תופעה מטרידה: כת עבודה זרה סינית בקמפיין פרסומי בערים החרדיות

לאחרונה נתלו מודעות המזהירות נגד הממשלה הסינית, אך ביד לאחים טוענים גם אם הצדק במידע המובא המטרה שונה לגמרי-כת עבודה זרה

תופעה מטרידה: כת עבודה זרה סינית בקמפיין פרסומי בערים החרדיות בימה - המעודכנים מעדכנים

ביד לאחים טוענים כי ייתכן ומודעה תמימה למראה שמפורסמת בימים אלו בערים חרדיות רבות וכן במקומונים חרדיים שכותרתה "נחשף פשע מחריד של המשטר הקומוניסטי בסין".

המודעה מדברת על קצירת איברים שעורך המשטר הסיני לאנשי ה'פאלון דאפה' – כת עבודה זרה סינית המתבססת על דתות שונות מהמזרח – היא דרך של אנשי הכת ליצור לגיטימציה לפועלם בציבור החרדי, כדי לחשוף אותו לאמונתם.

המודעה מנסה לגייס לטובתה פסק בעניין שפיכות דמים של מרן הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל, כאילו שיש בו כדי לתת הכשר לפעילותה.

קטע במודעה הקורא "בואו נתפלל שהמשטר הסיני הקומוניסטי יסולק מהעולם" מנסה גם הוא לרתום את הרתיעה שיש בציבור החרדי מפני הקומוניזם הכפרני כדי שיצודד בעמדת הכת. בתחתית המודעה תחת הפסוק "לא תעמוד על דם רעך" מופיעים פרטים ליצירת קשר.

בארגון אומרים "גם אם חלק מהטענות המוזכרות המודעה על הסכנה הסינית נכונות, מחובתנו להאיר את עיני הציבור כי ייתכן שהמודעות האלו נועדו לשם מטרה אחרת לגמרי: הכרת אנשים את הכת ואת שיטתה".

עוד מדגישים בארגון כי טקסי העבודה הזרה של הכת נעשים גם סביב מנהיג הכת לי הונג-ג'י הטוען כי הוא "עובר דרך קירות" ויכול להיות "רואה ובלתי נראה". כך למשל בוועידה הראשונה של הכת בארץ שנערכה בתל-אביב השתחוו חברי הכת לתמונתו.

נוסף לזאת הכת מבטיחה למאמיניה כי הם מוגנים מפני שדים ורוחות, והחברים בה, כמו בכתות רבות אחרות חוששים לעזוב אותה מפני שהם עוברים שטיפת מוח שאם יעשו זאת הם יאבדו את "ההגנה" של הכת.

בנוסף לכך, הכת משכנעת את אנשיה שלא ללכת לרופאים אלא לעבור טיפולים אלטרנטיביים שהיא מציעה. לפי פרסומים בעולם חברים רבים בכת מתו בשל כך, ביניהם למרבה הצער לפחות יהודיה אחת.

תענית 'על שום מה'? ביהדות ישנם צומות למיניהם מה תכליתם ומטרתם?
חדש: הגאון הרב יעקב עדס שליט"א בֵּין הַמְּצָרִים ותקופת הקורונה
שיעור מאת מרן הרב אשר וייס שליט''א בענין צומות בתקופת הקורונה
הילולת צדיקים: הרא''ש
ברוך דיין האמת: החזן המיתולוגי בקלויז באומן נפטר באופן פתאומי
זמני כניסת ויציאת צום י"ז בתמוז תש"פ
מרן ראש הישיבה: השומרים על כללי הזהירות יהיו בריאים בעז"ה
רבני חב"ד: חולי קורונה פטורים מלצום
סוגיה: האם חתן צריך להתענות בי''ז בתמוז?
הלכה ומנהג: מה אירע בשבעה עשר בתמוז?