הושק מיזם טכנולוגי ארצי למען ניצולי השואה והקשישים בישראל

עמותת "יד עזר לחבר" תפתח בשבוע הבא בחיפה את מוקד החירום והסיוע מצוקה במרכזי הארצי לניצולי שואה וקשישים

הושק מיזם טכנולוגי ארצי למען ניצולי השואה והקשישים בישראל מוקד העמותה

עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה משיקה את מוקד החירום סיוע ומצוקה המרכזי והארצי לניצולי שואה וקשישים, כאשר מוקד החירום הארצי ישמש כמרכז ראשי בכל רחבי הארץ ויקשר בין כל סניפי העמותה השונים הפזורים בפריסה הארצית בישראל.

במוקד הארצי החדש ניתן יהיה לקבל שירות בהשאלת ציוד רפואי ואביזרי שיקום, שעוני מצוקה, מצלמות מעקב לסיוע רצוף, תרופות, כולל אוכל חם וחלוקת חבילות מזון, שיעניקו תקווה לניצולי שואה וקשישים, כאשר כל שירותים אלו יינתנו ללא עלות ובחינם וכל זאת לטובת רווחתם של ניצולי השואה והקשישים בישראל.

מוקד המצוקה והחירום הארצי החדש של יפעל מסביב לשעון בהתנדבות מלאה על ידי עשרות מוקדניות וטלפניות בנות השירות הלאומי, מתנדבים וחברים, אשר יקבלו סיוע רציף משאר מתנדבי עמותת "יד עזר לחבר".

אירוע ההשקה והפרוייקט הינו בשיתוף יחד עם הארגון הציוני אמריקאי "בני ציון" העולמי ובסיועה של ה"שגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים" וייערך במעמד שרים חברי כנסת ואישי ציבור.

בתוך מוקד החירום החדש תהיה גם "יחידת אופנועים" עילית שהוקמה במטרה לסייע לכל המערך הלוגיסטי והנרחב של העמותה שתעניק מענה מיידי וראשוני לטובת ניצולי שואה וקשישים בכל רחבי מדינת ישראל. למוקד החירום למען ניצולי השואה והקשישים יש לחייג 8607*

מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר", מר שמעון סבג, מסר לקראת השקת המיזם החברתי: "כולי התרגשות עצומה, עבורי זהו אירוע היסטורי וחלום שהתגשם דווקא בתקופה קשה, לא פשוטה ומאתגרת זאת, כולנו יכולים וחייבים למנוע את המוות הנוראי הבא".

"במוקד החירום יינתנו שירותים נרחבים ורחבי היקף של השאלת ציוד רפואי ושיקומי, הציוד ניתן למבקשים ללא תשלום, ללא ערבות וללא פיקדון", הוסיף.

"העיקרון הפשוט שבאים לוקחים, משתמשים ומחזירים, כאשר גם אם לא מחזירים כיסאות גלגלים, כסאות למקלחת, הליכונים, מקלות הליכה וציוד רפואי חדיש תקני ומגוון לכל ניצול שואה וקשיש. מוקד החירום הארצי נפתח בעקבות הפערים החברתיים והכלכליים ההולכים ונפערים בתוך החברה הישראלית", הוסיף מנכ''ל העמותה.

עוד אמר כי: "לחיות עם הבדידות זה נורא מכל, אנחנו לא יכולים להרשות לאף ניצול שואה קשיש או נזקק להישאר ללא קב או כיסא גלגלים בגלל שאין לו פיקדון של כמה מאות שקלים להשאיר, אנחנו כאן, כדי להשלים את הצורך שיש ללא מעט אנשים בארץ הזו שלא יכולים לרכוש כיכר לחם בשבוע, אז בטח שלא יוכלו להשאיר פיקדון עבור כיסא גלגלים או מיטה אורתופדית שהם זקוקים לה".

עוד אמר כי: "אנחנו במוקד החירום הארצי ניצור קשר יומיומי ונדבר עם ניצולי השואה, אשר זקוקים לאוזן קשבת, גם אם הוא לא זקוקים לסיוע טיפולי או לחבילת מזון, כולנו יכולים וחייבים למנוע את המוות הנוראי הבא מהבדידות".

לסיום ציין כי: "העמותה תחלק שעוני מצוקה חדישים ובעלי טכנולוגיה מתקדמת ביותר, אשר מחוברת על ידי GPS ומאפשרת שיחות ידאו במקרה הצורך היישר דרך המוקד החדש, שכאמור אין כאן עלות והשירות לכל הארץ. על זאת הודות ותודות לתרומות מגופים ואנשים פרטיים. כולי תקווה כי מוקד חירום זה יהיה מהחשובים והבולטים במדינה ישראל".

יחידת האופנועים של העמותההשעון החכם שיינתן לניצולי השואה
החידושים, הטרנדים וכל מה שצריך לדעת לקראת 'עונת השיפוצים' ‎‎
מחסור חמור בעובדים זרים בישראל: "הבעיה רחוקה מלהיפתר"
טרגדיה בבני ברק: נפטרה הפעוטה בת 4 חודשים שאיבדה את ההכרה
"מאד חוששים שמדובר בחטיפה": אביו של משה קלינרמן בכנסת
טיפים ועצות לריענון הבית
גם מחר: שביתת עובדי הוראה בבוקר
"לייצר להם תחושה שאנחנו באמת איתם": המשטרה על משפחת הנעדר החרדי
אושר לקריאה ראשונה: חוק אסונות פיצוי לנפגעי אסונות אזרחיים
תחת אש תופת: יתומות מאב ואם חולצו מלב חרסון הכבושה
ראיתם אותו? נעדר חרדי מאשדוד