לקראת עונת הרחצה: כיצד להינצל מטביעה בים

שמונה מקרי טביעות למוות התרחשו בשבוע האחרון בישראל ובאגף חופים ואגמים קוראים לציבור לגלות ערנות ולהישמע להנחיות המצילים

לקראת עונת הרחצה: כיצד להינצל מטביעה בים

השבוע האחרון היה סוער בחופי הים, הדגלים האדומים והשחורים שלטו על גגות סוכות המציל והדבר בא לידי ביטוי במקרי טביעות רבים בארץ. רק בשבוע האחרון טבעו למוות שמונה בני אדם בחופי הים ובמקורות מים שונים.

לדברי מנהל אגף חופים ואגמים בעיריית ראשון לציון, אלי שוורצברג, על המתרחצים להישמר מפני הזרם החוזר. שכן מדובר בזרם שכמעט בלתי נראה ועשוי להיות מסוכן מאוד. מדובר במצב שבו נוצרת תעלה בים שמושך את זרם המים פנימה למעמקים.

במצב כזה אדם עשוי להיסחף וכל ניסיון שלו לחזור חזרה לחוף עשוי דווקא לחרוץ את גורלו "אדם מנסה לסחוף לחוף, אבל למעשה הוא שוחה נגד הזרם עד שהוא מתעייף וטובע. חשוב להבין שבצידי התעלה יש גבעות, זה כמו אמבטיה, יש לשחות דרומה או צפונה עד שמגיעים לגבעה ומרגישים את הקרקע מתחת לרגליים". באגף החופים מסמנים את האזורים האלו בדגלים שחורים האוסרים כניסה למים ולכן חשוב להקפיד על הנחיות שירותי ההצלה.

ביום שישי האחרון ניצלו חייהם של שני צעירים שנכנסו לים סמוך לחוף מספר אחד בראשון לציון, באזור האסור לרחצה, הם נסחפו ונצלו על ידי מצילים. הבוקר, היה זה צעיר שנסחף בחוף מספר 6 ונמשה מהים.

ולנטינה, מצילה מנוסה, מסבירה שלפני הכניסה למים, אדם צריך לדעת מה היכולות שלו ואם הוא לא יודע לשחות, אז לא להיכנס לעמוקים ולא להתרחק מגדות הבריכה. בנוסף היא מתריעה על לא מעט מקרים שבהם הורים שולחים את ילדיהם בני העשרה עם תינוקות "הם לא יוכלו לתת מענה ברגע האמת, אסור לקחת את הסיכון הזה".

אילוסטרציה
טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!