם סמכות לחקירה
תקרית חמורה: ח''כ אבי מעוז הותקף בכנסת
מסתמן: הפרופסור שתמך בחרם נגד ישראל לא יקבל פרס ישראל