נתניהו בדיון בכנסת: "עידית סילמן שבה הביתה"

יו"ר האופוזיציה קרא לח"כים נוספים בקואליציה להצטרף לסילמן ולפרוש: "אתם יכולים לקנות את עולמכם בהחלטה אחת שתציל את מדינת ישראל ממשלת החולשה"

נתניהו בדיון בכנסת: "עידית סילמן שבה הביתה" ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו

למרות פגרת הכנסת שמתקיימת בימים אלה וצפויה להסתיים בתחילת מאי, חברי הכנסת התכנסו היום (רביעי) לדיון חירום סוער במיוחד בנושא גל הטרור, וזאת על רקע הודעת ח"כ סילמן שהכריזה על פרישה מהקואליציה.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', בישיבה עמדו על סדר יומה של הכנסת הצעות לסדר היום בנושאים הבאים: "גל טרור רצחני שוטף את רחובות ישראל והממשלה לא עושה דבר", "קביעת רף ענישת מינימום לעבירות הקשורות בנשק בלתי חוקי", "החלטות הממשלה בנוגע לנגב ומימושן" ו"החלטות הממשלה הצפויות בנוגע ליישוב חומש". בעקבות פרישתה של עידית סילמן מהקואליציה – הדיון צפוי להתפתח.

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו התייחס בפתח דבריו לדרמה הפוליטית בנאום בכנסת: "מברכים את סילמן על קבלת ההחלטה הנכונה. עידית שבה הביתה לימין האמיתי ולמחנה הלאומי".

"יש היום בישראל ממשלה חלשה ורופסת. ימיה ספורים. אני קורא מכאן לחברות וחברים נוספים בקואליציה שליבם במקום הנכון: אנחנו מחכים לכם. נקבל אתכם בכבוד ובהערכה. אתם יכולים לקנות את עולמכם בהחלטה אחת שתציל את מדינת ישראל ממשלת החולשה. קבלו את ההחלטה הנכונה הזאת עוד היום".

"נקים ממשלה שתנצח את הטרור, תבלום את הגרעין האיראני, תוריד את המיסים שהממשלה הזאת העלתה, תילחם בפשיעה ובאלימות ביישובים הערביים, ותדאג לשלב את כל אזרחי ישראל בסיפור ההצלחה הישראלי".

השר הנדל תקף את האופוזיציה: לא שכחנו מה היה ב"שומר החומות"

שר התקשורת יועז הנדל התייחס לטענות של חברי האופוזיציה לגבי רפיסות הממשלה בכל הנוגע לגל הטרור הרצחני, ותקף בחזרה: "הפקרתם את הגדר, וכולנו ידענו על הנשק הבלתי חוקי (במגזר הערבי), ואתם לא עשיתם כלום".

עוד אמר הנדל: "על מה אתם עולצים וחוגגים? האם בזרם החרד"לי מגדירים את היום הזה כיום חג שלא היה כדוגמתו? ברגע משבר כל אחד צריך לתרום מיכולתו. שלושה פיגועי טרור רצחניים היו לאחרונה. מה עשיתם במקום לתת גיבוי? איפה האחריות שלכם כאופוזיציה? לא עשיתם כלום. בכל 12 שנות שלטונכם לא עשיתם דבר והגענו למצב הזה בגלל שלא עשיתם כלום. כישלון נחרץ של מדיניות של לא לעשות כלום. אני רואה את הגנרל בן גביר נותן עצות לימ"מ ורואה את הגנרל רוטמן, מש"ק הדת, נותן עצות איך להילחם בטרור. אנחנו עולצים כשהמדינה מנצחת ולא צריך לחזק טריק פוליטי".

ח"כ דודי אמסלם צעק לעברו קריאות באמצע דבריו, והנדל החזיר: "אתה מפיץ שקרים".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד, אמר: "זהו יום היסטורי לעם ישראל. יום נפילתה של הממשלה האנטי יהודית והאנטי ציונית המסוכנת ביותר שקמה במדינת ישראל. בנט, על כך שנתת יד לפגוע בשורשי היהדות, שזלזלת במאבק של חה"כ סילמן על הזהות היהודית, לא תהיה לך תקומה".

הדיונים במליאת הכנסת מגיעים לאחר פניות של חברי הכנסת שלמה קרעי ויואב גלנט בימים האחרונים, שלפי סעיף 21(א) לתקנון הכנסת רשאים 25 חברי כנסת לדרוש את כינוסה של הכנסת לדיון בשני נושאים בתקופת הפגרה.

נחשף: הצעת החוק שתעגן את סמכויות בן גביר
הושג סיכום תפקידים בין הליכוד לש״ס
תנאים של חיבה: תמונת המצב של הקואליציה המתגבשת וארה"ב
יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה