בן גביר: "גם אני אשתתף בצעדת הדגלים לכותל דרך שער שכם"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר החליט להשתתף בצעדה בהר הבית לכותל דרך שער שכם וזאת בעקבות ההתקפלות, הכניעה הטוטאלית בהר הבית והרמת דגל לבן. יו"ר עוצ...

בן גביר: "גם אני אשתתף בצעדת הדגלים לכותל דרך שער שכם"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר החליט להשתתף בצעדה בהר הבית לכותל דרך שער שכם וזאת בעקבות ההתקפלות, הכניעה הטוטאלית בהר הבית והרמת דגל לבן.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה להחלטת רה"מ בנט למנוע את הגעתו לשער שכם: "אני לא מקבל הוראות מבנט, בר לב ומועצת השורא".

"יממה לאחר שסגר את הר הבית ליהודים בהנחיית מועצת השורא, רה"מ בנט חילק את ירושלים באופן סופי ואוסר להניף את דגל ישראל. אחרי שהפקיר שוטרים ואזרחים הפך לדיקטטור שפוגע בחופש התנועה של חברי הכנסת, בניגוד לחוק חסינות חברי הכנסת בנט מנסה לעשות ספין על הגב שלי".

עוד אמר: "אם לא יהיה מתווה מוסכם ותהיה פשרה בין המשטרה למארגנים, בכוונתי להגיע לשער שכם, בלי לשאול את בנט, בר לב, מועצת השורא והחמאס".

‏המשטרה הגיבה על צעדת הדגלים : "לאחר שיח שהתקיים, אתמול הסכימה המשטרה למסלול החלופי שהוצע על ידי המארגן ויאפשר את אבטחתה, אך כעבור זמן קצר הוא הודיע כי חוזר בו מהצעתו. בהתאם נבהיר שוב כי בשלב זה המשטרה לא מאשרת את קיום תהלוכת המחאה במתווה המבוקש".

מהציונות הדתית נמסר: "בנט מסר את הריבונות בירושלים לתנועה האיסלמית - כך נראית כניעה מוחלטת. בנט עובד אצל מועצת השורא, הציונות הדתית אצל אזרחי ישראל".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב טען כלפי בן גביר כי: "הגעה של ח"כ בן-גביר לשער שכם בעת הזו במטרה להציב שם את לשכתו, היא פרובוקוציה שתהווה זרז להתדרדרות ביטחונית, עד כדי סכנה להצתת האזור כולו. עצם הגעתו לשם מסכנת את ביטחון המדינה, ואף גורמת למשטרה - שמתוחה עד הקצה כדי להמשיך ולשמור על הסדר והביטחון - להסיט את מאמציה למשימות מיותרות בעת הזו. לכן מניעת הפרובוקציה הזו של ח"כ בן גביר הייתה המלצתי לרה"מ בתום הערכת מצב שקיימתי".

מנגד בערוצים הערביים מלבים את ההסתה נגד היהודים ואף נמסר בהצהרה של ארגון החמאס כי: "ההנהגה בישראל תישא באחריות מלאה להשלכות מצעד הדגלים ולצעדים המסוכנים והפרובוקטיביים".‌‌

בן גביר בצעדת הדגלים
הקרב על הפיזור: כל התרחישים לקראת הישיבה הסוערת
"רצון העם זה ממשלה חלופית": מקלב בדיון על חוק פיזור הכנסת
"אתם צבועים": דברי מקלב בוועדת החוקה על חוק הנאשם
"לא נשב בקואליציה עם תומכי טרור": אמסלם וסמוטריץ' באמירה נחרצת
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד