ח"כ קלנר בנתון מדהים: 24 שנים של חקירות ראשי ממשלה • צפו

צפו בדברים שאמר אתמול חה"כ אריאל קלנר בכנס בנושא מערכת המשפט בראשותו בכנסת - "מי ישמור על השומרים" • צפו בו מתמרד נגד "המערכת"

ח"כ קלנר בנתון מדהים: 24 שנים של חקירות ראשי ממשלה • צפו

עקב ההצעה לפיזור הכנסת שהתקבלה בטרומית טוען חה"כ אריאל קלנר כי "כחול-לבן החליטו לכפות עלינו בחירות" ומוסיף ח"כ קלנר "זו ההזדמנות שלנו לנצח בגדול, להקים ממשלה לאומית חזקה בראשות נתניהו ולהחליף את שלטון הפקידות המשפטית ולהחזיר את המדינה לעם"

ביום האתמול אמר חה"כ אריאל קלנר בפתח כנס "מי ישמור על השומרים?" בנושא מערכת המשפט בראשותו בכנסת: "אם נגרר לבחירות, ננצח בגדול ונרפא את מערכות אכיפת החוק והמשפט!"

הח"כ חשף נתון מדהים: "ב-24 שנים האחרונות – כל ראשי הממשלה כיהנו, כשהם מבלים את כהונתם בחדרי חקירות! עד כדי כך אנחנו עם של מושחתים??"

"האם אי פעם נעשתה בדיקה במערכת האכיפה, ונערכה בחינה לטענות על תפירת תיקים? ברור שלא!" שאל הח"כ והוסיף "נניח מישהו בפרקליטות ירצה מחר להיות עד מדינה, כדי לחשוף שחיתויות. למי הוא פונה? אין למי לפנות! זו הבעיה! אין מנגנון מפקח!"

"זה לא עניין פרסונאלי! לא דינה זילבר אמורה לעניין אותנו לא שי ניצן ולא מנדלבליט. גם לא יו"ר ועד העובדים הנוכחי שלהם! שמכהן כשר משפטים. יש כאן בעיה מוסדית! יש כאן מערכת שמשמידה בשיטתיות, את עקרונות היסוד של הדמוקרטיה, את אמון הציבור בשלטון החוק. יש לנו מערכת משפט ששאבה לעצמה לי סמכות, לגיטימציה או הסמכה מתאימה – עוצמות בלתי נתפסות".

יצויין כי גם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה אמר בכנס "מי ישמור על השומרים?" בראשות חה"כ אריאל קלנר: "הדלפה היא עבירה של 3 שנות מאסר, אך מי יבדוק? מי ישמור על השומרים?"

בנימה של עוקץ אמר: "כיום הציבור הוא המון נבער שיש להשמר מפניו, לצמצם את כוח ההיזק של נציגיו. שופט עליון מחליט על פי 'חוק יסוד האינטואיציה'" אמר השר והוסיף, "מה התשובה הדמוקרטית לכך? אסור לנו לקבל את סמכותם אלא לאתגר אותם כל העת!"

"פסקת התגברות במודל הקנדי היא הפתרון. בנוסף, חוק היועמשים כפי שהגשתי עם התנועה למשילות ודמוקרטיה; כן, יש להביא לשינוי שיטת מינוי השופטים."

ח"כ קלנר בנתון מדהים: 24 שנים של חקירות ראשי ממשלה

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית
100 ימים לממשלה: מההסלמה הביטחונית עד לגזירות החדשות
נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?