ח"כ מעוז: "רשויות הגיוס פועלות בניגוד לחוק"

יו"ר מפלגת נעם, וחבר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אבי מעוז, אומר היום במליאת הכנסת כי צה"ל ורשויות הגיוס, פועלות באגרסיביות כנגד בנות דתיות הבאות לבקש פטור מ...

ח"כ מעוז: "רשויות הגיוס פועלות בניגוד לחוק" ח''כ אבי מעוז

יו"ר מפלגת נעם, וחבר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אבי מעוז, אומר היום במליאת הכנסת כי צה"ל ורשויות הגיוס, פועלות באגרסיביות כנגד בנות דתיות הבאות לבקש פטור מצה"ל.

לדברי חה"כ מעוז "מה עניינו של תיקון החוק המדובר? האם באמת הוא בא כנגד בנות שמשיגות פטור משירות צבאי בשקר? ממש לא. בשנים האחרונות רשויות הגיוס פועלות בצורה אגרסיבית כנגד בנות דתיות המבקשות פטור משירות צבאי על רקע דתי, חלקן הגדול בכדי לשרת בשירות לאומי בהתאם לאמונתן ואורח חייהן".

בהמשך מסביר מעוז כי רשויות הגיוס פועלות שלא בסמכות בעניין "במסגרת זו, בניגוד לחוק שקובע שכל בת המצהירה הצהרת דת אמורה לקבל פטור באופן אוטומטי, רשויות הגיוס החליטו בעקבות איזושהי אמירת אגב לא ברורה של שופט בג"ץ, שמותר להן לעשות ככל העולה על רוחן, ולהחליט מתי נראה להם שבת היא מספיק דתייה ומספיק צנועה ומתי לא, מתי לדעתם היא מספיק משכנעת בטעמי ההכרה הדתית שמונעים ממנה להתגייס ומתי לא, והם מונעים ממנה את הפטור, שהייתה אמורה לקבל על פי חוק".

"אבל כאילו לא די בזה, וגם בנות שכבר קיבלו את הפטור, עלו על הכוונת. על פי לשון החוק המקורי, בכדי לשלול פטור ממי שכבר קיבלה אותו, צריך להוכיח בבית משפט, שאכן הצהרתה הייתה כוזבת", הוסיף.

לדברי חה"כ מעוז "מכיון שרשויות הגיוס לא מעוניינות להיכנס להליכים המשפטיים הללו, והדבר לא קרה כמעט מעולם, המציאו את התיקון המדובר, הקובע שמספיק לכנס ועדה, שתוכל לשלול מבנות את הפטור".

ח''כ מעוז חשף את שיטת עבודת הצבא: "איך זה אמור להתבצע? במשך שנתיים לאחר קבלת הפטור, רשויות הגיוס ימשיכו לפלוש אחריה ולחפש ברשתות החברתיות מתי היא לא מספיק צנועה לפי דעתם, ואז ינסו, וכבר מנסים, לשלול ממנה את זכותה להתנהל על פי ההלכה היהודית ועל פי אמונתה, ולא לשרת בשירות צבאי".

"התיקון הנ"ל אסור שיתקבל. הניחו לבנות ישראל לשמור על אמונתן ואורח חייהן", אמר לסיום.

בניגוד לשמועות: באור הרשב"י נערכים לארח את הרבבות בכניסה למירון‎‎
חכם שלום פדה את החמור ברחובה של עיר • גלריה‎‎
הרב מיכאל לסרי - מעלת רבי שמעון בר יוחאי
ל''ג בעומר במירון: כך עולים לציון
כך תצליח "לנצח" במלחמת המדות! • צפו
מתי יהיה מותר לנשים לעשות הכנות לחג שבועות תשפ"ב • הלכה יומית
מדוע לא מלו ישראל במדבר? • דף היומי
הרב יצחק זילברשטיין - ל"ג בעומר
ב'אור לציון' התכנסו להספד על ראש הישיבה ככלות השבעה • גלריה‎‎
אהבת חינם? למה "חינם"? • צפו