לפיד מאיים: "אני ארדוף אתכם"

יו"ר 'יש עתיד', ח''כ יאיר לפיד איים במפורש על חב''ד אם יתמכו בבן גביר בבחירות: "נגמר הסיפור על חנוכיות בכל צומת"

לפיד מאיים: "אני ארדוף אתכם" לפיד

יאיר לפיד, יו''ר יש עתיד זעם על כך, שבן גביר עלול להכנס לכנסת והוא לא יהיה בה ראש ממשלה. לפי הדיווח של נחום ברנע בידיעות אחרונות, בעל 18 מנדטים לפי הסקרים, צלצל לאחד מראשי חב"ד ואיים: "אם תתמכו במפלגה של בן גביר וסמוטריץ', אני ארדוף אתכם. נגמר הסיפור של חנוכיות בכל צומת ובתי חב"ד בעולם. נגמר הסיפור שלכם על אהבת ישראל".


ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד - תל"ם) הצטדק: "אני אמשיך להילחם בכל דרך כדי שאף גורם לא יתן יד לגזענות, להסתה, ולפילוג נוסף בעם ולא יתמכו בכהניסטים המאיימים על שלמות עם ישראל."


מגורם בחב"ד נמסר בתגובה: "כנראה שמדובר בהלצה פורימית. חב"ד לא מתערבת בפוליטיקה, לא בוחשת במפלגות, לא מזדהה אישית עם אף פוליטיקאי - ותמשיך להפיץ יהדות מקרבת ולאהוב כל אחד ואחת ללא קשר לדעותיו".


בצלאל סמוטריץ', גינה את לפיד: "‏כל ההבדל בין חב"ד ללפיד באיום אחד. תנועת חב"ד מקפידה לא להזדהות פוליטית, אוהבת ומסייעת לכל יהודי באשר הוא ללא שום תנאי או שיוך פוליטי. כל כך הפוך מיאיר לפיד. אני בטוח שבחב"ד ימשיכו לאהוב את לפיד, לקרב ולארח אותו בשמחה גם אחרי האיום הזה. כי כאלה הם החב"דניקים כבר יותר ממאתיים שנה".


נפתלי בנט, תקף את לפיד: "חב"ד מציל אין ספור יהודים בכל העולם זה עשרות שנים, תוך מסירות נפש של השלוחים. על כל זה לפיד מעז לאיים בגלל פוליטיקה?! הוא היה מעז לומר כך לקבוצת טייסים שרוצים להצביע ל'מרצ'?! שליחי חב"ד אהובים, המשיכו בדרככם. האיום האווילי הזה יתאדה לפח האשפה של ההיסטוריה".


ח"כ אופיר סופר (ימינה) ציין בהקשר לכך: "אם מידי פעם מישהו מתבלבל מיהו יאיר לפיד אז בבקשה תזכורת".


אורלי לוי-אבקסיס בציוץ בטוויטר: "מזועזעת לקרוא בטורו של נחום ברנע ציטוטים מתוך שיחה של -ע״פ הפרסום- יאיר לפיד עם גורם בחסידות חב״ד. אין הגדרה אחרת לדברים חוץ משנאה תהומית, שיחת איומים, וניסיון פילוג מחפיר. לפיד מחוייב להבהיר את דבריו באופן מיידי. מי שלוקח את אהבת ישראל כבת ערובה, מעיד על עצמו ועל ערכיו יותר מכל".

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית
100 ימים לממשלה: מההסלמה הביטחונית עד לגזירות החדשות
נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?