גנץ: "הסכמי הנורמליזציה מחזקים את המאבק באיראן"

שר הביטחון בני גנץ בשיחה ראשונה עם עיתונאים מסעודיה, איחוד האמירויות ובחריין: "הסכמי הנורמליזציה מחזקים את המאבק באיראן ופותחים אופציות פעולה שהאיראנים מודעים להן"

גנץ: "הסכמי הנורמליזציה מחזקים את המאבק באיראן" בימה - המעודכנים מעדכנים

שר הביטחון בני גנץ, קיים היום (א') לראשונה שיח עם עיתונאים מערב הסעודית, איחוד האמירויות ובחריין באמצעות אפליקציית זום. המפגש נערך ביוזמת המועצה הערבית לאינטגרציה אזורית.

גנץ אמר בפתח הדברים, כי הוא מקווה לארח עיתונאים ואורחים נוספים מהמדינות השונות באזור בישראל במהרה. גנץ אמר, כי זוהי הזדמנות להראות לדור הצעיר, איך שלום באזורנו צריך להיראות: "העובדה שהילדים באבו דאבי כבר לומדים על חשיבות השלום, ממלאת אותי בתקווה."

להלן מספר סוגיות מרכזיות אליהן התייחס גנץ במהלך המפגש בתגובה לשאלות הכתבים:

- בנושא המאבק המשותף נגד איראן של ישראל ומדינות האזור: "יש לנו אינטרסים משותפים, כולנו חולקים את המאבק בתוקפנות האיראנית ובפיתוח הגרעין שלה המסכנים את האזור ואת העולם, ואנחנו ניצור חזית אחידה כנגדה. השלום עושה אותנו חזקים יותר."

- לגבי שאלה בנושא שיתוף פעולה ביטחוני עם בחריין מול איראן אמר גנץ: "אני יכול לומר רק שיש לישראל יכולות להתמודד עם איראן, והנורמליזציה עם בחריין ועם איחוד האמירויות הופכות את כולנו לחזקים יותר מול התוקפנות האיראנית. אין ספק, שהנורמליזציה ביננו, פותחת אופציות בנושא המאבק באיראן, ואני בטוח שגם האיראנים עצמם ערים לכך. האיראנים פועלים בסעודיה, במזרח אפריקה, בעזה, בסוריה, וגם במפרץ. הפעילות הזו מערערת את כל האזור. אנחנו יודעים היטב מה עובד הכי טוב מול האיראנים- לחץ מקסימלי כפי שמובילה ארה"ב".

- בהמשך לשאלה בנושא שימוש במיליציות מתוך סביבה אזרחית בלבנון אמר גנץ: "אי אפשר יהיה לנתק בין הממשל הלבנוני שמאפשר לחיזבאללה לפעול מסביבה אזרחית, לבין המחיר שנצטרך לגבות במידה שתפרוץ אלימות. בלתי מתקבל על הדעת שבלבנון יש בתים עם חדר אורחים וחדר טילים."

- בנוגע לקידום התהליך המדיני עם הפלסטינים אמר גנץ: "גם הפלסטינים צריכים להבין שאף אחד באזור לא הולך לשום מקום. אני מאמין שהשלום בין ישראל למדינות נוספות באזור, יכול לקדם גם הסדר מדיני עם הפלסטינים בהמשך".

- לגבי קידום שיתופי הפעולה בין המדינות אמר גנץ: "לישראל יש הרבה מה לתרום, לא רק בנושאים ביטחוניים, גם בנושאי חקלאות, טכנולוגיה ומדע".

תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל