נגיף הקורונה משאיר סימפטומים אצל חולים זמן רב לאחר שהבריאו

בחודשים האחרונים, עם התפתחות המחקר על חולי הקורונה שהבריאו, מתגלים נתונים מדאיגים, 'מתאוששי הקורונה' אינם מצליחים להתגבר על הנגיף לגמרי

נגיף הקורונה משאיר סימפטומים אצל חולים זמן רב לאחר שהבריאו כדור הארץ

דיווחים מטרידים פוקדים את יחידות המחקר בנושא נגיף הקורונה (covid - 19), לפיהם, חולים רבים שהבריאו מהמחלה, נשארים עם תסמינים מדאיגים שאינם חולפים.

בשונה מדלקת ריאות ומשאר מחלות עונתיות בהם נצפית הבראה אבסולוטית לאחר זמן מה אצל כל החולים, בנגיף הקורונה המקרה שונה, מתרפאים רבים מדווחים על תופעות לוואי ותסמיני פוסט קורונה שאינם חולפים, לדוג' איבוד חוש הטעם, חוסר יכולת לחזור לתפקוד מלא, בעיות נפשיות המתורגמות לחוסר נחת, איבוד שליטה וכו'.

הבעיה המוכרת ביותר אצל מתרפאי הקורונה אצל יחידות המחקר היא 'איבוד זיכרון', רונה אוחיון, בת 32 ואם לחמישה מתארת את הבעיה שכרגע אינה חולפת, אפילו שהבריאה לפני זמן רב "אני שוכחת לעשות דברים שרציתי. אני רואה שיש מלא כמוני".

אצל חלק מהחולים, נצפתה התדרדרות בתפקוד המוחי, פגיעה בשפה ובדיבור, "אני מנסה להגיד משהו, אני יודעת איזו מילה – אבל אני לא יכולה" תיארה מייזי אביחיל, אחת מחולות הקורונה לשעבר.

הפגיעה הקשה ביותר שנצפתה ע"י יחידות המחקר היא פגיעה בריאות, ישנם דיווחים המגיעים מסין על אנשים שנאלצו לעבור השתלת ריאה בעקבות הנגיף.

מסתמן, שגם לאחר שהנגיף יחלוף מהעולם, לא נתפטר ממנו בכזו קלות, ישנם תסמינים שעדיין רוחב ההיקף שלהם לא ברור, מגיפה שמשאירה סימנים, מעין מערכה נוספת שהדרך להתגבר עליה - עוטה בערפל.

זק״א: התפרצות חמורה של קורונה בשכונת רמות בירושלים, רמות לפני סגר כואב
קמפיין חדש של משרד הבריאות: שלטים ופשקווילים
1,234 מאומתים ביממה האחרונה: מעל 20,000 חולים פעילים
ארגון הבריאות העולמי מזהיר: נגיף הקורונה הולך להחמיר יותר ויותר
שידור חי: תדרוך מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי
התפללו לרפואת הרה”ח ר’ משה קרמר שליט”א מגדולי המשפיעים בחסידות ברסלב ורעייתו
ההגבלות יחמירו? בתחילת השבוע הבא תידרש החלטה על החמרת צעדי המנע כולל סגר מלא
התקבלה דרישת השר דרעי לפרסם מראש את הקריטריונים להטלת סגר
20% מהמיילדות בבית החולים מעייני הישועה חולי קורונה
1,360 נדבקים מאומתים במהלך השבת