במהלך ההפגנה: קרא לרצוח יהודים

משטרת חיפה עצרה אמש (מוצ"ש) אזרח מהישוב דבוריה שקרא קריאות הסתה לרצח נגד יהודים

במהלך ההפגנה: קרא לרצוח יהודים הפגנת השהידים שהתרחשה אתמול

משטרת ישראל הודיעה אמש (מוצ"ש) כי עצרה תושב דבוריה החשוד שקרא קריאות הסתה נגד יהודים במהלך הפגנה בחיפה לתמיכה במחבל מהג'יהאד האיסלאמי, מאהר אלאחרס, לרבות קריאה להיות שהידים, לרצוח יהודים ולחטוף חיילים.

בהפגנה שנערכה בשדרות בן גוריון בחיפה נצפה החשוד קורא לפגוע ביהודים, והועבר להמשך מעצרו.

ההפגנה אמש (מוצ"ש) אורגנה על-ידי קבוצה קיצונית המזוהה בשם "חיראק חיפה", אשר פעילותה המסוכנת והמסיתה נוטרה על-ידי חוקרי "האגף למחקר בשפה הערבית" של תנועת "אם תרצו" בחודשים האחרונים. כך, במהלך חודש יוני נערכו שתי הפגנות עם אותן הקריאות המסיתות כנגד יהודים וכנגד כוחות הביטחון על-ידי אותו ארגון חתרני. התכנים, שככל הנראה לא נוטרו על-ידי משטרת ישראל, תורגמו ופוענחו ע"י חוקרי "אם תרצו" והועברו בתלונה רשמית למשטרת חיפה. התכנים מהפגנות אלה קראו לדרוס מסתערבים ולחטוף חיילים כדי לשחרר אסירים.

נראה שכעת, חודשים לאחר מכן, בהפגנה דומה של אותו הארגון "חיראק חיפה", נערכו מראש במשטרה וכאשר ניטרו את ההסתה מצד אחד מדוברי ההפגנה, עצרו אותו ויגישו נגדו כתב אישום פלילי.

אופק דביר, רכז תא אם תרצו בטכניון שהגיש את התלונה במשטרה אמר כי: "אנו שמחים שמשטרת ישראל נענתה לתלונותינו הרבות ועצרה את מי שקרא לפגוע באזרחים ישראליים. על כל פורע חוק לדעת כי יש גבולות אותם לא חוצים. תנועת "אם תרצו" תמשיך להיות חוד החנית בהגנה על מדינת ישראל כמדינת בטוחה ומשגשגת עבור אזרחיה" .

באגף למחקר ערבי של תנועת "אם תרצו" מסרו בתגובה כי: "טוב מאוחר מאשר לעולם לא. לא יעלה על הדעת שאזרח מדינת ישראל יסית נגד אזרחי ישראל והדבר יעבור בשקט. על משטרת ישראל ורשויות החוק לדרוש עונש מקסימאלי שכן הצעד הבא הוא פגיעה פיזית בחיילים או בשוטרים. האגף למחקר ערבי של תנועת "אם תרצו" ימשיך לעקוב ולנטר הפגנות מסיתות מסוג זה הכוללות פגיעה בערכי היסוד של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. לא נשקוט ולא ננוח עד שתופעות שכאלה יעברו מן העולם."

דיווח ראשוני: צבע אדום בדרום
נחתם: ארה''ב מחויבת לשמור על העליונות הישראלית
צפו: גונב רכב ונוסע נגד כיוון התנועה
נתון מחריד: 17,464 דו"חות קורונה רק בשבוע האחרון; 341,266 מתחילת האכיפה
ח"כ כהנא מודאג: לא עוצרים את ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C
צפו בפשיטה על המתחם של הקבלן הפיראטי בפתח תקווה
2 משאיות נתפסו עם מטען במשקל חריג מאוד ויוחרמו • תיעוד
בשבוע האחרון: 5,000 דו"חות תנועה; 1,200 מהם על שימוש בנייד בזמן נהיגה
שלום בשלישית: סודאן לקראת נרמול יחסים עם ישראל
דרעי חשף: "מעל מליון ישראלים החלימו מהקורונה"