גנץ וסער מתחברים למפלגה אחת

מהפך פוליטי: שר הביטחון גנץ מתאחד עם שר המשפטים, גדעון סער במפלגה אחת אשר תרוץ לבחירות הבאות לכנסת. הערב השניים הצהירו על כוונותיהם במסיבת עיתונאים. גנץ...

גנץ וסער מתחברים למפלגה אחת

מהפך פוליטי: שר הביטחון גנץ מתאחד עם שר המשפטים, גדעון סער במפלגה אחת אשר תרוץ לבחירות הבאות לכנסת. הערב השניים הצהירו על כוונותיהם במסיבת עיתונאים.

גנץ נאם: "אזרחי ישראל, מאז כניסתי לפוליטיקה אני חוזר ואומר שאנחנו נמצאים במצב פנימי וחברתי לא הגיוני וחסר תקדים. הישראלים אוהבים את המדינה, אוהבים אחד את השני, ואפילו מסכימים על רוב הנושאים, ובכל זאת ישראל נמצאת במשבר הדמוקרטי, הממלכתי והפוליטי הגדול בתולדותיה. יותר מדי פעמים הקצוות והשוליים נותנים את הטון והמרכז הישראלי נותר בלי קול. יותר מדי שנים שבנימין נתניהו, גורר את הליכוד והמדינה לכרסום בממלכתיות ולפגיעה בעקרונות הדמוקרטיים. ישראל ראויה וזקוקה ליותר מזה".

לדבריו: "לפני קצת יותר משנתיים, עם תחילת מגפת הקורונה, לאחר שלוש מערכות בחירות, קיבלתי החלטה קשה שגם פגעה בי פוליטית אך לא יכולתי לעמוד מנגד. שמתי את היריבות הפוליטית בצד, והנחתי יד על ההגה. היד הזו, הצליחה לבלום פגיעה אנושה בדמוקרטיה ולשמור על מערכת המשפט, ולאחר מכן הייתה המנוע להקמת ממשלת השינוי - שעשתה דברים מצוינים למען מדינת ישראל".

"לצערי, מספר מועט של אנשים בקצוות, עצרו את הדרך שבה התחלנו לצעוד, והורידו אותנו מהמסלול המרכזי לשוליים. מהשנה האחרונה למדנו - שהקצוות חייבים להתכוונן למרכז. היום, אנו מניחים את אבן היסוד לממשלה הבאה. היום, מתוך ניסיון, הכרת המציאות ובצניעות, אני ושותפי גדעון סער, ביחד עם כל אנשי כחול לבן ותקווה חדשה, מתחילים לצעוד בדרך לפתרון המשבר הפוליטי ומקימים את הבית של המרכז הממלכתי", הוסיף.

עוד אמר: "הגענו להסכמות טובות שיאפשרו לנו לשרת את אזרחי ישראל, כשתי מפלגות ותנועות שמבטאות את הקול האחראי, הריאליסטי, הביטחוני, והליברלי. הכוונה שלנו היא להקים לאחר הבחירות ממשלת אחדות, מרכזית, יציבה וממלכתית. ממשלה שתגיד - לא לגזענות, לא לקיצוניות וכן לאחדות בין כל חלקי העם וכל אזרחי המדינה: חרדים, דתיים וחילונים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים ויהודים – ממשלה שתיצור חיבור, בין כל מי שמאמין בישראל יהודית, דמוקרטית ובטוחה".

עוד ניצל את כשלי הממשלות בכדי להצדיק את בחירת האזרחים במפלגתו: "אזרחי ישראל זקוקים לממשלה מתפקדת שתדע לשמור על הביטחון. הם חייבים ממשלה שתאחד את העם, תטפל באתגרים הביטחוניים מחוץ ומבית, במשילות, ביוקר המחייה, ובפערים במערכת החינוך והבריאות. יש המוני ישראלים בכל חלקי החברה, שיש בהם רצון עמוק לשותפות, לאחדות וליציבות. יש הרבה אנשים בימין הממלכתי שמחפשים בית. ובבחירות הקרובות תהיה לכולם כתובת אחת".

עוד טען: "החיבור שאנו בונים היום, מתבסס על אמון אישי, על ערכים משותפים, ועל הערכה הדדית שאני ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער חולקים. גדעון, אדם בעל ניסיון רב, שביצע שורה של תפקידים בכירים בהצלחה, הוכיח שהוא מנהיג אמיץ וישר, אדם ששם את האגו בצד, והיה מהגורמים המרכזיים להקמת ממשלת השינוי. אדם שהביא להישגים רבים במשרד המשפטים, לאחר שנת הבלימה".

סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער אמר בהצהרה הערב: "אזרחי ישראל, מדינתנו האהובה עדיין מצויה בעיצומו של המשבר הפוליטי הגדול בתולדותיה. ישראל זקוקה היום לתקווה חדשה ולמהלך שיוציא אותה מהמשבר למרחב. תפקידם של מנהיגים הוא להתוות את הדרך לכך. בני ואני, כל אחד בנתיבו, פעלנו כל חיינו למען המדינה. בדיאלוג ארוך, מכבד וממצה בינינו מצאנו מכנה משותף רחב מאוד. הגענו להסכמה לשלב כוחות למען הקמת מחנה פוליטי פטריוטי גדול של הימין הממלכתי עם המרכז הבטחוני. נרוץ ברשימה מאוחדת של כחול לבן עם תקווה חדשה בבחירות הקרובות".

עוד טען: "מחנה פוליטי מאוחד כזה יוכל לפרוץ את המבוי הפוליטי הסתום. היעד הפוליטי שאליו יש לחתור אחרי הבחירות הקרובות הוא הקמתה של ממשלת אחדות לאומית רחבה שאינה נסמכת על הקצוות. בני גנץ הוא היום המנהיג המתאים לעמוד בראש ממשלת אחדות כזאת. בין המחנה של מפלגות "גוש נתניהו" לבין המחנה שמשמאל למרכז – יש מקום לכוח פוליטי חזק ואחראי של הימין הממלכתי והמרכז הביטחוני".

עוד הוסיף: "כוח ממלכתי ופטריוטי זה יציע לישראל כיוון טוב ונכון יותר ממה שמציעים לה בצדדיו. זה הדבר האחראי והנכון לעשות ואת זה אנחנו עושים היום. הציפיה של אזרחי ישראל מנבחריהם היא להתעלות. לייצר כוח פוליטי גדול ולא לקדש ניואנסים. בממשלה שנינו עומדים בראש המערכות החשובות האחראיות לביטחון ישראל ולשמירה על שלטון החוק וזכויות האזרח".

לדבריו: "בני גנץ, את כל חייו הבוגרים, במשך עשרות שנים, העניק למען ביטחון ישראל. כאחד האנשים בעלי הניסיון בממשלה ובכנסת עקבתי אחריו בשנים האחרונות מאז נכנס למערכת הפוליטית. בני קיבל החלטות שביסודן טובת המדינה מעל כל שיקול אישי או מפלגתי. זה בדיוק מה שאני עשיתי בנחישות, בתנאים לא קלים. יותר מכך: בני עמד איתן מול מכונת הרעל. הוא הוכיח יכולת התמודדות, יכולת עמידה ויכולת ספיגה. הוא ידע להיחלץ ממצב פוליטי משברי באופן מרשים וכנגד כל הסיכויים. בשנים אלה הוא צבר את הניסיון הפוליטי החיוני, לצד בקיאותו העמוקה בבעיות ובאתגרים היסודיים של ישראל – האסטרטגיים והחברתיים. הוא כשיר עתה להוביל את ישראל ולפעול לאחד את החברה הישראלית השסועה".

לסיום אמר: "אני בא עם חברי לשותפות הזאת בלב פתוח למען מדינת ישראל האהובה, שאותה אנו משרתים ואת טובתה אנו שוחרים. מגיע לה שנתעלה עבורה. מגיע לנו שנילחם עבורה, ואנחנו יודעים להילחם. סמלי שאנחנו מקיימים את היום הזה ביום הזכרון ליצחק שמיר שקידש את האחדות. בואו איתנו ואחרינו למען עתיד ישראל".

ח''כ שלמה קרעי, הליכוד, על איחוד סער-גנץ: "אחרי בנט, גם סער השלים את המהפך על מלא. כמו שהתרענו לאורך הדרך, "הימין הממלכתי" הוא רק שמאל בתחפושת. שמאל שיקים ממשלה עם טיבי בלי למצמץ. סער ואלקין חברו למי שהפקיר את יהודה ושומרון להשתלטות הערבית, שתומך ודוחף למדינה פלשתינית ומהלל בכל פה את הארכי טרוריסט אבו מאזן. שמאל על מלא!".

סער וגנץ ''מתאחדים''סער וגנץ ''מתאחדים''
"הזוי": יעקב אשר על "התכנית למאבק בהדרת נשים בתח"צ"
"בבחירות נדיר אותה ממשרד התחבורה": אבוטבול על מירב מיכאלי
"נתונים מטורפים, הון שלטון": קרעי על יוקר המחיה • צפו
ביבי על המחירים ששוברים שיאים: "הכל עולה" • צפו
פרשת גלעד קריב: נאום האזהרה מהשחיתות של הרפורמים • צפו
יעקב אשר עקץ את גדעון סער: "המחנה הממלכתי הפך למחנה פליטים" • צפו
בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ
סופית: בנט התפלג מימינה
"גזענות ואפליה": בן גביר מסר בתגובה להרס הבתים ברמת מגרון
חברי הכנסת על מינוי מני מזוז ליו"ר הועדה למינוי בכירים