צמחי מרפא סינים וסוכרת

צמחי מרפא מן הרפואה הסינית המסורתית עוזרים נגד סוכרת // מאת: דר' מרדכי הוכברג ז"ל, מראשוני התזונאים בארץ

צמחי מרפא סינים וסוכרת

בעיתון הרפואיJournal of Clinical Endocrinology & Metabolism (JCEM) פורסם מחקר שבדק נוסחת צמחים של הרפואה הסינית המסורתית כטיפול שאמור לבלום היפוך של מצב טרום סוכרתי לסוכרת ממש. מצב טרום סוכרתי הוא מצב של אדם שיש לו רמות סוכר מעל לנורמה, אבל לא עד כדי הגדרת מצבו כחולה סוכרת. לאנשים במצב זה יש סיכון מוגבר יותר לא רק ללקות בסוכרת, אלא גם במחלת לב או אירוע מוחי.

הניסוי היה כפול סמיות, אקראי, מבוקר פלסבו ושותפו בו 420 אנשים. 329 מתוכם סיימו את הניסוי. הוא התקיים ב- 11 מקומות שונים בסין. במהלך תקופה של 12 חודשים הם צרכו כמוסות של Tianqi או פלסבו, 3 פעמים ביום, לפני כל ארוחה. המשתתפים קיבלו הדרכה בתזונה מתזונאי מוסמך. סבילות לגלוקוז נמדדה אצלם כל 3 חודשים.

Tianqi היא פורמולה בה יש 10 מיני צמחי מרפא בהם משתמשים בסין לטיפול במחלת סוכרת מסוג 2. חלק מצמחים אלו הראו כבר בניסויים קודמים שהם מורידים רמות סוכר בדם ומצמצמים את רמת עליית הסוכר בדם שקורית אחרי ארוחות.

עם סיום המחקר, אצל 56 משתתפים מקבוצת הפלסבו התפתחה סוכרת. בעוד שרק 36 משתתפים שקיבלו את הצמחים פיתחו סוכרת. אחרי שנלקחו בחשבון ההשפעות של מגדר וגיל, צוות החוקרים מצא שנטילת צמחי מרפא אלו הפחיתה ב- 32.1% את הופעת הסוכרת, יחסית למה שהיה בקרב נוטלי הפלסבו. תוצאות אלו היו שוות למה שהושג על טיפולים בתרופות אקרבוז ומטפורמין. זאת ועוד, אצל יותר משתתפים שקיבלו את צמחי המרפא נמצאה סבילות נורמאלית להעמסת סוכר, אצל 60.12% לעומת אצל 46.60% אצל מקבלי הפלסבו. חשוב לציין שבקרב נוטלי צמחי המרפא, לא היה אף אחד שסבל מתופעות לוואי של ממש. כך, לא זו בלבד שצמחי מרפא אלו עזרו לאותו האחוז מהחולים כמו תרופות - הם היו גם נטולי תופעות לוואי. לדברי מנהל המחקר, רופא ומנהל מחלקה בבית-חולים בביג'ין, עד כה נערכו מעט מאוד מחקרים מבוקרים של טיפול בסוכרת עם צמחי מרפא ובהשוואה לתרופות.

תחלואה בסוכרת כיום נמצאת בעלייה במרבית המדינות בעולם, זהו עומס בריאותי וכלכלי. לכן, זה קריטי למצוא דרכים, טבעיות ולא מזיקות, לבלום מגיפה זו. לתרופות יש בעיות מסוגים שונים - לא לצמחי מרפא שנלקחים עם ידע ותיק בשימוש. זה נכון גם לגבי שימוש בצמחי מרפא סיניים מן הרפואה המסורתית של סין.

דרך הטיפול של הרפואה הסינית המסורתית

ברפואה הסינית המסורתית משלבים דיקור עם צמחי מרפא. צמחי מרפא כאלו הם אסטרגלוס, בטטת בר וצמח בשם רהומיניה. הרפואה הסינית מצליחה לעזור למניעת וריפוי סוכרת בכך שהיא משפרת את הבריאות והתפקוד של המערכת האנדוקרינית בגוף. היא עוזרת גם לשיפור מערכת לב - כלי דם בגוף וכנגד נאורופתיות.

להזמנת חוברות תזונה פלוס ניתן להתקשר לרויטל הוכברג
052-8603617


מקורות
Endocrine Society. (2014, January 16). Traditional Chinese medicines stall progression of diabetes. ScienceDaily. Retrieved January 27, 2014 from www.sciencedaily.com/releases/2014/01/140116144641.htm
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24432995
Trivieri, Jr., Larry, and Anderson, John W. Alternative Medicine: The Definitive Guide. 2nd ed. New York, USA: Celestial Arts, 2002. Print.
http://www.naturalnews.com/044131TCMtype2diabetesbloodsugar.html#ixzz2uswtw9fK

צמחי מרפא סינים. אסטרגלוס
מהי הדרך היעילה להפחתת שומן תוך בטני עמוק בכרס?
נשיא המדינה המריא הבוקר לועידת האקלים
עזרה זדונית: מחקר חדש מגלה - כך "נעזור" לאדם שאנו מקנאים בו
איך לחסן הגוף מווירוסים? חובה לכל אדם
חוקרים פיתחו אלגוריתם הקורא את ה-DNA שלנו כשפה אנושית
משה ליאון לטובת שמירת צביון נקי לעיר ירושלים
מדהים: כך תתאפשר הפרדה מדויקת של חלקיקים ננומטריים
נעליים מודפסות בתלת מימד? חיבור בין החברות יאפשר חדשנות מדהימה
תחזית איומי הסייבר לשנה הבאה: מתקפות הסייבר מכוונות לכל היעדים
מיומנויות למידה או חשיבה במתמטיקה