ברגעים הקשים: ארגון הצלה נרתם לסייע למשפחת הנפטר

משפחת הצלה עומדת לצידה של משפחתו של הרב חיים הר כסף ז"ל, מתנדב הארגון, ברגעיה הקשים • מתנדבי הצלה מכל הארץ מסייעים למשפחה, החל מרגע התאונה המחרידה, דרך ...

ברגעים הקשים: ארגון הצלה נרתם לסייע למשפחת הנפטר הנפטר רבי חיים זאב ז

משפחת הצלה עומדת לצידה של משפחתו של הרב חיים הר כסף ז"ל, מתנדב הארגון, ברגעיה הקשים • מתנדבי הצלה מכל הארץ מסייעים למשפחה, החל מרגע התאונה המחרידה, דרך הטיפול במסע הלוויה והקבורה, ועד לסיוע צמוד למשפחת הנפטר בכל דבר ועניין.

יממה לאחר דבר האסון הנורא שפקד את משפחת הצלה בכלל ואת משפחת הר כסף בפרט, מתבררים עוד ועוד פרטים אודות הדאגה והחיבור של משפחת הצלה למשפחתו של הרב חיים הר כסף ז"ל. ר' חיים, מתנדב הצלה וותיק העוסק בהצלת חיים מזה עשרות בשנים, כשבחלקן אף שימש מספר שנים כחבר הנהלה, השיב את נשמתו הקדושה לבוראה בתאונת דרכים מחרידה אתמול בצהריים.

התדהמה והזעזוע של מימדי הטרגדיה הוחלפו במהירות בהיערכות מהירה לסיוע למשפחה במצבה הקשה. מתנדבי הצלה מכלל הסניפים בארץ פעלו באופן מיידי על מנת לעזור ולסייע בכל הנדרש למשפחה בשעתה הקשה מנשוא.

אתמול בשעת צהריים אירעה תאונה דרכים קשה של רכב פרטי במנהרה בכביש 6 בסמוך למחלף עין תות. עוד טרם נודע כי מדובר ברכבו של ר' חיים הר כסף, מתנדב הצלה, הגיע למקום כונן הצלה במד"א חיים קלפהולץ. קלפהולץ הגיע ראשון למקום התאונה וזיהה את בנו של ר' חיים מבצע בו פעולות החייאה ראשונות באמצעות תיק הציוד של ר' חיים עצמו אשר נמצא תדיר ברכבו. קלפהולץ המשיך בביצוע פעולות ההחייאה במשך כרבע שעה עד הגעת צוות נט"ן של מד"א. חובשים נוספים טיפלו במקביל בשאר נפגעי התאונה, ביניהם בבת של ר' חיים שנפצעה קשה.

עם היוודע דבר התאונה הקשה והתבררו מימדי האסון, הורה מנכ"ל הצלה יעקב יושזעף, למתנדבים זאבי פרוינד ומאיר גרינוולד, לצאת עם אמבולנס הצלה לבית החולים רמב"ם בחיפה ולעמוד לצד המשפחה לכל דבר ועניין, פיזית ונפשית.

בנוסף, מתנדבי הצלה מסניף חיפה בניהולו של שימי גלבר הגיעו אף הם במהירות לבית החולים על מנת לעזור ולתמוך במשפחה. הרב דניאל שטרן, בנו של הגאון ר' שמואל אליעזר שטרן, רב ארגון הצלה ואשר ר' חיים היה תלמידו ומקורב אליו מאוד, שהה באותה העת בעיר חיפה עם משפחתו. הוא עזב הכול והגיע אף הוא לבית החולים להיות לסעד למשפחה.

יוסי קראוס, מתנדב הצלה מסניף אלעד שהיה חבר קרוב מאוד של ר' חיים, הבין את הסיטואציה המסובכת של המשפחה השוהה כעת במצב לא פשוט בעיצומו של חג הפסח, ויצא מהעיר אלעד עם רכב עמוס במאכלים כשרים בהידור לפסח בכדי להקל על המשפחה את השהייה.

כאשר נודע בצער רב על פטירתו בחטף של ר' חיים, דאגו הרב דניאל והמתנדב זאבי פרוינד, לסידורים הנצרכים לקניית חלקת קבר בבית העלמין ירקון.

במקביל, מנחם אינדיג, חבר הנהלת ארגון הצלה, טיפל בכל הקשור למסע הלוויה, לטיפול העברת המיטה מול הגורמים בארגון זק"א, ולאבטחת ההלוויה בבני ברק.

מתנדבי הצלה העבירו את המיטה ללוויה בבני ברק וכן לקחו עמם את המשפחה. למחרת, הבוקר, הם חזרו עמם לבית החולים רמב"ם בחיפה שם עדיין מאושפזת הבת נעמה במצב קשה כשהיא מורדמת ומונשמת.

החברים והמכרים בארגון הצלה התקשו לעכל את הבשורה המרה. תמונות, תיעודים ועדויות רבות עלו וצפו בקבוצות ההצלה השונות ובכולם מכנה משותף - מסירותו הרבה של חברם ר' חיים בפעילות הצלת החיים. הם העלו על נס את פועלו הרב ואת עשרות האנשים אותם זכה להציל.

רק ביום שישי לפני כשבוע וחצי, ביצע ר' חיים פעולות החייאה מוצלחות על גבר בגיל השלושים לחייו, עם מתנדב הצלה דודי אדלהייט יבלחט"א. עוד הוזכר מסירותו בדבר זהירות כבוד השבת. ר' חיים היה נותן מדי שבת את משרדו בעיר בני ברק לשהותו של תאופיק עבד אל רחמן, 'גוי השבת' של ארגון הצלה.

יו"ר הצלה, אשר שלומוביץ, אמר אמש על קברו בשעת ליל מאוחרת, בבית העלמין ירקון: "נשיא הארגון הגר"ש וואזנר הלוי זצ"ל, אמר שמי שידאג לכבודה של השבת בשמירה ודקדוק ההלכה, הזכות תעמוד לו לעולם הבא. אתה ר' חיים, מלבד הנפשות הרבות שהצלת במסירות, מסירותך הרבה באה לידי ביטוי גם בצביון ההלכתי של ארגון הצלה."

"דאגת שהצלת החיים תהיה על פי גדרי ההלכה והשבת כתלמידו ומקורבו של מורינו רב הארגון, הגרש"א שטרן שליט"א יבלחט"א. הענקת מדי שבת את משרדך האישי לצורך לינת 'גוי השבת' של הצלה. ר' חיים אתה לא צריך לדאוג, הזכות הזו עומדת לך לעולם הבא!"

בעקבות האסון הנורא התארגנו מיד בארגון הצלה לפעול לתמיכה כלכלית במשפחה. המתנדב ליפא הירש, מונה כאחראי לטובת תמיכה בקרן שהוקמה להחזקת המשפחה במצב הקשה.

בארגון הצלה מנחמים את המשפחה החשובה ומתפללים להחלמתה המהירה של הבת נעמה בת רויטל שרה.

המכונית לאחר התאונה
ברוח חג השבועות - טיפים לעיצוב הבית בלבן
שמחת הברית בחצר הקודש ספינקא ב"ב • תיעוד
המהלך הלא חוקי של עיריית ירושלים: העדיפו מעון מקורב
בני ברק: אירועים נרגשים לסיום מחזור י"ב בתכנית "מצליחים"
התלמידים מירושלים התחילו את לימוד הגמרא בבתי הגדולים בב"ב
לאחר ההצלחה הגדולה בפסח: בשילה הקדומה נערכים לקיץ
ל"ג בעומר: כך תצילו את ילדכם מנזקי האש
אירוע פסח לילדים מיוחדים • בלב אחד
החל מיום ראשון: כל מערכת החינוך חוזרת לפעילות מלאה
מרגש: בר-מצווה של שלושה דורות