אור יהודה: פינות זיכרון, טקסים ותפילות בעקבות אסון מירון

בבתי הספר באור יהודה ציינו את האבל וקידמו יוזמות רבות ומרגשות לזכר הנספים ולחיזוק משפחות הפצועים • ראש העיר, ליאת שוחט: "מכה גדולה שקשה להתאושש ממנה"

אור יהודה: פינות זיכרון, טקסים ותפילות בעקבות אסון מירון הקיר בבית ספר אהוד מנור

בבתי הספר באור יהודה ציינו את האבל בעקבות האסון במירון, כאשר הצוותים החינוכיים קיימו לתלמידי העיר מעגלי שיח, טקסים, תפילות לרפואת הפצועים ואף הקימו פינות זיכרון וקידמו יוזמות רבות ומרגשות.

בבית ספר סעדיה גאון פתחו התלמידים את היום בלימוד משניות לעילוי נשמת הנפטרים ונשאו תפילה לרפואת הפצועים. כמו כן, כל תלמיד לקח על עצמו לעשות מעשה טוב לזכרם ולרפואתם. בבית ספר אור מנחם קיימו כנס תפילה בית ספרי לרפואת החולים ולעילוי נשמתם של הנפטרים.
בבית הספר אהוד מנור נתלה שלט בכניסה לבית הספר עם הכיתוב "ואהבת לרעך כמוך" ו"כל ישראל ערבים זה לזה". כמו כן, הוצב שולחן ובו נרות לזכר הנספים. על קיר גרפיטי כתבו התלמידים ערכים המביעים השתתפות באירוע המצער.

בבית ספר אלונים בכל שכבות הגיל פתחו את הבוקר בדיון על נושא אחריות, ערבות הדדית ואהבת חינם. במהלך הפעילויות שיתפו הילדים ברגשות, כתבו מילים מנחמות ומילות עידוד לפצועים ולמשפחותיהם חיזקו את המשפחות השכולות והקימו פינת זיכרון.

ראש העיר, ליאת שוחט, מציינת: "אסון המירון היכה את כולנו בהלם גדול. זו מכה גדולה שקשה מאוד להתאושש ממנה כאשר 45 בני אדם שילמו בחייהם בצורה הכואבת ביותר. שמנו דגש על האסון במערכת החינוך העירונית כדי להסביר לתלמידים את גודל האירוע והצורך באחדות וערבות הדדית דווקא בימים הללו".

פעילות בסעדיה גאון
הדף היומי מסכת יומא דף לח
תיעוד: יו"ט שבועות בחצר הקודש סאווראן‎
מרן ראש הישיבה: "נחפשה דרכינו ונחקורה" • צפו
מרן רה"י בשיחה מיוחדת בעקבות המצב הביטחוני והאסונות • שידור חוזר
הדף היומי מסכת יומא דף לז
רבותנו תקנו לנו ברכות לכל המצוות • הלכה יומית
שְׁלַח רְפוּאָה שְׁלֵמָה: התפללו לרפואת הפצועים באסון הפרנצ'עס
קורע לב: הרוגי האסון מובאים למנוחות
טיש נעילת החג בחצר הקודש סאדיגורה • צפו
הכנסת ספר תורה בקהילת המתמידים • תיעוד מלא