החינוך העצמאי: נפתח את המוסדות כפי הנחיית מרן ראש הישיבה

הנהלת החינוך העצמאי נכנסה במוצש"ק תולדות לרבינו מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א וקיבלה הנחיה כי יש להשיב ללימודים את בנות "בית יעקב" • המכתב הרשמי

החינוך העצמאי: נפתח את המוסדות כפי הנחיית מרן ראש הישיבה

החינוך העצמאי במכתב רשמי מודיע על פתיחת המוסדות על דעת מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א: "הנהלת החינוך העצמאי נכנסה במוצאי שבת קודש פרשת תולדות לרבינו מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א וקיבלה הנחיה כי יש להשיב ללימודים את בנות "בית יעקב" בזהירות המתבקשת ובהתאם לכללי הבריאות מבלי שהשיבה תסתור את ההנחיות"

תלמודי התורה בציבור החרדי נפתחו כבר לפני מספר שבועות בהוראת גדולי הדור. מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א תמך בפתיחה שקטה ללא פרסום, אך החריג את מוסדות החינוך העצמאי והורה להם לא לפתוח את הלימודים עד שהממשלה תאשר זאת רשמית, בשבועות האחרונים היו מספר ניסיונות לפתוח את מוסדות החינוך העצמאי אך מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א קבע לא לפתוח כלל עד לקבלת אישור.

כפי שדווח מוקדם יותר מעל 'בימה' זו במוצ"ש האחרון עלו ראשי החינוך החרדי הרב אליעזר סורוצקין והרב מרדכי קרליץ למעונו של מרן ראש הישיבה הגרי"ג וקבלו הוראות איך לפתוח את החינוך העצמאי ללא גרימת נזק בריאותי. במהלך השיחה חזר מרן ראש הישיבה שליט"א והדגיש מספר פעמים על חובת ההקפדה בחבישת מסכה כתנאי קודם למעשה לחזרה ללימודים. על פי ההחלטות שהתקבלו על ידי מרן ראש הישיבה ונמסרו לראשי החינוך העצמאי כלל מוסדות החינוך העצמאי הן לבנים והן לבנות יפתחו מחר יום שלישי את הלימודים תוך שמירה קפדנית ביותר על מסכות וריחוק חברתי. בכלל החלטה זו נקבע כי כל בתי הספר והסמינרים לבנות בציבור החרדי יפתחו מחר, ההחלטה התקבלה כאמור כבר במוצאי שבת האחרון.

החינוך העצמאי במכתב רשמי מודיע על פתיחת המוסדות על דעת הגרילאחר שעלו לבית הגרי
תיעוד: שמחת החאלקה אצל ר' בערל
יוצא לדרך: טלפונים כשרים לתלמידי החינוך החרדי
'צורבא מרבנן': רבני ארגון צורבא מרבנן עלו למעונו של הגר''ש בעדני
ח''כ אזולאי: מנכ"לית המשרד לשיוון חברתי מצפצפת על ועדת הכספים
טיפים להתמודות עם הסגר השלישי!
כל מה שצריך לדעת לפני שקונים איפור
לאחר שנשרפה הגופה המשפחה ביקשה לקבור; המשטרה-לנתח
בזכות הקורונה? ירידה במספר הגירושין
צפו: הגר"ש אלתר בשיחה חינוכית בבר מצוה
צפו: הגרי"ח אוהב ציון על שם האדם