אבוטבול: "שרת התחבורה מרב מיכאלי מנותקת מהציבור"

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) תוקף את עליית מחירי התחבורה הציבורית בדיון שיזם בנושא תח״צ בוועדת הכלכלה: ״שרת התחבורה מרב מיכאלי מנותקת מהציבור, הרי תח״צ מיועד ל...

אבוטבול: "שרת התחבורה מרב מיכאלי מנותקת מהציבור" ח''כ אבוטבול

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) תוקף את עליית מחירי התחבורה הציבורית בדיון שיזם בנושא תח״צ בוועדת הכלכלה: ״שרת התחבורה מרב מיכאלי מנותקת מהציבור, הרי תח״צ מיועד לצמצם את השימוש ברכב פרטי ולסייע לאוכלוסיות מוחלשות. טבלאות הנתונים מדברות בעד עצמן זו לא רפורמה אלא התייקרות שרק תבריח את המשתמשים המוחלשים מהתחבורה הציבורית״.

ח״כ אבוטבול הוסיף: ״אנחנו הח״כים כועסים על השרה שלא סופרת אותנו לא מתייצבת לדיונים ומשרדה אינו מעביר מידע ונתוני אמת לוועדה. פשוט עושים צחוק מהכנסת״.

בסיכום וסיום הדיון תקף במילים קשות יו״ר ועדת הכלכלה מיכאל מרדכי ביטון (כחול לבן) את שרת התחבורה ואת אנשי משרדה על התעלמותה מהוועדה וחבריה ועל כך שהיא פועלת לקדם רפורמה שמכה קשות בכלל האוכלוסיה המוחלשת והזעקות נשמעות מכל עבר מהציבור הכללי ועד הציבור החרדי כדברי הנציגים והח״כים.

ח״כ ביטון הדגיש: ״אם היא תדחף את הרפורמה הזו ללא התחשבות בדברים הנ״ל, אלחם בכל דרך לעצור את הרפורמה הקשה הזו״.

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, ח"כ מקלב תקף את אנשי האוצר והתחבורה הבוקר: "בחרתם לא קולגיאלית, ניסתם להסתיר את המידע מהכנסת. זו לא דרך שווה אלא מפלה ומנוקרת. לצערנו הפריפריה לא עמדה לנגד עיניכם, מה שהיה מול עיניכם היתה תל אביב בלבד".

עוד אמר: "אנחנו רואים את אפליית הערים החרדיות זה מקומם, שני ערים היחידות ברמת הדירוג החברתי כלכלי 1 שנפגעות מהרפורמה הזו הם ביתר עלית ומודיעין עלית.

ח"כ מקלב הציג לחברי הכנסת את מפת הפרירפיה המפלה את הערים החרדיות ואמר: "רואים את המפה ויש מובלעת של הערים החרדיות, שכנים שלהם בעלי הכנסה גבוהה נכללים במפת הפריפריה והיחידים במובלעת זו מודיעין עילית וביתר עילית. חשבתם לתת מענה באמצעות כרטיסי החופשי חודשי אך במקומות אלו כרטיסי החופשי התייקרו במאות אחוזים. מדובר באלפי שקלים בחודש למשפחה".

לסיום אמר: "אנחנו רואים פה מגמה מכוונת כנגד הציבור החרדי וערי הפריפריה, שיפרתם את השירות למטרופולינים הגדולים ולא לפריפריה".

"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל