141 חברות ימומנו בסך 50 מיליון ₪ להגברת היצוא

בצל הקורונה - 141 חברות ישראליות יזכו למימון וסיוע בהיקף של 50 מיליון ₪ להגברת פעילות היצוא לשווקים הבינ"ל • בין הבקשות שאושרו – חברות שיפעלו באמירויות

141 חברות ימומנו בסך 50 מיליון ₪ להגברת היצוא קונטיינר ראשון מאיחוד האמירויות מגיע לנמל חיפה

141 חברות מייצאות קיבלו בימים האחרונים הודעה על זכייתן במימון וסיוע בהגברת פעילות הייצוא של לשווקים הבינלאומיים, זאת במסגרת השלב הראשון של מקצה 2020 של מערך כלי הסיוע במינהל סחר חוץ – משרד הכלכלה והתעשייה, שנסגר להגשה בסוף חודש יולי. הסיוע, בהיקף של 50 מיליון ש"ח, יסייע לחברות הישראליות ממגוון סקטורים לפעול ישירות מול השווקים הבינלאומיים, להיעזר בגורמים מקומיים ולבסס מערכים שיווקיים המתבצעים במודל הפעלה מרוחק. החברות הזוכות יפעלו במסגרת תכניות כסף חכם ושל"ב (שער לשיווק בינלאומי) ויקדמו את הפעילות הבינלאומית שלהן במגוון רחב של שוקי יעד. בין היתר, אושרו גם בקשות מימון לפעילות שיווקית באיחוד האמירויות.

במינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה מציינים כי מתוך כ-400 בקשות סיוע שהוגשו במסגרת המקצה הראשון של 2020, נבחנו עד כה כ-200 בקשות. בקשות תמיכה נוספות, שהוגשו מאוחר יותר במסגרת המקצה הראשון, עתידות להיבחן עד סוף נובמבר ולפיכך – כך מעריכים במשרד – רשימת זוכי המקצה הראשון עתידה להתרחב בשבועות הקרובים. בין החברות הישראליות שקיבלו כבר הודעה על זכייתן, ישנן מעל ל 20 חברות שהינן בבעלות אוכלוסיות המיעוטים, המקבלות תמיכה מוגדלת של 75% מהוצאות המזכות בתמיכה הממשלתית.

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: "העצמת התעשייה המקומית ,במיוחד בעת הזו, היא צעד מתבקש כפי שעושים ברוב מדינות העולם. אני שמח לראות שההסברה שעשינו על חשיבות היצוא באוכלוסיות המיעוטים , הניבה פרי, והן לוקחות חלק משמעותי יותר ביצוא הישראלי.

אנו במשרד הכלכלה והתעשייה נמשיך לתמוך בתעשייה הישראלית, ולספק לחברות קטנות ובינוניות את הכלים המימוניים, שיאפשרו להן לשווק פתרונות 'כחול לבן', אל שווקי יעד מסביב לעולם"

ראש מינהל סחר חוץ, אוהד כהן: "תכניות הסיוע כמו 'כסף חכם' ו'של"ב' לא נולדו כדי לספק מענה לאתגרי הקורונה, אלא בכדי לסייע ליצואנים בגיוון תמהיל היצוא. עם זאת, אנו שמחים על היכולת לעשות שימוש בכלים קיימים על מנת לסייע בידי היצואנים להתמודד עם אתגרי השעה ולהרחיב את מערכי השיווק והחשיפה בשווקי יעד מסביב לעולם. מערך הנספחים הכלכליים של משרד הכלכלה התעשייה מסביב לעולם מהווה כוח משלים ומסייע לחברות לפתוח דלת אל משווקים, מפיצים ולקוחות. בדרך זו, אנו מספקים מעטפת כוללת המספקת מענה חשוב לצרכי התעשייה"

שני "יזמי הייטק" מתחזים עקצו משקיעים בעשרות אלפי שקלים
ארונו של הפילנתרופ שלדון אדלסון הגיע לישראל
חברת הדירוג Fitch אישררה את דירוג האשראי של ישראל ברמת +A
ח״כ אבוטבול בביקור בארגון פעמונים
בעקבות משבר הקורונה: תכנית הצלה לעצמאים ובעלי העסקים
בצל ההגבלות על המשק: ארכה בדיווח למע"מ
נזקי הקורונה: מעל 5 מיליארד הפסד לכלכלה
נתוני שב''א: זינוק ברכישות אונליין
7 מיליארד ₪ עלות הנזק מהחמרת הסגר לשבועיים הבאים
עד כמה השפיעה הקורונה על החברות לביטוח אשראי?