"הסנונית שמבשרת על החלפת הממשלה": באופוזיציה מברכים את סילמן

חברי הכנסת סוערים ונרגשים בעקבות פרישתה של יו"ר הקואליציה • נתניהו בירך: "מקבל אותך בברכה בחזרה הביתה למחנה הלאומי" • ח"כ יריב לוין: "קורא לכל מי שנבחר ...

"הסנונית שמבשרת על החלפת הממשלה": באופוזיציה מברכים את סילמן יריב לוין

חברי הכנסת סוערים ונרגשים בעקבות פרישתה של יו"ר הקואליציה • נתניהו בירך: "מקבל אותך בברכה בחזרה הביתה למחנה הלאומי" • ח"כ יריב לוין: "קורא לכל מי שנבחר בקולות בוחרי הימין ללכת בדרך שהיא סללה", כך פורסם ב'ישראל היום'.

המערכת הפוליטית גועשת בעקבות פרישתה של ח"כ עידית סילמן מהקואליציה, שהודיעה הבוקר (רביעי): "לצערי לא אוכל לתת יד לפגיעה בזהות היהודית של מדינת ישראל ועם ישראל". בכך, הממשלה מאבדת את הרוב בכנסת.

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו בירך: "התרגשתי מאוד לשמוע את הצהרתה של חברת הכנסת עידית סילמן, ואני מברך אותה בשם המונים בעם ישראל שאיחלו לרגע הזה. עידית, את הוכחת שמה שמנחה אותך זו הדאגה לזהות היהודית של מדינת ישראל, הדאגה לארץ ישראל ואני מקבל אותך בברכה חזרה הביתה למחנה הלאומי. את הוכחת שנציגי ציבור אמיתיים פועלים לפי צו מצפונם, ואין זכות גדולה מזאת. אני קורא לכל מי שנבחר בקולות המחנה הלאומי להצטרף לעידית ולחזור אלינו הביתה, אתם תתקבלו בכל הכבוד הראוי ובזרועות פתוחות".

בנימין נתניהו

ח"כ מיקי זוהר, הליכוד, הוסיף: "‏עידית, לכי עד הסוף. כפי שאמרתי לך אתמול, את יכולה לגאול את עם ישראל".

ח"כ דוד ביטן קרא לאנשי מפלגתה של סילמן לפעול כמוה ואמר: "מברך ומקבל בזרועות פתוחות את עידית סילמן בחזרה לחיק המחנה הלאומי. קורא ליתר חברי ימינה שנבחרו בקולות מחנה הימין לעשות כמוה ולשוב הביתה.

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', אמר: ‏"שחר של יום חדש. זה תחילת הסוף של ממשלת השמאל הלא ציונית של בנט והתנועה האסלאמית, והסנונית שתבשר בע"ה על החלפתה בממשלה יהודית, ציונית ולאומית. ברכות והערכה גדולה לח"כ סילמן על האומץ לעשות את הדבר הקשה אך נכון ומתבקש כל כך. במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים אינם עומדים".

אריה דרעי בירך את סילמן, "שנתנה יד להצלת הזהות היהודית של מדינת ישראל, מתנצל שפקפקתי בצעד האמיץ שעשית, תבורכי מפי עליון. ׳בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל׳. כזכור לפני יומיים אמר דרעי בכנס כי לדעתו הסיכוי להפלת הממשלה נמוך מאוד.

מיקי זוהר

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ יריב לוין: "אני מברך מכל הלב ובהערכה עמוקה את ח"כ עידית סילמן, שעשתה הבוקר את המעשה הנכון, את המעשה הציוני והודיעה על הפסקת חברותה בקואליציית השמאל. ח"כ סילמן, בצעד שעשתה, מצילה את מדינת ישראל מתהליך מסוכן וחסר תקדים של פגיעה עמוקה באופי היהודי של המדינה וביסודות קיומה. אני קורא לכל מי שנבחר בקולות בוחרי הימין ללכת בדרך שסללה ח"כ סילמן ולעשות כמוה."

ח"כ מירי רגב בירכה את סילמן "שעשתה את הצד המתבקש לעזוב את הקואליציה המתייוונת הזאת, שפוגעת פעם אחר פעם בזהות היהודית של מדינת ישראל".

גם ח"כ אורלי לוי-אבקסיס בירכה את בילמן את סילמן "על ההחלטה החשובה"

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, אמר: "עידית סילמן קנתה את עולמה בשעה אחת. מגיע לה שאפו על האומץ. הצעד שלה מחזיר את החיוך לעם ישראל ומקווה שבקרוב נחזיר השלטון לעם ונשלח את ממשלת השמאל הקיצונית שבזמן כל כך קצר גרמה לנזקים כה אדירים הביתה- כל הכבוד עידית! עם ישראל חי!!!!"

יו"ר סיעת "הרשימה המשותפת", ח"כ סאמי אבו שחאדה, אמר כי "התסריט הכי טוב מבחינת המשותפת זה ללכת לבחירות, אנחנו לא ניתן רשת ביטחון לא לבנט ולא נתניהו, הליכוד לא יכול לספור את האצבעות שלנו. בימים הקרובים נתכנס ונבחן את האופציות ומה הכלים והתסריטים שעומדים לרשותנו".

ח''כ דוד ביטןבצלאל סמוטריץ'אריה דרעיח''כ איתמר בן גביר
מתרחקים מתיק 4000: הפרקליטות שינתה את סדר העדים בתיקי נתניהו
עוצמה יהודית למומו פילבר: תפסיק עם תעמולת הבחירות האסורה
"היא מקשקשת ומדברת שטויות": גפני על מירי רגב
אמיר אוחנה: "מי שמדבר על היום שאחרי נתניהו כנראה חפץ בזה"
חשיפה: מבקר המדינה בוחן אפשרות להפריד את מח"ש מהפרקליטות
לפני הבחירות: הוגש כתב אישום נגד בן ארי
יועצה המשפטי של 'קבלה לעם' מנסה לזכות במקום בפריימריז בליכוד
בן גביר בתמיכה בפייגלין: "נלחם על הזהות היהודית של המדינה"
ביבי על היציאה למבצע 'עלות השחר' לאחר שהכנסת התפזרה • צפו
לפיד: מבצע "עלות השחר" החזיר את ההרתעה הישראלית