לקראת תשעה באב: קו עם עשרות תכנים מרתקים לאורך כל שעות היממה

מיזם יוצא דופן עולה לאוויר לרבבות נשים אשר שוהות בבית במהלך הצום • בקו הייעודי "תשעה קבין", ניתן יהיה להאזין לאורך כל שעות היום לעשרות תכנים מרתקים

לקראת תשעה באב: קו עם עשרות תכנים מרתקים לאורך כל שעות היממה

במערך הקווי "תשעה קבין" אשר מופעל על ידי חברת התקשורת "ימות המשיח" יוצאים במיזם ייחודי ומרגש אשר בו יהיה ניתן להאזין לשלל הרצאות ודרשות במהלך צום ותשעה באב, כאשר התכנים מותאמים במיוחד לאישה החרדית, אשר תוכל להתרגש ולהתחבר לנושא חורבן הבית והשלכותיו במהלך הצום.

מדובר במיזם יוצא דופן אשר נועד לרבבות נשים אשר שוהות בבית במהלך הצום, בניגוד לגברים אשר שוהים בבתי הכנסת, וחווים את אמירת הקינות, ציבור הנשים נותר בבית, וזוהי ההזדמנות גם עבורן להרגיש ולהתחבר לכל הנושא הזה של חורבן הבי. הציפייה לגאולה והאמונה התמימה בבורא כל העולמים.

המיזם שהופק על ידי "מנגה הפקות" יתחיל כבר בליל תשעה באב. כאשר החל מהשעה 21:00 עד השעה 00:30 יושמעו תכנים מרתקים בשלל נושאים. תחילה תשא דברים הרבנית מאשלג תליט"א אשר תתייחס לנושא "עם הנצח". הרבנית מביאלה ב"ב תליט"א תישא דברים בשפת האידיש בנושא של "בכייה וציפייה".

לאחר מכן תימסר הרצאה מפי הרבנית מייזליש בנושא "מאבל לגאולה", הגב' מרים לאופר תגיש פרויקט מיוחד תחת הכותרת, "מגלים מחדש את סיפור חורבן ירושלים". גם בשעות הלילה יושמעו סיפורי שואה ותכנים מרתקים בנושא השואה מאת גב' מירי קרון, מדריכת קבוצות ומראיינת ניצולים ב"יד ושם".

לאורך הצום כולו ישודרו בקו הייעודי שיחות והרצאות מרתקים ואף תכנים נוספים. בין היתר ניתן למצוא הרצאה מאת הסופרת חיה הרצברג ומפי המורה מפי הגב' חיה רייך.

בתכנית אף יתנו ייחס מעמיק לנושא אסון מירון הנורא כאשר במרכזו נחמי רובין והגב' מירה חיות יעניקו ריאיון מטלטל ומלא אמונה בקו הייעודי. הגב' לאה שטיינהטר מייסדת ארגון "נרו יאיר" תשתף בעשיה מעוררת השתאות למען אלמנות ויתומים.

תכנית מיוחדת נוספת תיגע בנושא ההמתנה והציפייה שמהווים חלק יסודי מהדי.אן.איי של עם ישראל. נשים מוכרות מספרות על תקופות של המתנה, ילדות בצל המתנה לאבא שיחזור, בחורה שהמתינה להתקבל לסמינר, נשים שהמתינו לחבוק ילד וגברת רובשקין מארצות הברית בחשיפה מרגשת על שנות המתנה לבעלה שישוב מהכלא האמריקאי, הכל בהגשה מרתקת ומעוררת את הלב.

יצוין כי מדובר בקו תוכן ייעודי אשר הגיע למיליוני האזנות בזכות התכנים המרתקים שנשמעים ומשודרים בקו. חדוי אשלג, העומדת מאחורי הפרוייקט האדיר הזה, מספרת כי בנוסף לאיכות התוכן הם משקיעים בהקפדה מיוחדת שהסאונד והקולות יישמעו בבירור לתועלתן ולרווחתן של רבבות המאזינות.

הקו הוקם כבר בעידן הקורונה, אך גם לאחר שהקורונה יחסית נגמרה הביקוש רק הלך וגדל, בעקבות זאת החליטה היזמית להמשיך ולפתח את הקו אשר נקרא "תשעה קבין" והוא מאגד בתוכו שלוחות שונות של חדרים בבית התוכן בהם ניתן להאזין לשלל תכנים מיוחדים לאורך כל שעות היממה ולאורך כל ימות השנה בתוכן מתחדש ואקטואלי לנשים ונערות.

כעת לקראת תשעה באב, יום בו נשים רבות מוצאות את עצמן עם רצון להתחבר למהות ומשמעות היום הזה אך לא יודעת כיצד, סוף סוף יש בית תוכן, מקום נגיש להתחבר ולהאזין לשלל שיעורים, הרצאות ותכנים מרתקים ועוד. "אני עובדת ימים ושבועות על המיזם הזה ומוצאת את עצמי מייחלת שהתוכנית הזו לא תהיה רלוונטית" משתפת חדוי, "שמשיח יבוא ובמקום להאזין לסיפורי ציפייה נוכל לשדר בקו את מעמד בניין בית המקדש והגאולה השלימה". אמן.

קו התוכןלוח ההרצאות
האם עדיף ללמוד בסוכה או בבית המדרש? • דף היומי
הגרי"ח אוהב ציון: על הרבי מסטמר
פנינה יקרה: ארבעים יום של עת רצון
כינוס מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר • גלריה וקליפ
מועצת הרבנות הראשית נגד רפורמת הכשרות של כהנא
האם מותר לומר סליחות לפני תפילת מנחה • הלכה יומית
איך מקימים בית עם חיי זוגיות מוצלחים? • צפו
כמה סעודות יש לאכול בחול המועד? • דף היומי
מהטיש ועד המעמד בציון: כך ציינו את הייארצייט הראשון בסדיגורה
בתקציב של 100 מיליון ש''ח: בין היתר לטובת רפורמת הכשרות