נחשף: פגישת הבכירים עם הדיינים

פגישה דרמטית נערכה השבוע בין גדולי הדיינים בביה״ד של הגר״נ קרליץ לצמרת משרד הבריאות • פרטי הפגישה ותיעוד

נחשף: פגישת הבכירים עם הדיינים

צילום: באדיבות המצלם

ביום ראשון השבוע התקיימה פגישה דרמטית בין גדולי הדיינים בבית דינו של הגר"נ קרליץ בבני ברק לצמרת משרד הבריאות.


מטרת הפגישה היתה לבקשת משרד הבריאות בכדי להציג בפניהם את ההיערכות לקראת תחילת מתן החיסונים בישראל בשבוע הבא ולקבל את תמיכת הרבנים למהלך.


בדיון השתתפו צמרת משרד הבריאות: פרופ' חזי לוי, פרופ' נחמן אש, האלוף במיל' רוני נומה, ד"ר יקיר קאופמן והיועץ הרפואי הרב יוסי ערבליך.


הדיון נערך בראשות הגאב"ד הגאון רבי שריאל רוזנברג, הראב"ד רבי יהודה סילמן ורב העיר ב"ב הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט.


מנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' לוי פרש בפני הרבנים את התהליך שקדם לאישור החיסונים והבהיר כי "בשל מצב החירום העולמי, קיצרו בבירוקרטיה אולם לא באיכות החיסון. על אף אישור מנהל הרפואה האמריקני, אנו עושים בדיקות נוספות ומוודאים כי החיסון עומד בדרישות המחמירות ביותר"


לוי הדגיש כי "עד כה לא נמצאה אף תרופה לנגיף". לדבריו, "רק החיסון יאפשר את החזרה לשגרה הן בעולם הישיבות והן בעריכת השמחות".


הרב סילמן טען בדיון כי ההגיון הפשוט אומר, כי המחקרים שהחברה הזאת עשתה והאישור של הרשויות המוסמכות בארה"ב יש להם משקל, יחד עם זאת, הוסיף הרב סילמן, קיבלנו גם מחקרים הפוכים. אך על כל פנים ההגיון אומר שההחלטה של רשויות הבריאות בארה"ב היא המשקל העיקרי.


אבל הבעיה העיקרית היא, מחקר שנערך על פני מספר חודשים בודדים לא שולל את האפשרות כי לטווח הרחוק לא יתעוררו בעיות.


"אני לא שולל את המהלך של החיסונים, זה מהלך נכון" הדגיש הרב, "אבל אני חושב שאנחנו נחכה לאחר השלב הראשון של החיסונים, (כשלושה שבועות) אמנם לא נוכל לדעת לגבי השלב המאוחר לא נוכל לדעת אבל אין ברירה, אנחנו נשקול סיכון מול סיכון".


במהלך הדיון התייחס מנהל 'מגן ישראל' פרופסור נחמן אש, למודעות הרחוב האנונימיות שניתלו על לוחות המודעות במגזר החרדי אשר קוראות שלא להתחסן. הראב"ד הגר"י סילמן התבטא בחריפות כנגד המודעות והוסיף כי "אין רוחנו נוחה מהמודעות הללו".


בסיומו של המפגש שנערך באווירה חיובית, ביקש הראב"ד הגר"י סילמן לשוב ולהתעדכן בעוד כשבועיים בתוצאות החיסון ברחבי העולם, זאת קודם שיקרא באופן פומבי להתחסן.

שמן תרומה שנטמא, מה ניתן לעשות בו? • דף היומי
ל"ג בעומר • הרב אשר וייס
צפו: שידור חי ממירון
למרות ההגבלות: כך נערכים להילולת ל''ג בעומר בציון הרשב''י • גלריה
ערב הילולת רשב"י המקובל בירמ"ץ את נכדו שמעון • גלריה‎‎
אַשְׁרֵי הָעָם הֵם לוֹמְדֶךָ - היכל התורה ענק הוקם במירון‎‎
עבור מי יהיה מותר לבשל ביום טוב • הלכה יומית
קשה לך? תתלהב! • צפו
מה יחס הזמן בין לימוד בעיון או בבקיאות? • דף היומי
הרב מיכאל לסרי - שידור חי