בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ

בן גביר: "סמוטריץ' סירב בכלל למשא ומתן. אחר כך הוא הסכים, אבל מסתבר שרק למראית עין, ועכשיו הוא דורש לעצמו שישה מקומות מתוך שמונה"

בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ בן גביר מכריז על מפלגתו

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר במסיבת עיתונאים בכפר המכביה כי יתפלג ממפלגתו של סמטריץ' לטובת ריצה נפרדת בבחירות. לדברי בן גביר: "בשנה האחרונה אני מנהל מסע להצלת מדינת ישראל. זו הייתה שנה נוראית של ממשלה נוראית, שסיכנה את המדינה שלנו".

עוד אמר: "אני מגיע לדימונה ושומע שם את בעלי העסקים שגובים מהם פרוטקשן. אני מגיע ליפו ואמא של חייל אומרת לי שהבן הלוחם שלה לא מסתובב עם מדים ברחוב כי זה מרגיז את השכנים. אני מגיע לעכו ושומע על יהודים שמפחדים ללכת בטיילת".

עוד הוסיף: "זו הייתה שנה קשה, שבה הטרור הרים את הראש, וּבִרְחוֹבוֹת הֶעָרִים יהודים נרצחו שוב ושוב בסכין, באקדח ובתת מקלע. רק במוצאי השבת האחרונה עברנו עוד פיגוע קשה, סמוך לכותל המערבי, ובמבצע האחרון ראינו ביפו איך עשרות ערבים ופעילי שמאל קיצוני עם שנאה בעיניים, חוגגים ומעודדים שיגור טילים לעבר תל אביב".

עוד ציין: "אני לא בעד להכליל את כל הערבים, אבל יש מתוכם מי שרוצה למחוק את המדינה. איתם יש לי בעיה. בשנה הזאת, הכבוד הלאומי שלנו נרמס. תחת הממשלה הרעה הזו, נוצר פחד לצאת מהבית עם דגל המדינה".

"זו הייתה שנה של חרפה לאומית, שבה ממשלת ישראל הייתה שבויה בידי התנועה האיסלאמית ומועצת השורא. איבדנו את הריבונות בנגב ובגליל, ואם לא נחליף את הממשלה הזאת, אנחנו עוד נחזור לקווי 48. אם כל זה לא מספיק, הממשלה הנוראית הזו העלתה מיסים שנועדו לממן את עשרות המיליארדים שניתנו לתנועה האיסלאמית במקום שיגיעו לשכונות, למשפחות הצעירות, למי שבאמת זקוקים לכסף!", הוסיף.

בן גביר טען: "בחודש וחצי האחרון עשיתי הכל, אבל הכל, כדי שנרוץ יחד עם חבריי במפלגת הציונות הדתית. בתחילה חברי בצלאל סמוטריץ' סירב בכלל למשא ומתן. אחר כך הוא הסכים, אבל מסתבר שרק למראית עין, ועכשיו הוא דורש לעצמו שישה מקומות מתוך שמונה".

עוד דרש את המקומות הרבים יותר כי: "בכל סקר, בכל בדיקה, בכל מחקר, בכל סיור שפגשנו את אהדת הציבור בשטח וברחוב – אנחנו גדולים ממנו משמעותית, והוא, הוא דורש לעצמו שלושה רבעים מהרשימה. ויתרתי על המקום הראשון – זה לא הספיק לו, ויתרתי על רוב ברשימה – זה לא הספיק לו, ויתרתי על השוויון ברשימה – גם זה לא הספיק לו".

עוד טען: "בשונה מחברי בצלאל, אני רוצה לתת מקום גם לציונות דתית מכל הגוונים והסוגים, אבל לא רק לציונות הדתית, אלא גם לתושבי הפריפריה, צפון, דרום, מסורתיים, חילונים, וחרדים, נשים, חיילים וצעירים. לצערי, למרות כל הוויתורים שלי, חבר הכנסת סמוטריץ' בחר שלא נרוץ ביחד, כי הוא רצה בעיקר דתיים לאומיים קלאסיים".

לדבריו: "אין בליבי על בצלאל ידידי. עבדנו מצוין ביחד בשנה האחרונה, ועדיין נותרה בי תקווה שהוא יתעשת ויבחר להמשיך ביחד, אבל אני מכבד את הרצון שלו לפנות לקהל המצביעים של איילת שקד. ולכן, בלב שלם, אחרי שניסיתי בכל דרך להגיע לאחדות, ואחרי שבצלאל סרב לכל הוויתורים שלי – אני מכריז הערב על ריצה עצמאית של מפלגת עוצמה יהודית בבחירות הקרובות".

בעקבות הכרזתו של בן גביר, יושב ראש מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ שלח הערב פניה לח"כ בן גביר וביקש ממנו להגיע להסכמות בנוגע לריצה משותפת, "כששילבנו כוחות יחד - הצלחנו. יש לנו עוד חודש עד סגירת הרשימות, בוא לחדר המשא ומתן".

בעיצומה של חופשה משפחתית בצפון אני מתבשר בצער מכלי התקשורת על כוונתו של חברי איתמר להכריז הערב על התפלגות מהציונות הדתית ועל פיצול וריצה עצמאית" אמר הערב ח"כ שמוטריץ׳

עוד הוסיף: "איתמר ידיד מדובר בשגיאה קשה. המחנה הלאומי לא יכול להרשות לעצמו פיצולים ופילוגים וסיכון בזריקת קולות לפח כפי שקרה לצערנו לא פעם ולא פעמיים. אתה יודע, איתמר, רצנו יחד בבחירות האחרונות והבאנו הצלחה אדירה. שילבנו כוחות יחד, סיעת אחת ומאוחדת בציונות הדתית. בשנה האחרונה ניהלנו מאבק יוצא מן הכלל להפלת הממשלה הרעה והמסוכנת הזו שנשענה על תומכי הטרור של האחים המוסלמים".

לסיום אמר: "יש לנו עוד חודש עד סגירת הרשימות, בוא חזרה לחדר המשא ומתן, נדבר על הכל, נדון בהכל נגיע להסכמות על איך הכי נכון לרוץ ביחד כדי למקסם את הכוח ולהביא לניצחונו של המחנה הלאומי".

בן גביר מכריז על מפלגתו
לראשונה מזה עשור: ישראל והאיחוד האירופי מחדשות את הדיאלוג הכלכלי
סקר מנדטים: גוש נתניהו עם 59 מנדטים, הבית היהודי לא עובר
לראשונה במועצת העיר בני ברק: חבר המועצה יעקב וידר עורך פיליבסטר
בן גביר ליועמ"שית: עצרי באופן מיידי את ההסכם של לפיד עם לבנון
"מצטט פרסומים של משפחת נתניהו": חשוד סווג לפי דעה פוליטית
סמוטריץ': "אני אהיה שר חינוך מצוין - אטפל בהסתה"
לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל
מחריפים את המאבק: "בני גנץ משבש את חיי המתיישבים ביו"ש"
מסתמן: לפיד יציע את ''פתרון'' שתי המדינות
ח"כ אשר: "ליברמן לא מבדיל בין קנייטש לכובע עגול"