מעמד סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה' • גלריה

מאות מתלמידי בוגרי וידידי 'כולל עמלים בתורה' התכנסו למעמד סיום הש"ס וציון העשור לכולל • את משא הכבוד נאם האדמו"ר מאונגוואר ארה"ב שהגיע במיוחד לאירוע

מעמד סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה' • גלריה סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'

אמש (שני) עם יינטו צלילי ערב התכנסו ובאו להם תלמידי 'כולל עמלים בתורה' יחד עם הוריהם בראשות חשובי וראשי הכולל למעמד מיוחד ומרומם אשר נערך בשכונת רמות בעיה"ק ירושלים, לציון שנת העשור לייסוד הכולל, בשילוב סיום הש"ס אשר נלמד במחזור החמישי על ידי כלל חברי הכולל.

את המעמד פיארו כבוד רבני הכולל בראשות הרב משה בוקשפן מנהל הכולל, ודודיו הרבנים נשיא הכולל ר' יואל ואחיו ראש הכולל רבי טוביה בוקשפן, לצד שאר צוות הכולל והורי התלמידים שהביעו את התרגשותם מהמעמד הנשגב.

הסופר הנודע הרב טוביה פריינד נטל על עצמו את מלאכת הנחיית האירוע, ובדבריו עמד על כך כי הוא זוכה להשתתף בשמחה של מצווה זו, לאחר שכבר זכה להשתתף גם בסיום הש"ס במחזור הראשון. בדבריו הדגיש את חיבורו הגדול והערכתו הרבה לפעילות החשובות של הכולל.

אחריו עלה מנהל הכולל לפתוח את האירוע בהדגישו את חשיבות לימוד התורה, בצטטו את ההתרגשות של האדמו"ר מקופיטשניץ ששיבח את המצווה הנעשית כאיש אחד בלב אחד. לאחר מכן בהמשך המעמד, הפתיע וטרח זקן אדמור"י רוז'ין לכבד את התורה ולומדיה.

את משא הכבוד נאם האדמו"ר מאונגוואר ארצות הברית, שהגיע במיוחד להוקיר את תלמידי הכולל, תוך שהוא מעלה על נס את זיכרונותיו מימי ראשית הכולל בבחינת 'והיה ראשיתך מצער, ואחריתך ישגה מאד'.

לאחר מכן הופיע האדמו"ר מקופיטשניץ ולאחר מעמד 'לחיים' קם לריקוד מיוחד לכבודה של תורה יחד עם התלמידים והרבנים. סיכם את המעמד הרב נח בלוי, רב חסידי קרלין סטולין בשכונת רמות, שם כאמור נערך המעמד.

המשפיע הרב אלימלך בידרמן שנבצר ממנו להשתתף באירוע שלח את ברכתו לתלמידי ורבני הכולל בעמדו על הביטוי הגדול שמקבל המאמר "כד יתבין ישראל ועסקין בשמחת התורה" תוך ש"משתכחין מצערא דילהון", אז כמובן שמתקיים "קודשא בריך הוא אומר לפמליא דיליה חזו בני חביבי", ובדבריו המשיך והאציל מברכותיו למשתתפי המעמד.

בנוסף התקבל גם מכתבו של ראש עיריית ירושלים - מעניקת החסות לאירוע - מר משה ליאון, שכתב: "אמנם נבצר ממני להשתתף באירוע המרומם והמרגש, אך את ברכתי לא אמנע מכם", ליאון הוסיף וכתב למשתתפים: "כבר שנים ארוכות שאני זוכה לשמוע על פעולותיהם הנשגבות... אין צורך להציג את שלל הפעולות הברוכות, את החינוך לשילוב 'תורה וגדולה על שולחן אחד', את התוויית דרך התורה החסידות ויראת שמיים, במשך כעשור, ולמאות תלמידים, והיד - בעזרת השם - עוד נטויה!".

לקראת סיום האירוע ביקש הרב שמואל ווקסמן את רשות הדיבור, וכשבידיו בקבוק יין יקר במיוחד, פתח במילים נרגשות, וסיפר כי הוא שלוחו של האדמו"ר מראחמסטריווקא, להביא את ברכתו לתלמידי הכולל ביום חגם.

הרב ווקסמן הוסיף וסיפר על התרגשותו של האדמו"ר לקראת האירוע ועל חיפושיו אחר הבקבוק הכי מיוחד באוצרו, ואכן על אתר נפתח הבקבוק, ועל כוס יין מלא כובד ראש הכולל הרב טוביה בוקשפן בברכת המזון שכלל הנוכחים טועמים מ'יינה של תורה'.

סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'סיום הש''ס ב'כולל עמלים בתורה'
האם עדיף ללמוד בסוכה או בבית המדרש? • דף היומי
הגרי"ח אוהב ציון: על הרבי מסטמר
פנינה יקרה: ארבעים יום של עת רצון
כינוס מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר • גלריה וקליפ
מועצת הרבנות הראשית נגד רפורמת הכשרות של כהנא
האם מותר לומר סליחות לפני תפילת מנחה • הלכה יומית
איך מקימים בית עם חיי זוגיות מוצלחים? • צפו
כמה סעודות יש לאכול בחול המועד? • דף היומי
מהטיש ועד המעמד בציון: כך ציינו את הייארצייט הראשון בסדיגורה
בתקציב של 100 מיליון ש''ח: בין היתר לטובת רפורמת הכשרות